homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Faci dragoste sau....sex ?-3


#39 2008-06-05 22:14:02

ancutika
Sr. member
De la: Unirea, Alba
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 1291

Re: faci dragoste sau....sex ?

Eu cu puiu meu facem si dragoste si sex. Cum mai zicea cineva aici, se incepe cu dragoste si se termina cu sex nebun tongue
Intradevar suna ciudat sa zic ca "fac dragoste" sau "fac sex". Tocmai de aceea eu si cu puiu zicem "hai sa ne iubim" big_smile


16.01.2016 si viata noastra e mai frumoasa bebe boy

Offline

 

#40 2008-06-06 14:42:48

bebe_mic
Full member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 179

Re: faci dragoste sau....sex ?

pentru mine dragoste=este atunci cand iubesti pe cineva..itzi doresti sa fi cu el...nu poti trai fara el etc...sex=hai ne'am cunoscut in club...trecem prin pat si porma nu ne mai cunoaste....


......

Offline

 

#41 2008-06-06 17:47:50

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: faci dragoste sau....sex ?

eu nu fac nici una in ultimul timp ........ nu am chef de vreo 2  luni , asa ca mr tine "post"   
bebe_mic descrierea ta pt sex se cheama aventura

Offline

 

#42 2008-06-09 11:56:19

micusa
Full member
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 546

Re: faci dragoste sau....sex ?

dragosteeeeeeeeee


mariah carey - bye bye

Offline

 

#43 2008-06-09 22:23:06

miha_g
Banat
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 704

Re: faci dragoste sau....sex ?

clar facem dragoste pt ca ne iubim foarte mult si nu stam asa pur si simplu si incepem sa dam  lol e o diferenta intre sex si dragoste

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-06-09 23:15:25

Elidutza
New member
Inregistrat: 2008-06-02
Mesaje: 22

Re: faci dragoste sau....sex ?

...sint de acord cu tine ancutika...si inca ceva...a spune ca faci dragoste e de moda veche!!!dar sa zici ca faci sex..e modern..asa ca e mai bine combinat si le ai pe toate..

Offline

 

#45 2008-06-09 23:19:17

miha_g
Banat
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 704

Re: faci dragoste sau....sex ?

ancutika a scris:

Eu cu puiu meu facem si dragoste si sex. Cum mai zicea cineva aici, se incepe cu dragoste si se termina cu sex nebun tongue
Intradevar suna ciudat sa zic ca "fac dragoste" sau "fac sex". Tocmai de aceea eu si cu puiu zicem "hai sa ne iubim" big_smile

sunt de acord cu tine dar nu cred ca faceti sex...sex pur,e un pic si de dragoste din moment ce o faci cu el si el o face cu tine,si noi spunem la fel "hai sa ne iubim" sau 'hai sa ne tzocaim"

Offline

 

#46 2008-06-10 00:14:21

mary-mary
Full member
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 142

Re: faci dragoste sau....sex ?

din punctul meu de vedere:dragostea se face cu sentimente,iar sexul se face p bani sau de placerea de a o face cu unu/una fara sa pui suflet,sau sa ai o relatie stabila.mi se pare frivol termenul de sex.poate sunt eu mai....

Offline

 

#47 2008-06-10 15:20:13

ancutika
Sr. member
De la: Unirea, Alba
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 1291

Re: faci dragoste sau....sex ?

miha_g a scris:

ancutika a scris:

Eu cu puiu meu facem si dragoste si sex. Cum mai zicea cineva aici, se incepe cu dragoste si se termina cu sex nebun tongue
Intradevar suna ciudat sa zic ca "fac dragoste" sau "fac sex". Tocmai de aceea eu si cu puiu zicem "hai sa ne iubim" big_smile

sunt de acord cu tine dar nu cred ca faceti sex...sex pur,e un pic si de dragoste din moment ce o faci cu el si el o face cu tine,si noi spunem la fel "hai sa ne iubim" sau 'hai sa ne tzocaim"

Din moment ce exista sentimente, nici sexu nu e doar sex. Dar nici nu pot zice ca facem dragoste asa cum se intampla in telenovele ca abia se misca aia in pat si stau doar imbratisati tongue din punctul meu de vedere aia e dragostea pura..dar care nu prea are loc atunci cand intre parteneri exista si pasiune..nu doar dragoste.

Acum daca stau bine si ma gandesc, prima data cand am facut-o cu puiu am facut dragoste pura big_smile a fost chiar asa ca in telenovele... ce frumos hjarta


16.01.2016 si viata noastra e mai frumoasa bebe boy

Offline

 

#48 2008-06-10 20:55:13

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: faci dragoste sau....sex ?

ancutika a scris:

Acum daca stau bine si ma gandesc, prima data cand am facut-o cu puiu am facut dragoste pura big_smile a fost chiar asa ca in telenovele... ce frumos hjarta

si sex???
eu zic ca intr-o relatie faci de toate
uitati-va la Basic Instinct

Offline

 

#49 2008-06-10 23:07:25

ancutika
Sr. member
De la: Unirea, Alba
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 1291

Re: faci dragoste sau....sex ?

ralluka a scris:

ancutika a scris:

Acum daca stau bine si ma gandesc, prima data cand am facut-o cu puiu am facut dragoste pura big_smile a fost chiar asa ca in telenovele... ce frumos hjarta

si sex???
eu zic ca intr-o relatie faci de toate
uitati-va la Basic Instinct

am ajuns si noi sa facem de toate...dragoste cu sex. dar chiar prima data..chiar cred ca a fost dragoste. La noi cel putin asa a fost la inceput. Cred ca nu am avut ncii unul orgasm, da a fost un moment care mi-a intrat la suflet, desi nu eram ncii unul virgin. Insa pe masura ce a trecut timpul, a crescut pasiunea..si normal ca am ajuns sa facem dragoste si sex in acelasi timp. Acum nu cred ca as concepe sa faci dragoste fara sa faci si sex tongue
Chiar ne gandeam cu puiu oare cand o sa mai fie ca atunci, ca prima data, si am ajuns la concluzia ca niciodata tongue cum ziceam mai sus...oricat de mult am incerca sa facem doar dragsote, tot la sex nebun se ajunge tongue


16.01.2016 si viata noastra e mai frumoasa bebe boy

Offline

 

#50 2008-06-10 23:09:23

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: faci dragoste sau....sex ?

daca iti iubesti partenerul este dragoste....parerea mea


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#51 2008-06-11 15:37:55

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: faci dragoste sau....sex ?

Andra123 a scris:

daca iti iubesti partenerul este dragoste....parerea mea

sunt perfect de acord cu tine...dar asta e la inceput...k dupa un timp le combini...din dragoste se transforma intr`un sex...."nebun" , "salbatic" cum vreti sa-i spuneti...sau pur si simplu sex patfierbinte D


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#52 2008-06-11 17:02:46

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: faci dragoste sau....sex ?

si sex si dragoste tongue sexul dupa parerea mea e at cand e mai salbatic...iar dragostea atunci cand incepi cu un preludiu de-ala luuuuuuuuuuuuuung si actul sexual e tandru... ah ce dor mi s-a facut hjarta patfierbinte


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.