homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Daca se poate as vrea sa stiu si pararea doctoressei


#1 2007-01-01 22:30:54

Ralu84
New member
Inregistrat: 2006-12-29
Mesaje: 9

daca se poate as vrea sa stiu si pararea doctoressei

Buna seara!Banuiesc ca v-ati mai confruntat cu astfel de intrebari,dar am si eu una.Am inteles k secretia aceea maronie se numeste spotting.Eu de mai mult timp (2-3 ani) dupa menstruatie (care tine 4 zile) ,in urmatoarele 2 zile am o secretie de cul maro (specificand k pana acum 2 sapt n-am luat niciodata antibebe,deci se intampla in lipsa lor,daca s-ar putea spune "fiziologic").Tot spotting se numeste ? dc se produce? Acum 2 sapt am inceput pt prima data sa iau anticonceptionale,incepand din prima zi a menstruatiei ,sg diferenta a fost k in loc de 2 zile de "spotting" au fost 3.Dupa totul a fost ok.
Si mai am o intrebare,cum iti poti reduce secretiile vaginale?am prietene care vara poarta pantaloni albi fara tanga si n-au nici un fel de secretie.Eu am in cant mici. Va rog mult sa ma lamuriti si pe mine.

Offline

 



#2 2007-01-02 15:59:31

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: daca se poate as vrea sa stiu si pararea doctoressei

nu tre sa iti faci griji in privinta secretiei de culoare maro.e normal.la mine in prima zi e maronie si putin cantitativa..apoi e normala pana in ultima zi cand e tot maronie...pana trece de tot.de secretii vaginale ...kisr nu stiu cum se pot reduce...nu cred sa fie vreo metoda..fiecare fata cu secretiile ei big_smile k sa zik asa


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#3 2007-01-03 13:06:39

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: daca se poate as vrea sa stiu si pararea doctoressei

Ralu84, cele 2 zile de singerare maronie de la sfirsitul menstruatiei se numesc la fel ca celelalte de la inceput, adica zile de menstruatie...asadar menstruatia ta tine 6 zile nu 4. In ceea ce priveste secretiile vaginale ele e firesc sa existe, cu abundenta diferita de la o persoana la alta si functie de fazele ciclului menstrual


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.