homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intreruperea anticonceptionalelor


#1 2006-05-29 15:44:43

andrutza
Vizitator

intreruperea anticonceptionalelor

am facut tratament cu harmonett 2 luni si pt ca nu se mai gasesc medicul mi-a recomandat loette. nici loette nu se gasea si am luat logest pt ca avea aceeasi concentratie de hormoni ca si harmonett. Am luat lunea trecuta o pilula de logest si nu m-am simtit bine si n-am mai continuat. Am avut ciclu pe 20 mai si m-a tinut 4 zile. Astazi am observat ca am avut o secretie rozalie mai abundenta, fara miros urat. Ce poate fi?

 



#2 2006-05-29 15:51:02

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: intreruperea anticonceptionalelor

andrutza....probabil ai ovulat.Nu pot baga mina in foc, dar ar putea fi vorba despre asta.
In ceea ce priveste joaca ta de-a luatul pastilele, precum si graba cu care ai decis, dupa doar o pastila de Logest, ca de la ele nu te simti bine, mie una imi da dureri de cap....si ma face sa ma gindesc daca nu cumva este perfect inutil efortul meu


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2006-05-29 15:53:55

andrutza
Vizitator

Re: intreruperea anticonceptionalelor

nu am luat pilule dupa mintea mea....medicul mi le-a recomandat pt ca am un chist de 3 cm pe ovarul drept....dar nu ma simt bine de la ele am bufeuri imi scade pofta de mancare sunt apatica...si la 20 de ani nu cred ca am nevoie de asa ceva

 

#4 2006-05-29 16:04:48

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: intreruperea anticonceptionalelor

Andrutza, sigur ca nu ai nevoie....insa eu am convingerea ca exista si pastile contraceptive cu care sa te simti bine.
In plus, daca ai asa cum zici un chist pe ovar, merita macar sase luni de tratament cu contraceptive ca sa scapi de el....in conditia in care iti creaza probleme
Pina la urma, fa asa cum crezi tu ca e mai bine. Te rog insa, luna aceasta, protejaza cu prezervativ fiecare contact sexual pentru a te feri de o sarcina nedorita


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2006-12-30 23:21:49

marin stefania
Membru
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1

Re: intreruperea anticonceptionalelor

buna seara !am luat si eu harmonett pana acum 2 saptamani cand am terminat folia.de atunci nu am mai luat harmonett!exista sansa de a ramane insarcinata?nu mi-a venit ciclul.va multumesc

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2006-12-30 23:24:07

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: intreruperea anticonceptionalelor

ai fost protejata pana in prima zi a menstruatiei. asa ca daca ai facut sex neprotejat de atunci, sunt sanse. pana atunci, doar daca le-ai luat incorect.


Nobody home

Offline

 

#7 2007-01-03 13:23:29

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: intreruperea anticonceptionalelor

cind nu ti-a venit ciclul stefania? La citeva zile dupa ce ai oprit pastilele trebuia sa apara....nu a aparut atunci?


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.