homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Furuncul mare!!!-6


#96 2010-07-11 23:28:11

anturaj
New member
Inregistrat: 2010-07-11
Mesaje: 5

Re: Furuncul mare!!!

Detzy a scris:

nu stoarceti niciodata furunculii!!!! este foarte periculos pentru ca infectia poate intra in sange si puteti face pana si septicemie in cel mai rau caz...iar in cel mai bun se poate infecta foarte urat zona respectiva...nu se face asa ceva...furunculul trebuie pansat...cu aplicatii de betadine sau ma rog ce-si pune fiecare si lasat sa se curete singur...

am si eu unul pe piciorul stang cam pe unde se termin pantaloni scurti , la inceput era destul de mic am crezut ca era un cos si am incercat sal storc a iesit o substanta transparenta ca apa sa zicem a 2 a zi sa umflat a 3 a zii deja sa facut ceva gen o piscatura de paianjem ...nu iam dat importanta dupa a 4 a zii am inceput sa ma preocup ca a devenit mare cam cat ou partea proasta e ca nu eram informat si l-am stors a iesit o multime de puroi cu sange am dezinfectat bine si am fost la farmacie iam explicat lu aia si mi-a dat o alifie ...e a 2 a zii de cand folosesc alifia si parca sa mai desunflat , am o gaura si in ea e o chestie alba ....si pe langa aceasta gaura e rosu si tare cand apas...acum am stors iar tot puroiul am dezinfectat bine bine si m-am bandajat ....acum mie frica sa nu intre in sange and shit...

Offline

 



#97 2010-07-12 00:08:49

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Furuncul mare!!!

doamne, du-te mai repede la chirurgie ca o sa ajunga mult mai rau !


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#98 2010-07-12 01:42:50

anturaj
New member
Inregistrat: 2010-07-11
Mesaje: 5

Re: Furuncul mare!!!

blackberry a scris:

doamne, du-te mai repede la chirurgie ca o sa ajunga mult mai rau !

fuck acum chiar incep sa prind frica dimineata ma duc la spital ..!! skitarg  skitarg

Offline

 

#99 2010-07-12 11:53:50

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Furuncul mare!!!

ce ai vazut tu alb in mijloc este radacina
degeaba storci daca nu lasi sa coaca bine
rivanol pus mereu acolo,strange tot puroiul intr-un loc si sparge singur...atunci storci sa iasa radacina,chiar daca doare un pic..


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#100 2010-07-12 14:22:49

anturaj
New member
Inregistrat: 2010-07-11
Mesaje: 5

Re: Furuncul mare!!!

wild_wind a scris:

ce ai vazut tu alb in mijloc este radacina
degeaba storci daca nu lasi sa coaca bine
rivanol pus mereu acolo,strange tot puroiul intr-un loc si sparge singur...atunci storci sa iasa radacina,chiar daca doare un pic..

am scoso aseara si am dezinfectat cat am putut de bine ...a ramas cam gaura inauntru:| oricum ma durea nu puteam sa merg bine si am pus in gaura crema care mi-au dato astia ....deja de dimineata era mult mai bine puteam sa si merg ...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2010-07-12 18:16:59

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Furuncul mare!!!

e bine...ramane o gaura,pana se reface
important este sa stai cu pansament pe locul respectiv(poate si un pic de rivanol) si nu cred ca ar strica sa iei un pic de oxacilina
sanatate multa


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#102 2010-07-12 18:32:55

anturaj
New member
Inregistrat: 2010-07-11
Mesaje: 5

Re: Furuncul mare!!!

wild_wind a scris:

e bine...ramane o gaura,pana se reface
important este sa stai cu pansament pe locul respectiv(poate si un pic de rivanol) si nu cred ca ar strica sa iei un pic de oxacilina
sanatate multa

nu cred ca o sa ma incurce cu ceva daca ramane umpic de gaura...sau semn dar sa se termine totul cu bine..mrs pentru sfat

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.