homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?-3


#39 2008-04-12 19:09:13

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

nu
si m-am procopsit cu niste condiloame de toata frumusetea

Offline

 

#40 2008-04-12 19:51:44

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

oricum la barbati nu se poate face testul hpv si daca nu are leziuni active adica negi vizibili nu prea ai ce face ...


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#41 2008-04-12 19:55:02

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

dar macar poti sa le elimini pe celelalte wink


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#42 2008-04-12 19:57:13

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

nu am zis sa nu iti faci analize inainte sa renunti la prezervativ... doar ca in ceea ce priveste hpv-ul cam mergi la risc asta era ideea wink


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#43 2008-04-12 21:09:38

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

nu  am  facut , desi  stiam  k  eu  am  o  posibila infectie  urinara  , ulterior  am  mers  la  doctor  si  am  urmat  amandoi  un  tratament

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-04-13 23:23:48

LoveChocolate
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 1240

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

nu, pentru ca stiam ca prietenul meu e foarte curat si ca se ingrijeste mult. insa la inceputul relatiei numai cu prez faceam

Offline

 

#45 2008-05-21 10:55:45

Aryanne
Sr. member
Inregistrat: 2007-11-26
Mesaje: 1131

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

In legatura cu analizele acestea... As vrea sa stiu si eu care ar fi setul complet de analize ce trebuie facute? Multumesc frumos. smile


A venit, a venit toamna, acopera-mi inima cu ceva, cu umbra unui copac sau mai bine, mai bine cu umbra ta.
Ma tem ca n-am sa te mai vad, uneori, ca or sa-mi creasca aripi ascutite pan' la nori,
Ca ai sa te ascunzi intr-un ochi strain, si el o sa se-nchida cu-o frunza de pelin...

Offline

 

#46 2008-05-21 11:55:49

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

toate analizele pentru toate posibilele infectii cu transmitere sexuala: hiv, sifilis, chlamidia, hepatite b si c, trichomonas, gonoree, hpv...
nu te poate obliga medicul de la planning sa faci analizele astea, mai ales ca mare parte dintre ele costa bani...in plus, decizia de a folosi sau nu prezervativul este a fiecarui cuplu in parte...noi putem doar sa indemnam in acest sens
cum ar fi sa refuzi contraceptivele unei persoane doar pentru ca nu si-a facut acest set de analize...credeti ca le va face? nu, doar te va injura pe tine regesc....
in plus, dupa cum probabil stiti...lumea nu merge la planning pentru contraceptive(decit in mica masura) ci la farmacie/colega/prietena...sau, in cel mai fericit caz la ginecolog...


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#47 2008-05-21 12:08:04

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

eu stiu multe cazuri in care fetele au fost la gineco pt ca nu auincredere in medicul de planing,il considera un fel de medic de famile si cred ca ginecologul e cel mai indicat sa isi dea cu parerea. asa eram si eu acum vreo 3 ani cand m-am apucat de luat anticonceptionale,numai ca am avut noroc de o amica care m-a tarat mai mult cu forta la planing,apoi am gasit acest forum si mi-am schimbat total parerea.

Offline

 

#48 2008-05-21 17:30:16

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

da si eu si el.. set complet! o gramada de umblatura pe la planning si pe la spitale... dar voiam sa fim siguri!


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#49 2008-05-21 18:36:14

Aryanne
Sr. member
Inregistrat: 2007-11-26
Mesaje: 1131

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

mary_aleee a scris:

da si eu si el.. set complet! o gramada de umblatura pe la planning si pe la spitale... dar voiam sa fim siguri!

Si ai putea cumva sa imi spui orientativ cam cat te-a costat?


A venit, a venit toamna, acopera-mi inima cu ceva, cu umbra unui copac sau mai bine, mai bine cu umbra ta.
Ma tem ca n-am sa te mai vad, uneori, ca or sa-mi creasca aripi ascutite pan' la nori,
Ca ai sa te ascunzi intr-un ochi strain, si el o sa se-nchida cu-o frunza de pelin...

Offline

 

#50 2008-05-22 00:44:50

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

Alexa27 a scris:

mary_aleee a scris:

da si eu si el.. set complet! o gramada de umblatura pe la planning si pe la spitale... dar voiam sa fim siguri!

