homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-3


#39 2008-04-18 19:57:32

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Din nou...CANCER!

Fii sigur ca sintem alaturi de tine! Nu te indoi de asta nici o clipa! Sa dea Dumnezeu sa fie cit mai rapida insanatosirea ta. Esti un exemplu de tarie de caracter smile

Offline

 



#40 2008-04-18 20:26:22

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Stiti.....e asa ciudat sa fiu bolnav, cand eu ma simt asa bine fizic....si cand ma gandesc ca am de ceva ani dereglarea asta in organism, si nu am stiut!
Am multe pentru care trebuie sa lupt....am asa multe! Imi doresc sa traiesc pana la batranete pentru fetele mele in special.
Mi-e greu sa inteleg, chiar imposibil, de ce viata iti ofera uneori asa de mari hopuri. Avem o viata, una singura, si cand ma gandesc ce putin ne trebuie sa fim fericiti si nu ne dam seama cat de bine ne era decat atunci cand dam cu adevarat peste necazuri. Adevaratele necazuri.
Oameni buni, nu va mai suparati pentru lucruri marunte.....partea materiala conteaza asa putin! Bucurati-va de tot ce va inconjoara, de familia voastra, de tot timpul pe care vi-l Doamne-Doamne.....Credeti-ma, e cel mai important!
Restul sunt micimi!
VA las in seara asta....mai vorbim
Multumesc pentru tot!

Offline

 

#41 2008-04-18 21:05:44

allys
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 471

Re: Din nou...CANCER!

tot respectul si toata admiratia pt tine.
multa sanatate iti doresc.

Offline

 

#42 2008-04-18 22:17:03

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Din nou...CANCER!

iti doresc multa sanatate si mult curaj...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#43 2008-04-21 10:36:01

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

multa sanatate armand...si capul sus...Dumnezeu n-o sa te lase ai sa vezi...ia lucrurile asa cum sunt...incearca sa gandesti pozitiv...stiu ca este foarte greu....dar crede-ma ca va face diferenta...o sa fie bine sunt sigura...o sa vezi k o sa apara vesti bune!!! puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-04-21 10:59:16

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: Din nou...CANCER!

jos palaria armand. se vede ca esti un invingator. important este sa crezi ca totul va fi bine smile si ai sa vezi ca toate trec asa cum vin.


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#45 2008-04-22 20:28:35

erikamirel
Full member
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 336

Re: Din nou...CANCER!

Imi pare rau Armand pentru ce ti se intampla,dar viata nu se termina aici. Atata timp cat crezi in faptul ca te poti vindeca este un semn bun!
Si atata timp cat D-zeu este in sufletele noastre, nu se intampla nimic rau!
Trebuie doar acum in postul mare sa incercam toti cei din jurul tau sa intram la biserica si sa-l rugam pentru sanatatea ta!
E imposibil sa nu ne ajuta!


bebe   smile Adelin-Alexandru

Offline

 

#46 2008-04-22 21:36:07

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

multumesc din suflet pentru gandurile voastre! Inseamna enorm pentru mine! Faptul ca va ganditi la un....necunoscut, faptul ca sunt convins ca tot ce scrieti vine din suflet, asta e fantastic! O parte din vindecarea mea va fi si din cauza voastra, prin energia pozitiva pe care mi-o transmiteti.
Rugati-va si pentru mine, luati=ma si pe mine in gandurile voastre cand veti merge la biserica! Am nevoie!
O seara buna va doresc tuturor, pe oriunde ati fi acum!

Offline

 

#47 2008-04-22 21:48:52

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Din nou...CANCER!

Armand, iti recomand sa citesti pe net despre terapia cu sucuri din legume a lui Rudolf Breuss. Este foarte interesant si ajuta in multe cazuri de cancer. El a experimentat asta in caz de leucemie insa eu cunosc o persoana cu cancer la prostata care dupa operatie a facut acest tratament care i-a ajutat extrem de mult in sensul ca intareste sistemul imun si ajuta sa lupti impotriva bolii. La fel de important e seleniul si tot felul de antioxidanti pe care ii gasesti in diferite legume, grane etc.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#48 2008-04-22 23:27:16

andreea81
Full member
Inregistrat: 2007-12-10
Mesaje: 467

Re: Din nou...CANCER!

iti doresc multa sanatate si ai grija cu atitudinea;optimismul i-a vindecat pe multi de multe boli,in schimb gandurile negre duc in mod sigur la boala.sa fi iubit!!

Offline

 

#49 2008-04-22 23:53:22

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Avem timp - Octavian Paler

Avem timp
avem timp pentru toate. Să dormim
să alergăm ?n dreapta şi ?n st?nga
să regretăm ce-am greşit şi să greşim din nou
să-i judecam pe alţii şi să ne absolvim pe noi ?nşine
avem timp să citim şi să scriem
să corectăm ce-am scris, să regretăm ce-am scris
avem timp să facem proiecte şi să nu le respectăm
avem timp să ne facem iluzii
şi să răscolim prin cenuşa lor mai t?rziu
avem timp pentru ambiţii şi boli
sa ?nvinovăţim destinul şi amănuntele
avem timp să privim norii, reclamele sau un accident oarecare
avem timp să ne-alungăm ?ntrebările
să am?năm răspunsurile
avem timp să sfăr?măm un vis şi să-l reinventăm
avem timp să ne facem prieteni şi să-i pierdem
avem timp să primim lectii şi să le uitam după aceea
avem timp să primim daruri şi să nu le ?nţelegem
avem timp pentru toate
nu e timp pentru puţină tandreţe
cand să facem şi asta, murim.

