homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebare


#1 2008-03-25 01:11:35

Magda04
Membru
Inregistrat: 2008-03-25
Mesaje: 1

intrebare

Buna! Ma numesc Magda, sunt din Cluj, dar acum ma aflu in Statele Unite cu H2b visa. M-am indragostit de un tip dragut, roman de origine, care locuieste aici. Eu nu am luat anticonceptionale niciodata pana acum. Am 24 de ani, dar nu am avut nici o relatie de lunga durata. Am intretinut relatii sexuale fara prezervativ inainte cu 4-5 zile fata de data la care eu ar trebui sa am menstruatie. Nu a ejaculat in interiorul vaginului, dar eu incep sa ma ingrijorez acum. Am avut destul de multe contacte sexuale zilele astea. Credeti ca exista vreo sansaca eu sa fiu insarcinata? Nu pot sa merg la medic aici, dar o prietena de-a mea mi-a dat niste anticonceptionale de-ale ei care sunt din strainatate.Pot sa incep tratamentul chiar daca nu am menstuatie inca sau trebuie sa astept? Sunt tare ingrijorata si nu stiu ca sa fac. Sunt departe de casa si am intrat in panica.Va rog frumos sa-mi dati un sfat ce sa fac.Va multumesc!

Offline

 



#2 2008-03-25 01:19:15

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: intrebare

daca nu a ejaculat in interiorul vaginului sunt putine sanse sa fi ramas insarcinata. mai ales ca, dupa cate spui tu contactele sexuale au avut loc cu 4-5 zile inainte de menstra. ti-ai calculat perioada fertila? mai bine ai merge la medic decat sa iei ac doar din auzite.
anticoncenptionalele trebuie sa incepi sa le iei din 1 zi de menstruatie. daca incepi mai tarziu trebuie sa te protejezi suplimentar 7 zile.
vezi ce iti mai zic fetele maine. ca la ora asta nu prea ii nimeni pe forum


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#3 2008-03-25 07:45:51

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: intrebare

cu 4-5 zile inainte de menstra teoretic nu sunt sanse.... dar nu ne spui cat de lungi ai ciclurile?

asteapta sa iti vina o menstra pt.ac dar totusi vb.cu un medic pt.ele


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#4 2008-03-25 08:39:51

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: intrebare

perioada infertila incepe cu 12 zile inainte de prima zi a menstruatiei. asa ca da-i inainte cu tupeu. nu e sarcina.


Nobody home

Offline

 

#5 2018-10-31 17:33:35

sorinamircea
New member
Inregistrat: 2018-10-31
Mesaje: 5

Re: intrebare

*reclama

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.