homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Secretie vaginala alba, mancarimi


#1 2008-05-09 21:59:54

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

secretie vaginala alba, mancarimi

De 2 zile am mancarimi in zona genitala, insotite de o secretie alba. Nu e ceva nou pentru mine, am mai patit-o o singura data, acum un an si jumatate. Atunci, la analize, nu a iesit niciun fel de ciuperca, ci doar "secretie abundenta, numeroase celule epiteliale". Am facut spalaturi, tratament cu creme si ovule, mi-a trecut.
Acum ma supara din nou. Si atunci, si acum, s-a rupt prezervativul, am luat Postinor. Sa fie de la Postinor oare? Nu gasesc alt motiv, mentionez ca am un partener stabil si respect cu strictete igiena, deci chiar nu inteleg de ce mi se intampla sad De asemenea, nu stiu ce sa fac, nu as vrea sa ma duc iar la ginecolog, ultima vizita a fost acum mai putin de 2 luni, pentru control anual, atunci ma simteam ok, desi mi-a dat tratament cu ovule pt secretia abundenta.
Doctoressa, da-mi, te rog, un sfat, si mai presus de asta, da-mi un motiv pentru care s-a instalat mancarimea din nou, te rog.

Offline

 



#2 2008-05-09 22:09:01

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

mie sincer imi suna a candida.trebuie facuta o analiza la secretie.nu strica s ao faci macar o singura data pe an smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2008-05-10 11:35:42

ruxandrelu
New member
De la: moreni
Inregistrat: 2008-03-06
Mesaje: 36

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

Sidoni@ a scris:

De 2 zile am mancarimi in zona genitala, insotite de o secretie alba. Nu e ceva nou pentru mine, am mai patit-o o singura data, acum un an si jumatate. Atunci, la analize, nu a iesit niciun fel de ciuperca, ci doar "secretie abundenta, numeroase celule epiteliale". Am facut spalaturi, tratament cu creme si ovule, mi-a trecut.
Acum ma supara din nou. Si atunci, si acum, s-a rupt prezervativul, am luat Postinor. Sa fie de la Postinor oare? Nu gasesc alt motiv, mentionez ca am un partener stabil si respect cu strictete igiena, deci chiar nu inteleg de ce mi se intampla sad De asemenea, nu stiu ce sa fac, nu as vrea sa ma duc iar la ginecolog, ultima vizita a fost acum mai putin de 2 luni, pentru control anual, atunci ma simteam ok, desi mi-a dat tratament cu ovule pt secretia abundenta.
Doctoressa, da-mi, te rog, un sfat, si mai presus de asta, da-mi un motiv pentru care s-a instalat mancarimea din nou, te rog.

buna,

cu ceva de genu asta ma confrunt si eu, doar mancarimile fara secretie, am mai postat ceva in leg cu acest subiect la inceputut saptamanii cand de la absorbante m-am iritat (oparit) si implicit aveam si mancarimi. eu cel putin pe absorbant am dat vina si evilpink si- a dat cu parerea ca ar fi de la absorbant. usturimile si iritatia mi-au mai trecut ( m-am dat cu clotrimazol si baneocin) am ramas cu mancarimea. mi-e frica sa nu fie candida. ce tratament mi-ati recomanda pt asta? multam! va pup

Offline

 

#4 2008-05-10 11:37:05

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

nu putem sa iti recomandam un tratament pe forum nu stim sigur ce anume ai.cel mai bine e sa mergi la medic si sa faci o analiza la secretie


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#5 2008-05-11 18:38:36

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

asta mi se intampla si mie acum...dar sunt doar mancarimi, fara secretie...imi mai apar din cand in cand (o data la cateva luni). ideea este ca stiu sigur ca nu am nimic, mi`am facut analize (secretie si papanicolau), si chestia asta ma ingrijoreaza... simt mancarimi cateva zile, apoi dispar si mai reapar dupa vreo 3-4 luni... nu am ajuns niciodata la doctorita in timpul acestui "fenomen", ea mi`a zis ca totu`i in regula!!! ce teste sa ma fac?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-05-11 18:54:49

