homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Apendicita sau durere de ovare?


#1 2007-01-08 22:02:12

julia23
Full member
De la: anywhere
Inregistrat: 2006-09-06
Mesaje: 161

apendicita sau durere de ovare?

de cateva zile ma doare in partea dreapta la incheietura piciorulul,nu ma doare f tare dar e jenanta,si ma doare doar cand stau in anumite pozitii,cand ma ridic din pat sau cand obosesc ,ma inteapa putin,nu pot sa explic exact ce simt.
Daca ar fi ovarele din ce cauza m-ar putea durea?
Cum se manifesta durerea de apendice?
Voi ce credeti ca ar putea fi?


Sinistra-i existenta omeneasca,si pururi fara sens,fatalitatii i-ajunge o paiata.

Offline

 



#2 2007-01-08 22:10:06

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: apendicita sau durere de ovare?

incearca sa stai pe spate si sa indoi tare picioru drept...daca simti o intepatura puternica inseamna ca este vb de apendicita ... smile mie asa mia zis un doctor cand simteam si eu ceva acolo ... da de fapt n uaveam nimic tongue


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#3 2007-01-08 22:12:56

cercetasha...no.1
New member
Inregistrat: 2006-02-09
Mesaje: 59

Re: apendicita sau durere de ovare?

dap, asa ma doare si pe mine. am indoit picioru acu, dida si nu simt nici o intepatura! io zic k e vb de ovare! nu esti singura in aceeasi stare ,julia23.

Offline

 

#4 2007-01-09 10:39:37

alexandra.da
New member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-11-09
Mesaje: 55

Re: apendicita sau durere de ovare?

eu am simtit fix acelasi lucru acum vreo 3 luni... nu era apendicita, am facut ecografie abdominala generala si mi-a iesit un ovar polichistic si unul cu chist... mai bine era apendicita, am zis atunci...
m-am dus la ginecolog, si cand colo! nimic... mi-a explicat doctorita gine ca la ecograf s-a vazut asa ca eram dupa ciclu si ca erau inflamate ovarele, de fapt sunt cat se poate de normala si ca durerea aia din partea dreapta e din cauza... stomacului!!! CEC, pe numele lui (m-a amuzat denumirea, de-aia am retinut-o), care pastreaza in el tot ce nu poate digera un stomac puturos (multe femei au probleme de genu asta)... mi-a dat doar niste pastile pt digestie, naturiste, ffff bune (gasex)... de-atunci nu m-a mai durut absolut nimic, nicaieri!!!wink
sper sa te ajute cercetasha, oricum cel mai bine ar fi sa faci si tu o vizita la medic, sa nu te sperii degeaba cum am facut eu;)
iti doresc sa fie la fel de usor ca la mine!

Offline

 

#5 2007-01-09 10:44:56

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: apendicita sau durere de ovare?

Alexandra, cecul e o portiune din colon, nu e stomacul!
Oricum, deseori durerile pe care ne grabim sa le punem pe seama ovarelor se datoreaza de fapt intestinelor si tulburarilor de digestie sau de scaun(constipatie). In plus eu zic sa nu uitam de rimichi, care se afla si el in apropiere. Eu zic sa mergi la medic Julia23, el e singurul in masura sa faca diagnosticul diferentiat pe care incercati voi sa il faceti aici(nu de alta dar sunt mult mai multe organe si afectiuni implicate, pe care voi nici nu va ginditi sa le luati in calcul)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-01-09 12:33:53

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: apendicita sau durere de ovare?

julia 23 si eu simt cateodata ceva pe acolo si ma sperii ca e apendicita.am facut acu cativa ani o echo abdominala si mi s-a spus ca oricum apendicul nu se vede la acest tip de echo.o sa merg la doctorita de familie sa ma palpeze putin pe acolo daca se pricepe dak nu sa ma trimita undeva..banuiesc ca n-am nimic,dar vreau sa fiu sigura..

Offline

 

#7 2007-01-09 12:43:42

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: apendicita sau durere de ovare?

julia23...nu mai amana si dute la medic...si eu am avut dureri cam ca ale tale...am stat linistita perfect convinsa ca am anexita si m am trezit cu o mare problema...nu vreau sa te sperii dar dute cat mai curand la doctor...dc sa amani?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#8 2007-01-09 20:49:51

julia23
Full member
De la: anywhere
Inregistrat: 2006-09-06
Mesaje: 161

Re: apendicita sau durere de ovare?

da am sa merg la medicul de familie la sfarsitul saptamanii  pt ca atunci ajung acasa,si o sa vad ce ma va indruma sa fac
Va mltumesc pt raspunsuri.