Foarte adevarat, nu? Trebuie sa ne bucuram de viata, de tot ce avem ACUM....nu maine.

Offline

 

#50 2008-04-22 23:57:43

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Din nou...CANCER!

dar ce pacat ca trebuie sa ajungem in situatii limita sau oameni din jurul nostru sa ajunga ca sa gandim asa sad


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#51 2008-04-24 10:14:19

darkgirl
Membru
Inregistrat: 2008-04-24
Mesaje: 3

Re: Din nou...CANCER!

buna tuturor!sunt un membru nou pe acest forum si sincer nu am reusit inca sa aflu pe unde se pun intrebarile si unde sunt raspunsurile!am gasit aici conversatii despre cancer...despre cancerul de gat am vazut ca ralluk vorbeste..."Soacra mea a avut cancer la gat...a tras un n aproape..sia cum e mai bine ca oricand..si au trecut 10 ani." ralluk as dori te rog sa stiu cum a reusit soacra ta?tocmai am aflat ca si unchiul meu sufera de aceeasi boala...si e greu,vreau sa aflu ceva,sa fac ceva macar pentru verisorul meu de 10 ani care stiu ca nu ar accepta o alta varianta decat viata tatalui lui!va pup!


never forget to smile smile

Offline

 

#52 2008-04-24 15:23:10

bliss
Full member
Inregistrat: 2007-01-23
Mesaje: 366
Site

Re: Din nou...CANCER!

Armand, am un prieten care tocmai s-a vindecat de boala asta. Are 21 de ani si dupa un an de chimioterapie si radioterapie s-a vindecat total.
Capul sus, stiu ca e foarte greu , dar trebuie sa fii tare pentru familia ta.
Conteaza si psihicul asa ca nu te da batut si lupta pentru ca numai asa te vei putea insanatosi!
Succes si te asteptam cu vesti bune!

Offline

 

#53 2008-04-24 18:46:34

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: Din nou...CANCER!

uite armand, cred ca trebuie sa crezi ca totul va fi bine. stiu 4 cazuri de cancer, cunoscuti aflati in diverse stadii care sau vindecat. mi se pare extraordinar! un caz de cancer la ovare - vindecat intr-un an, cancer la gat - vindecat in 3 ani, cancer la colon - vindecat in 6 luni!, cancer la prostata - vindecat in 4 ani. s-au vindecat, uite! cred ca atitudinea conteaza cel mai mult. aceste persoane au privit cancerul ca pe o boala obisnuita si asa s-a si vindecat smile . cu noile tehnologii ai sa vezi ca va fi bine. Ne rugam pentru tine  puss


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#54 2008-04-24 19:13:56

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Din nou...CANCER!

asa e cum zice tomina
soacra mea a avut la tiroida si s-a vindecat intr-un an

Offline

 

#55 2008-04-24 21:22:36

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

In seara asta aveam un inceput de tristete si cred ca Doamne-Doamne m-a pus sa intru chiar acum  aici! Am citit ultimele mesaje si mi-au ridicat moralul f mult.
Ma gandesc tot timpul la evolutia vindecarii mele. In cazul in care poate si dupa cobaltoterapie mai ramne ceva( eu ma rog in fiecare clipa sa nu fie asa), exista si varianta operatiei care sa curete tot acolo. Asa mi-a spus chirurgul care m-a operat....si am incredere pt ca este unul dintre cei mai buni.
Ma credeti ca m-as duce cu zambetul pe buze sa-mi despice pieptul, doar sa curete tot ce ar fi rau acolo?
O operatie de genul asta e urata....recuperarea grea....dar as face orice sa ma vindec.
Oricum, mai e destul de mult pana acolo.
Va urez din toata inima sa aveti un Paste fericit! Fie ca fiecare dintre noi sa fie sanatos ! Urmeaza zile in care suntem cu familia mai aproape decat in restul timpului....haideti sa ne bucuram de aceste clipe  !
Sa ne auzim cu bine!

Offline

 

#56 2008-04-24 21:50:40

viorika
New member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2008-03-27
Mesaje: 20

Re: Din nou...CANCER!

eu si familia mea suntem alaturi de tine si de familia ta .Cazul tau ne-a impresionat mult in special pe baietelul meu care acum a venit de la biserica si spune ca si maine se va ruga ptr tine.suntem in saptamana mare a pastelui si d-zeu ne aude rugile.Un paste fericit iti dorim si nu uita ca trebuie sa fii tare ca sa poti invinge boala.


viata-i grea ...dar trece repede!

Offline

 

#57 2008-04-24 21:57:01

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Din nou...CANCER!

Armand esti in sufletele noastre!! Sa va dea Dumnezeu minunea de Paste de care aveti nevoie!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.