homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O sangerare de 2 saptamani-3


#39 2006-12-28 13:27:03

Diana
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-23
Mesaje: 1049

Re: o sangerare de 2 saptamani

Sper din tot sufletul...


Razboiul sexelor este singura conflagratie mondiala in care combatantii celor doua tabere dorm noapte de noapte in acelasi pat - Quentin Crisp

Offline

 



#40 2006-12-28 13:39:24

analaura
New member
De la: Tulcea
Inregistrat: 2006-12-21
Mesaje: 17

Re: o sangerare de 2 saptamani

dar doctoressa mi-a zis ca luna urmatoare mai bine iau microgynon decat diane...dar despre durere are cineva vreo parere?!

Ultima oara a fost editat de analaura (2006-12-28 13:41:39)

Offline

 

#41 2006-12-29 13:13:57

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: o sangerare de 2 saptamani

analaura, am eu o parere despre durere...nu o baga in seama daca nu e puternica iar daca e puternica ia un nurofen sa treaca. Daca nu vrei sa mai incerci o luna cu harmonette, ia Microgynon mai bine decit Diane-35....
Si de sunat puteti suna oricind! Daca sunt probleme


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#42 2006-12-30 16:44:47

analaura
New member
De la: Tulcea
Inregistrat: 2006-12-21
Mesaje: 17

Re: o sangerare de 2 saptamani

multumesc din suflet ca mi-ai raspuns...as vrea tare mult sa stiu care e parerea ta despre aceasta durere(pentru ca ai zis ca ai o parere), pentru ca sunt oarecum ingrijorata din cauza ei...si as mai vrea sa stiu cum iau microgynon dupa harmonette pentru ca o usoara sangerare a revenit chiar la ultima pastila de harmonette(adica azi)...astept 7 zile sau incep sa iau microgynon chiar acum? Cat despre sunat nu stiu numarul de telefon si nici nu vreau sa deranjez ...toata lumea are dreptul la zile de sarbatoare linistite...multumesc oricum si un an nou plin de sanatate si bucurii la toata lumea!

Offline

 

#43 2007-01-03 13:38:59

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: o sangerare de 2 saptamani

analaura, 7 zile pauza dupa harmonette si intr-a 8a iei microgynon. Durerea se datoreaza congestiei pelvine, trece cu antiinflamatorii si nu e motiv de panica


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.