Sinistra-i existenta omeneasca,si pururi fara sens,fatalitatii i-ajunge o paiata.

Offline

 

#9 2007-01-09 20:53:36

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: apendicita sau durere de ovare?

m am operat de apendicita. dupa o saptamana nu mai simti nici un fel de durere de la taietura! deci nu e grav , e una dintre cele mai simple operatii, cu conditia sa fie depistata la timp.daca nu, atunci face puroi care se poate sparge (peritonita) si provoaca uneori decesul. mai bine mergeti din timp la control!


Cocorosie!

Offline

 

#10 2008-04-20 13:03:11

je_veveritza
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-04-20
Mesaje: 6

Re: apendicita sau durere de ovare?

asa am patit si eu ca tine julia23  dureri in partea dreapta dureri pe picior am crezut ca am apendicita, m-am dus la un doctor chirurg  ma consultat si diagnostic surpriza anexita neutral mi-a dat tratament cu antibiotice si no-spa dar..... si acuma dupa o luna de la consult ma mai doare bine nu ca inainte dar tot mai e ceva dureri sad in fine tre sa ma duc la ginecolog pana la urma neutral


...Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu (!!!)
...Cele mai comune doua elemente ale universului sunt Hidrogenul si prostia (!!!)

Offline

 

#11 2008-04-20 16:51:31

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: apendicita sau durere de ovare?

clar. mergi si fa o echografie si un consult vaginal.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#12 2008-04-21 10:09:48

je_veveritza
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-04-20
Mesaje: 6

Re: apendicita sau durere de ovare?

da, ma duc acum dupa paste sa vad ce e pana la urma


...Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu (!!!)
...Cele mai comune doua elemente ale universului sunt Hidrogenul si prostia (!!!)

Offline

 

#13 2008-04-23 12:36:34

je_veveritza
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-04-20
Mesaje: 6

Re: apendicita sau durere de ovare?

la analizele de sange iese daca am apendicita sau nu?


...Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu (!!!)
...Cele mai comune doua elemente ale universului sunt Hidrogenul si prostia (!!!)

Offline

 

#14 2008-04-23 12:42:40

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: apendicita sau durere de ovare?

No way! Fa cum ti-a spus eu_vreau: echo+consult vaginal.

Offline

 

#15 2008-04-23 12:44:12

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: apendicita sau durere de ovare?

din cate stiu eu, daca ai apendicita acuta iti iese un numar mai mare de leucocite la analizele de sange

Offline

 

#16 2008-04-23 12:46:22

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: apendicita sau durere de ovare?

...mda, sau probabil un VSH mare (?!), dar de ce sa se complice cand o echo elucideaza problema?

Offline

 

#17 2008-04-23 14:35:33

je_veveritza
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-04-20
Mesaje: 6

Re: apendicita sau durere de ovare?

am facut ecografie azi dim si parea sa am o pietricica la rinichiul drept si putin deplasat porma ma trimis la sange am facut si urocultura dupa care am facut radiografie si porma m-am intors iara cu rezultatul de la radiografie la doctora care mi-a facut ecografia si practic radiografia am facuto degeaba ca cika nu o poate citi ca sunt prea multe gaze si am mai facut iara o ecografie sa vada sigur daca e sau nu piatra la rinichi si rezultatul rinichiul drept putin deplasat neutral dar ce legatura are asta cu durerea de picior si in partea dreapta nu stiu sad oricum astept rezultatul de la analize si vad porma ce mai fac neutral

Ultima oara a fost editat de je_veveritza (2008-04-23 14:36:54)


...Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu (!!!)
...Cele mai comune doua elemente ale universului sunt Hidrogenul si prostia (!!!)

Offline

 

#18 2008-04-23 14:38:01

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: apendicita sau durere de ovare?

are, ca asa iradiaza durerea de rinichi uneori


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#19 2008-04-23 15:03:18

je_veveritza
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-04-20
Mesaje: 6

Re: apendicita sau durere de ovare?

aha,nu stiam:|  ms pt informatie smile

Ultima oara a fost editat de je_veveritza (2008-04-23 15:04:40)


...Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu (!!!)
...Cele mai comune doua elemente ale universului sunt Hidrogenul si prostia (!!!)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.