homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sapun cu sulf-2


#20 2008-02-29 20:18:18

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Sapun cu sulf

Ictyane smile
Sau poti cauta pe la farmacii, in gamele de dermocosmetice, produse pentru ten agresat smile
:k?ra:

Ultima oara a fost editat de pokemon (2008-02-29 20:19:08)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 



#21 2008-03-02 00:35:01

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: Sapun cu sulf

Iti pot recomanda o crema de la Capra Nera plina de extracte din plante. Daca te intereseaza, scrie-mi pe mail.


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#22 2008-03-10 21:09:07

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Sapun cu sulf

Imi cer scuze ca nu am scris...
Pai mi-a dat de luat niste antibiotic Doxiciclina 100 mg (14 zile- 1 pastila/12 h, si alte 14 zile- 1 pastila/24h), plus niste creme dar nu stiu daca e ok sa le zic numele sau firma (una pt dimineatza si una pt seara)
Plus ca iau si Karissa si sper ca de data asta sa reusesc...
Si e prima oara cand mi se da si tratament pe cale orala... si cred ca o sa iasa ceva... deja nu mai sunt asa inflamate si nci nu ma ies ca ciupercile dupa ploaie...
Daca e ok sa dau numele sau firma de la creme le pot spune daca e vreuna din voi interesata... Sunt cam scumpe ce e drept... sper sa si merite...

Offline

 

#23 2008-03-10 21:30:39

geo.b
Full member
Inregistrat: 2007-11-11
Mesaje: 241

Re: Sapun cu sulf

karissa este anticonceptional? atunci dc ti a dat si doxicilina? din cate stiu eu scade efectul...cred doar big_smile
si eu am avut pb f mari cu cosurile...si pe fata si spate f grav timp de vreo 2 ani in care 'm-am tratat' cu tot ce era posibil: isotrexin, retin-a, skinoren, zynerit, sapunuri peste sapunuri s.a.m.d Nici un rezultat nu am avut cam 2-3 ani pt ca eu aveam osurile din cauza chisturilor(sau cel putin asa zicea doctoritza).Acum dupa 3 luni de folosit ac...nici o pb. doar urmele ramase si asta numai pe spate.dar o sa se duca si ele.
Pt fatza folosesc in loc de sapun Neutrogena 1 in 2 care pt mn este deosebit.ai putea sa incerci si tu. te speli in fiecare zi..dimineatza si seara, si o data pe sapt masca. La mn ramane fatza ca de portzelan. big_smile
Multa bafta si tie sa scapi de permanenta pb a fetelor puss


and love saves the day...

Offline

 

#24 2008-03-10 22:01:09

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Sapun cu sulf

Este anticonceptional dar am inceput sa il iau inainte de a merge la medic pt problema cu cosurile.
Scade efectul lor dar ma feresc si eu pe perioada tratamentului pt cosuri...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-03-10 22:04:45

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Sapun cu sulf

geo.b a scris:

Pt fatza folosesc in loc de sapun Neutrogena 1 in 2 care pt mn este deosebit.ai putea sa incerci si tu. te speli in fiecare zi..dimineatza si seara, si o data pe sapt masca. La mn ramane fatza ca de portzelan. big_smile
Multa bafta si tie sa scapi de permanenta pb a fetelor puss

cat costa neutrogena?


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#26 2008-03-10 22:10:27

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Sapun cu sulf

20-30 ron mi se pare

Offline

 

#27 2008-03-10 22:28:10

geo.b
Full member
Inregistrat: 2007-11-11
Mesaje: 241

Re: Sapun cu sulf

oana_ a scris:

geo.b a scris:

Pt fatza folosesc in loc de sapun Neutrogena 1 in 2 care pt mn este deosebit.ai putea sa incerci si tu. te speli in fiecare zi..dimineatza si seara, si o data pe sapt masca. La mn ramane fatza ca de portzelan. big_smile
Multa bafta si tie sa scapi de permanenta pb a fetelor puss

cat costa neutrogena?

e max 25 ron. tongue


and love saves the day...

Offline

 

#28 2008-03-11 19:26:06

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Sapun cu sulf

Boreade (care cica "distruge" imperfectiunile) cu care ma dau seara si Hyseac (matifianta, absoarbe excesul de sebum si ma protejeaza de poluatie din jurul meu- praf, etc...) cu care ma dau dimineata.
Fucidin H (doar 7 zile pe luna) care este un antibacterian...
Sper sa nu fie vreo problema ca am dat numele cremelor.
Mie imi pare ca deja se vad imbunatatiri... poate oi fi eu prea entuziasmata...
Pupici.

Offline

 

#29 2008-03-11 19:41:24

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Sapun cu sulf

Se poate sa vezi efectele, pentru ca respectivele creme sunt foarte bune!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#30 2008-03-11 20:10:26

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Sapun cu sulf

La banii astia tre sa merite...
Am dat 62.50 pe una si inca 29.60 pe cealalta... plus inca 25 pe antibiotice...
Doamne ajuta sa scap!
Sper totusi sa nu fie nevoie sa iau luna de luna cremele astea.

