homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Oftalmologie


#1 2008-04-12 13:04:10

control_freak
Hero member
De la: A la Z
Inregistrat: 2008-03-05
Mesaje: 2437

oftalmologie

Salut.
Poate stie cineva...din auzite din experienta ...orice .Here goes:
Am avut diferite diagnostice pana acum, si cel mai recent mi s-a confirmat o blefarita.Nu mi-a trecut cu nici un tratament.Sunt curioasa daca undeva in tara asta mai are cineva simptomele mele. Senzatie de mancarime, de corp strain in ochi-si anume o pelicula de culoare alb-transparenta, sub forma unui fir de ata, care se formeaza de-a lungul ochiului sub ambele pleoape.De obicei o scot pt ca ma mananca ochii.In afara de asta este si inestetic, daca nu o scot din ochi , se aduna "capatul firului "respectiv in coltul ochiului .

Orice informatie este binevenita .
Toate bune


Better to remain silent and be thought a fool than to speak and remove all doubt...

Offline

 



#2 2008-04-12 22:17:06

minola
Full member
De la: focsani
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 372

Re: oftalmologie

pui acum nu stiu sigur ce e , dar si eu fac aceea ata la ochi dar doar dimineata cand ma trezesc si am miopie -3 . si pe mine ma mananca ochii dar nu e nimic grav. inaite ma mai dadeam cu kanamicina, dar sunt alergica la ea si am renuntat. de obicei eu mai torn si-mi clatesc ochi cu solutie de lentile de contact . eu si port lentile si la inceput ma deranja enorm , dar dimineata las ochiul vreo jumate de ora sa se acomodeze dupa somn si apoi il clatesc . mai mult de atat nu te pot ajuta. si totusi sper sa fie bine ca daca era ceva grav iti dadea medicul o reteta, ceva.
pup puss

Ultima oara a fost editat de minola (2008-04-12 22:18:32)


ofera viata unui mic inger

Offline

 

#3 2016-11-21 12:58:11

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: oftalmologie

Fetelor, am si eu o mare dilema. Nu ma pot acomoda cu ochelarii pe nas tot timpul. La PC, TV, la condus sunt ok cu ei...dar cand e vorba sa merg pe strada, sau sa mananac, sa fac curat cu ei pe nas...parca sunt intr-o cutie, asa ma simt.
Fara ei, am observat ca am inceput sa am ameteli..ochiul isi cere drepturile.
Am 4 consulatatii diferite facute anul acesta si 3 dioptrii diferite: -.1.5, - 1.25, - 2 lol
Momentan port ochalari -1.5. As vrea sa imi iau lentile de contact lunare cu dioptrii (-1.5), peste care sa vin cu ochelari doar cu protectie PC (filtru PC, antireflex) - pe care sa ii port strict la calculator si tv..si eventual seara la condus.

Voi ce parere aveti? Mi-ar forta ochiul? Ar fi ok? Am intrebat in clinici si raspunsurile au fost pozitive.


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.