homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dureri abdominale si mici sangerari


#1 2006-12-28 12:08:10

Lu Cara
Membru
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 4

Dureri abdominale si mici sangerari

V-am scris marti legat de o mica sangerare pe care o avusesem. Ieri am fost plecata in oras si cand am ajuns acasa am observat ca iar sangerasem putin si, in plus, am avut dureri in zona abdominala, jos (cum aveam la ciclu inainte de pilule). Sangerarea a fost mica. Am incercat sa merg azi la doctor, dar n-am reusit sa gasesc niciunul din ginecologii pe care ii stiam sau dintre cei recomandati de prietene. Am o programare abia pe 3 ian. Daca imi va fi iar rau voi merge probabil la urgenta, dar mi-e sa nu ma bage in seama pe motiv ca nu e ceva grav.
Nu am mai sangerat, dar durerea abdominala ramane si, fiind asemanatoare cu cea de la ciclu, ma gandesc ca ar fi posibil sa se mai intample. Nu e insotita de usturimi sau mancarimi.
Mai mentionez ca in cei 15 ani de cand am ciclu am avut tot timpul un ciclu regulat 28-30 zile, durata 3-4 zile, fara sangerari abundente, singura pb fiind durerile (groaznice) din prima zi de ciclu.
Va rog, daca aveti idee care e pb mea, lamuriti-ma si pe mine, ca sa ma mai linistesc.

Intre timp pot spune ca sangerez in continuare. Nu e sange "curat" ca la ciclu, ci amestecat cu mucoasa, care cred ca predomina...

Ultima oara a fost editat de Lu Cara (2006-12-28 13:01:03)

Offline

 



#2 2006-12-28 12:17:26

Diana
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-23
Mesaje: 1049

Re: Dureri abdominale si mici sangerari

Lu Cara, esti (din cate imi amintesc eu) la prima folie de pastile. Sangerarea aia e spotting, stai linistita! Despre durerea aia insa, nu-ti pot spune nimic, nu stiu...mai asteapta pareri.


Razboiul sexelor este singura conflagratie mondiala in care combatantii celor doua tabere dorm noapte de noapte in acelasi pat - Quentin Crisp

Offline

 

#3 2006-12-28 12:25:17

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Dureri abdominale si mici sangerari

durerile alea sa nu fie cauzate de vreun chist ceva.fa-ti o ecografie eventual,si cu atat my bine k iei anti.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#4 2006-12-29 13:17:56

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Dureri abdominale si mici sangerari

Lu Cara, daca tu pierdeai la menstruatie singe curat asta nu era in regula....singele menstrual prin definitie nu e curat. De vreme ce spui ca aveai dureri groaznice la menstruatie mie mi se pare ca durerea de acum nu e chiar o chestie neasteptate...ia antialgice pentru ea...singerarea cu pricina e spotting, nepericulos...nu te panica


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.