Offline

 

#31 2008-03-12 15:48:05

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Sapun cu sulf

daca ai tenul asa nasol...trebuie sa cumperi chestiile astea de fiecare data cand se termina... pt spalarea tenului iti recomand Keracnyl gel. purifica tenul gras si il lasa fin,nu il deshidrateaza.e scump,dar face toti banii. dak ti-e teama intreaba doctorul mai intai. si eu am avut tenul horror dar am scapat cu gelul asta,skinoren,zynerit,keracnyl crema de zi,isotrexin. a,si ceva care sigur nu strica: ia niste vitamina A.ajuta la ten:)
multa sanatate si sa ne scrii cum mai esti


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#32 2008-03-13 17:44:15

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Sapun cu sulf

Eu nu as recomnada vitamina A. Luata dupa ureche, aceasta poate sa provoace unele reactii adverse.
Papucica, asta e. Majoritatea cremelor care se folosesc pentru tenul acneic sunt scumpute. Si eu am incercat cu din alea ieftine, insa nu au mare efect.
In alta ordine de idei, mai mult ca sigur va trebui sa iei tot creme din aceste. Medicul iti va recomanda, dupa cum va evolua situatia, tot aceleasi creme, sau poate le va inlocui cu altele. Dar iti spun sigur ca tot pe acolo se vor invarti, ca si pret.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#33 2008-03-13 20:48:04

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Sapun cu sulf

Acuma daca stau bine sa ma gandesc nu o sa am incotro decat sa mi le iau... Decat sa imi fie urat sa ma uit in oglinda mai bine dau banuti...
Asta este... macar sa treaca...

Nu mai imi ies asa multe cosuri.Mai am putin si termin si antibioticul ...
Dar am ramas cu pete de la cosuri.Si nu imi place cum se vad.Daca dau cu fond de ten nu de mai vad aproape deloc...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2008-04-01 22:08:55)

Offline

 

#34 2008-04-24 09:26:22

Draagos
Membru
Inregistrat: 2008-04-24
Mesaje: 3

Re: Sapun cu sulf

Daca ai o forma mai grava de Acnee , cum ar fii o Acnee severa , numai folosi tot felu de creme si sapunuri faci doar sa iti inrautatesti Situatia ta , viziteaza cat mai repede medicul Dermatolog ! Mie nu mi-a spus nimeni aceste lucruri si mi-am distrus singur tenul , Eu ma confrunt cu acneea din Luna oct 2007 ! La inceput mi-au aparut 2,3 cosuri , nici nu le bagam in seama ...aPoi 5-6 cosuri , foloseam tot felu de creme din ce in ce mai multe Am Folosit : Zineryt,Fucidin H,Tinctura de propolis, Mibazon(Produs din domeniul veterinar,Contine tetraciclina un antibiotic f bun pt acnee,dar nimic) Am vizitat prea tarziu medicul Dermatolog , iar acum am nevoie de timp sa ma refac ! Folosesc tratament cu Sotret/Roaccutane Aceleasi ingrediente dar diferita firma ...! E un medicament ce contine isotretinoin, Prospectul e cam urat ! Am 16 ani,acest medicament normal se foloseste la persoane peste 18 ani ...!

Offline

 

#35 2008-04-24 09:27:43

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Sapun cu sulf

offtopic bine ai venit Draagos

Offline

 

#36 2008-04-24 09:47:43

gipsy
Full member
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 382

Re: Sapun cu sulf

intr-adevar Draagos are dreptate!!!!
prima masura pt acnee e doar medicul dermatolog
nu ar trebui sa ne incredem in diversele produse auzite de pe la x persoane,NU toate functioneaza la toata lumea si mai ales administrare necorespunzator nu numai ca nu dau rezultate ,dar inrautatesc situatia!!
DRAAGOS MUUULT SUCCES SI NU TE LASA DE VIZITELE LA MEDIC!

Offline

 

#37 2008-04-24 12:05:25

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Sapun cu sulf

dar ea de la dermatolog are toate medicamentele astea,din cate stiu eu...sau?


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#38 2008-04-24 19:12:08

Draagos
Membru
Inregistrat: 2008-04-24
Mesaje: 3

Re: Sapun cu sulf

ralluka a scris:

offtopic bine ai venit Draagos

Dc ? Sunt total impotriva Cremelor din farmacii pt "acnee" !
Daca ai intreadevar o acnee iti inrautatesti toata situatia cu tot cu cremele lor,poa sa fie pretul cat de mare.
Daca ai 2,3 cosulete nu fa prosti de ati da cu diferite creme pe ele la intamplate, trateazale cu ceva natural , cum ar fi cu Ceai de musetel : Pui pe foc o oala de dimensiunea fetei 3 plicuri de ceai de musetel o lasi 10 min pe foc ...Pui sa stai comod cu capul deasupra oalei cu un prosop in cap sa acoperi si oala ...si stai 10 min ...Nu te sterge pe fata poti sa iei mai multi microbi de pe prosop.Seara si dimineata tamponezi fata cu unpic de ceai caldut , si daca vrei poti bea o cana de ceai dimineata ca e foarte sanatos !
Cremele iti poate vindeca Acnea doar la suprafata , ea revine foarte usor, Foloseste ceva pastile pt acne sau vacin !

Ultima oara a fost editat de Draagos (2008-04-24 19:13:40)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.