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

daca acum ai aceste mancarimi mergi si fa acum analiza daca poti.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#7 2008-05-11 19:03:13

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

asa ar trebui, dar nu`i chiar asa simplu, dat fiind ca sunt in plina sesiune grater insa e ceva la care trebuie sa ma gandesc serios si sa`mi fac timp si pt asta sad
dar, evilpink, tu crezi ca ar fi candida sau altceva? si daca este, de ce cand mi`am facut analizele n`a iesit? ca am mai avut problema asta si ianinte de a`mi face analizele, ce`i drept n`am mai patit`o de anul trecut, cam prin noiembrie... si mai vroiam sa te intreb ceva: daca am relatii sexuale cu prietenul meu la cateva zile (1-2) de la terminarea menstrei simt niste usturimi. crezi ca exista vreo legatura intre chestiile astea doua?

Offline

 

#8 2008-05-11 19:03:54

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

analiza de secretie ai facut?

Offline

 

#9 2008-05-11 19:06:18

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

dap, rallu ... si totul e in regula smile am facut si papanicolau, si asta nu inteleg... cum de iese totul ok in situatia asta?

Offline

 

#10 2008-05-11 19:37:54

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

cum spuneai si tu...poate pt ca nu te duci in timpul puseului acut. mergi acum chiar daca esti in sesiune...intr-o ora esti back home wink nu ai identificat niciun factor pe care sa poti da vina inainte de aparitia simptomelor?


mami de minuni hjarta

Offline

 

#11 2008-05-11 19:48:42

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

al1na a scris:

dap, rallu ... si totul e in regula smile am facut si papanicolau, si asta nu inteleg... cum de iese totul ok in situatia asta?

poate o iei de undeva... nu stiu...

Offline

 

#12 2008-05-11 23:17:37

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

eu_vreau a scris:

cum spuneai si tu...poate pt ca nu te duci in timpul puseului acut. mergi acum chiar daca esti in sesiune...intr-o ora esti back home wink nu ai identificat niciun factor pe care sa poti da vina inainte de aparitia simptomelor?

nu, chiar nu pot sa dau vina pe nimic neutral

Offline

 

#13 2008-05-11 23:25:15

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

nu era de dat vina pe ceva...oricum...o analiza tre sa apuci sa faci acum


mami de minuni hjarta

Offline

 

#14 2008-05-12 01:16:51

darkshines
New member
Inregistrat: 2008-04-20
Mesaje: 47

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

nu stiu daca si in cazul tau, iti zic in al meu, excesul de dulciuri nu face deloc bine !

Offline

 

#15 2008-05-13 16:46:38

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

se pare ca este vorba de o candidoza...am primit tratament lomexin ovule eu (2 ovule) si lomexin crema prietenul meu... off...ce aiurea, am tot citit pe aici ca reapare frecvent sad

Offline

 

#16 2008-05-13 17:30:31

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

alina...pe langa lomexim luati si tu si partenerul cate o pastiluta de flucovim 150


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#17 2008-05-16 07:16:35

ruxandrelu
New member
De la: moreni
Inregistrat: 2008-03-06
Mesaje: 36

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

al1na a scris:

se pare ca este vorba de o candidoza...am primit tratament lomexin ovule eu (2 ovule) si lomexin crema prietenul meu... off...ce aiurea, am tot citit pe aici ca reapare frecvent sad

buna,

candidoza cred ca e si la mine, eu n-am ajuns sa fac o analiza dar se manifesta si la mine la fel ca la tine. vroiam sa te intreb, in momentul contactului te supara?adica mie mi-au trecut mancarimile, am ramas doar cu secretia aia alba numai ca pe mine in timpul contactului ma doare si simt asa ca o arsura. sa fie tot de la candida? voi ce ziceti?
trebuie neaparat sa ajung la medic, dar timpul asta e asa cum e.....fir-ar sa fie

Offline

 

#18 2008-05-16 07:17:40

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

ruxandrelul nu le mai lua din auzite si fa examenul ala de secretie

Offline

 

#19 2008-05-16 09:35:21

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: secretie vaginala alba, mancarimi

intr-o ora esti acasa...


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.