homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lubrifiere sau nu?-2


#20 2008-05-22 15:43:36

micusa
Full member
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 546

Re: Lubrifiere sau nu?

pai daca spui ca ai facut un control aseara..sincer nu stiu unde puteai tu sa faci controlul asta 'seara' da ma rog..e treaba ta..la sigur tiai luat analizele??


mariah carey - bye bye

Offline

 

#21 2008-05-22 16:47:19

anda23
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 556

Re: Lubrifiere sau nu?

carmen alexa a scris:

tocmai am fost la control aseara.
si scurgerile astea le am doar in timpul actului sexual? se poate??
de ce anda le-ai pierdut pe drum??? nu vreau sa le pierd

nu am o explicatie stiintifica..cand eram la inceput, eram cam ca in situatia ta. prietenul meu se minuna mereu ca doar ma atingea si ma lubrifiam..acum ma lubrifiez mai greu..poate pt ca m-am bisnuit cu el, dormim impreuna in fiecare noapte, atingere lui nu mai este ca la inceput, etc smile

ceva de genul asta...tongue

Offline

 

#22 2008-05-23 08:30:03

carmen alexa
New member
Inregistrat: 2008-05-22
Mesaje: 73

Re: Lubrifiere sau nu?

aseara controlul la 6 si ceva si l-am facut la o policlinica
de asta mi-e frica si mie anda ca o sa devina obisbuita si nu vreauuuu grater

Offline

 

#23 2008-05-23 08:34:03

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Lubrifiere sau nu?

pai se rezolva relativ usor problema.lungiti preleudiul wink


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#24 2008-05-23 08:41:01

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Lubrifiere sau nu?

dupa niste ani de relatie crede-ma ca oricat ai lungi-o, nu mai e ca la inceput smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-05-23 08:44:43

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Lubrifiere sau nu?

da... dar preludiul tot trebuie lungit ca sa obtinem o lubrifiere cat mai buna wink


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#26 2008-05-23 11:34:47

carmen alexa
New member
Inregistrat: 2008-05-22
Mesaje: 73

Re: Lubrifiere sau nu?

o sa tin minte evilpink, dar deocamandata cat mai putin preludiu ca daca il mai lungesc termin eu inainte sa inceapa el.... smile

Offline

 

#27 2008-05-30 23:30:50

allix
New member
Inregistrat: 2008-05-30
Mesaje: 11

Re: Lubrifiere sau nu?

Buna seara tuturor.
Acum am agsit forumul asta si mi se pare foarte folositor, asa mai aflam si noi unele si altele.

Am o problema care incepe sa ma obsedeze si ma gandesc ca nu strica sa vorbesc cu voi aici; de fiecare data (adica de cand am inceput viata sexuala in urma cu 7 luni) am o durere/usturime la penetrare si numai acolo; usturimea persista pana la 3 zile.
Am fost la ginecolog, mi-a facut analiza secretiei si zice ca nu e nimic; mi-a dat totusi un tratament, asa in caz ca e ceva care n-a iesit atunic (se poate asa ceva?) si tot degeaba.
Si mi-a mai spus ca daca preludiul nu e suficient de lung atunci e rau, normal, pt ca nu exista lubrifiere suficienta. Deci am folosit lubrifiant, dar tot nimic, e la fel, parca n-as folosi. Si partenerul meu zice ca lui nu i se pare ca ar fi o problema de lubrifiere... acum, nu stiu cat de multe stie si el, dar tot lungind preludiul am ajuns pana la orgasm si tot n-a fost bine la penetrare.

Am oprit AC acum 6 luni deja, le luam pt tratamentul acneei dar nu ma simteam deloc bine si doc mi-a spus ca daca tot nu le iau cu scop contraceptiv mai bine nu le mai iau.
Am folosit intotdeauna prezervativ, asta sa fie problema? poate sa fie o reactie alergica? nu ar trebui sa fie si alte simptome daca e asa? e.g. roseata, mancarime etc.

Pana la urma concluzia doctoritei a fost ca e totul in capul meu si ca fiind foarte incordata inevitabil frecarea determina iritatie care persista pana se vindeca. E adevarat ca la inceput a fost si mai rau si parca e din ce in ce mai bine acum cand sunt mult mai relaxata ( big_smile o sa radeti de mine probabil, dar desi au trecut 7 luni eu tot sunt nervoasa atunci...).

Nu stiu ce sa fac, incerc doar sa nu-mi fac griji si sa gandesc pozitiv, dar nu e tocmai usor sa vrei si sa te doara, mai ales ca dorinta exista, asta nu e deloc o problema.

Gata, am scris o gramada.
Merci mult celor care cititi, poate imi spuneti o parere.

Ultima oara a fost editat de allix (2008-05-30 23:32:07)

Offline

 

#28 2008-05-30 23:34:55

andrutza
Vizitator

Re: Lubrifiere sau nu?

tind sa-id au dreptate doctoritei tale...daca tu nu esti relaxata suficient e normal sa nu ai o lubrifiere f buna si din cauza asta ai usturimea aceea.
e normal ca la inceputul vietii sexuale sa simti o jena...si eu am simtit luni bune o usturime acolo, dar dupa aia n-am mai avut nimic.
totul e sa nu te mai gandesti si sa incerci sa te relaxezi. sa nu aveti contacte sexuale brutale sau sa faceti maraton acum smile ca sa nu te iriti tu acolo. daca nu esti lubrifiata mai bine continui cu preludiu.
relaxeaza-te si o sa vezi ca va fi bine.

 

#29 2008-06-01 18:52:41

allix
New member
Inregistrat: 2008-05-30
Mesaje: 11

Re: Lubrifiere sau nu?

Merci Andrutza, nici nu stii cat ma ajuta cand aud ca nu sunt singura, ca zici si tu ca ai avut o jena la inceput. Incerc sa stau linistita, stiu ca ajuta. Sper sa treaca repede!!!
>big_smile<

Ultima oara a fost editat de allix (2008-06-01 18:53:31)

Offline

 

#30 2008-06-12 17:57:28

Deea05
New member
Inregistrat: 2008-05-04
Mesaje: 23

Re: Lubrifiere sau nu?

Si eu am avut probleme d acest gen si cred ca toate avem la inceput.Mi-am dat seama ca totul era in mintea mea si ca nu reuseam sa ma relaxez destul.Si acum mi se mai intampla cateodata,dar ma concentrez asupra actiunii,ma gandesc ca trebuie sa ma relaxez si gata;).Pana la urma,e totul psihic.Sper sa fie si la tine la fel:p

Offline

 

#31 2008-06-12 20:08:21

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Re: Lubrifiere sau nu?

Lubrifiantul nu e numai pt funduletz?


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 

#32 2008-06-12 20:16:07

blue*girl
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-26
Mesaje: 1373

Re: Lubrifiere sau nu?

nup tongue


~ _orice sfarsit e un nou inceput_~

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.