Si ai putea cumva sa imi spui orientativ cam cat te-a costat?

pai eu locuiesc in italia si preturile nu cred ca sunt la fel.. oricum ne-a costat destul de scump desi nu ne-am dus la laboratoare private sau la planning privat si unele analize au fost gratuite pt ca avem amandoi sub 25 de ai.. dar cred ca oricum serviciile medicale si preturile difera foarte mult intre italia si romania..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#51 2008-05-22 01:12:23

123anamaria
New member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 6

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

da mi le-am facut si la sange si la secretie. si ac  tot ginecologul mi le-a prescris.
eu mi le-am facut la medicover dar am asigurare acolo si nu as putea sa iti zic decat ca o consulatie e in jur de 70 ron si o analiza e tot ceva in jur. daca iti face si testul pap te mai costa ceva ca e scump. eu as zice ca te poate ajunge pe la 100 ron un set de analize complete, daca nu mai bine.

Offline

 

#52 2008-05-22 06:56:20

Aryanne
Sr. member
Inregistrat: 2007-11-26
Mesaje: 1131

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

Multumesc pt raspunsuri kram In legatura cu testul Papanicolau, mi-a spus o colega ca ea si l-a facut gratuit la doctorita de planning de la noi, ca a fost un program prin care toate femeile isi puteau face acest gratuit. Stiti cumva daca mai e valabil acest program?


A venit, a venit toamna, acopera-mi inima cu ceva, cu umbra unui copac sau mai bine, mai bine cu umbra ta.
Ma tem ca n-am sa te mai vad, uneori, ca or sa-mi creasca aripi ascutite pan' la nori,
Ca ai sa te ascunzi intr-un ochi strain, si el o sa se-nchida cu-o frunza de pelin...

Offline

 

#53 2008-05-22 13:36:28

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

ar trebui sa fie


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#54 2008-05-23 19:19:04

Aryanne
Sr. member
Inregistrat: 2007-11-26
Mesaje: 1131

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

doctoressa a scris:

ar trebui sa fie

Super big_smile Am sa merg si eu la doctorita de la noi.
offtopic Daca s-a schimbat ceva in tara asta in legatura cu educatia sexuala, numai Planningului Familial se datoreaza. hjarta

Ultima oara a fost editat de Alexa27 (2008-05-23 19:43:50)


A venit, a venit toamna, acopera-mi inima cu ceva, cu umbra unui copac sau mai bine, mai bine cu umbra ta.
Ma tem ca n-am sa te mai vad, uneori, ca or sa-mi creasca aripi ascutite pan' la nori,
Ca ai sa te ascunzi intr-un ochi strain, si el o sa se-nchida cu-o frunza de pelin...

Offline

 

#55 2008-05-31 11:10:53

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

doctoressa a scris:

toate analizele pentru toate posibilele infectii cu transmitere sexuala: hiv, sifilis, chlamidia, hepatite b si c, trichomonas, gonoree, hpv...

doctoressa analizele astea se fac tote intr-un sg  loc?sau tb sa umbli prin o gramada de spitale?recomanzi un laborator unde ai merge cu incredere?ca eu nu prea am incredere in cum se fac analizele.


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#56 2008-05-31 12:10:39

Aryanne
Sr. member
Inregistrat: 2007-11-26
Mesaje: 1131

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

Apropo de hepatita B, de ce nu va faceti/ nu v-ati facut vaccinul in clasa a 12a? Pe noi acum ne=au obligat sa il facem si cred ca e un lucru foarte bun smile


A venit, a venit toamna, acopera-mi inima cu ceva, cu umbra unui copac sau mai bine, mai bine cu umbra ta.
Ma tem ca n-am sa te mai vad, uneori, ca or sa-mi creasca aripi ascutite pan' la nori,
Ca ai sa te ascunzi intr-un ochi strain, si el o sa se-nchida cu-o frunza de pelin...

Offline

 

#57 2008-05-31 12:12:15

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

noi il aveam facut amandoi...iar legat de hiv cred ca doar o persoana rea ar renunta la prezervativ fara sa-i spuna persoanei de langa ea ca are hiv...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.