homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce sa fie?


#1 2007-01-08 20:27:21

Lolikita
New member
Inregistrat: 2006-07-06
Mesaje: 95

ce sa fie?

buna fetelor!am observat ca dupa ce ma epilez in zona genitala imi apar mici bubite dar de data asta bubitele persista nu ma mananca nu ma deranjeaza cu nimic par ca niste cosulete cu varful galbior..azi am zgandarit unu si a iesit ceva galben ca la cosuri ce sa fie de la ce sa fie e doar o iritatie si trece?merci mult

Offline

 



#2 2007-01-08 20:36:18

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: ce sa fie?

iritatie...cu ce te epilezi? de la ceara si aparat apar cosuri din astea care de obicei au fire de par inauntru..micutze micutze (daca poti, scoate le, daca nu, lasa le- ca sa nu ti faci rani). si de la lama apar cosuri, ptr ca pielea are denivelari si se mai taie pe alocuri,iar de la frecarea cu chilotul se infecteaza. ai grija sa te dai cu spirt dupa epilat si apoi cu o crema - eu folosec nidoflor (de la farmacie). betadine  miroase cam urat de la iod , dar e eficient.alternativa e betaderm care e crema, nu unguent si nu are iod...tot de la farmacie.


Cocorosie!

Offline

 

#3 2007-01-08 20:39:27

Lolikita
New member
Inregistrat: 2006-07-06
Mesaje: 95

Re: ce sa fie?

merci mult melody pentru raspuns .. ma epilez cu lama si dau sunt mici si au uneori fire de par inauntru..o sa i-au in considerare sfatul tau sper sa-mi treaca repede.

Offline

 

#4 2007-01-08 21:18:08

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: ce sa fie?

si mie mi se intampla atunci cand ma epilez cu lama.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#5 2007-01-08 21:55:29

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: ce sa fie?

cu placere lolikita,sper sa te ajute sa ti treaca...am patit si eu si e super jenant.


Cocorosie!

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.