homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

SFATURI MEDICALE


#1 2007-01-09 18:43:44

angell
New member
Inregistrat: 2007-01-09
Mesaje: 5

SFATURI MEDICALE

ACUM 2 ANI AM FOST SFATUITA DE MEDICI SA MI PUN STERILET DE TIP IUD DE ATUNCI NU MI AM FACUT NICI UN CONTROL .INSA DE CATEVA LUNI AM O SCURGERE MARONIE SI NU STIU DACA E DIN CAUZA STERILETULUI .CE AR TREBUI SA FAC?

Offline

 



#2 2007-01-09 19:15:18

Sammy
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-10-24
Mesaje: 1397

Re: SFATURI MEDICALE

sa te duci la doctor. cred ca 2 ani fara nici un control nu e bine nici atunci cand nu e vorba de sterilet, cu atat mai mult daca ai.


"The supreme happiness in life is the conviction that we are loved - loved for ourselves, or rather, loved in spite ourselves'. Victor Hugo

Offline

 

#3 2007-01-09 20:23:08

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: SFATURI MEDICALE

posibil sa fie o rana pe col (se mai fac de la sterilet). si scrie cu litere mici , k primesti warn! smile


Cocorosie!

Offline

 

#4 2007-01-10 10:42:15

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: SFATURI MEDICALE

dap, ia warn...


Nobody home

Offline

 

#5 2007-01-10 16:06:54

angell
New member
Inregistrat: 2007-01-09
Mesaje: 5

Re: SFATURI MEDICALE

merci de raspunsuri si sper ca data viitoare nu mai gresesc cu scrisul problema e ca as merge la contol dar aici in londra unde locuiesc imi este cam greu sa merg am o reticienta daca eram in romania sigur mergeam

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-01-11 11:26:24

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: SFATURI MEDICALE

angell, in orice oras te-ai afla nu ai de ce sa ai reticente...presupun ca platesti asigurari deci mergi la medic...doar astfel poti avea un diagnostic precis


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2007-01-13 15:35:24

angell
New member
Inregistrat: 2007-01-09
Mesaje: 5

Re: SFATURI MEDICALE

da bineinteles platesc tot aici am si nascut dar nu stiu dr .nostrii sunt altfel aici li se pare normal sa te doara un san ,li se pare normal ca in perioada aceasta copilul sa fie racit si tot asa.cand am         mersl la dr pt ca ma doare sanul drept mi a spus ca e din cauza ca fetita este grasuta si o port in brate .este de ras dar asa este

Offline

 

#8 2007-01-14 02:24:55

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: SFATURI MEDICALE

angell, stiu....asa sunt doctorii in anglia. si mama are probleme cu sanii, o dor, are chisturi...i-au facut teste, a vazut ca nu e cancer, au trimis-o acasa. Probabil sa astepte sa se transforme in cancer...dupa-aia sa trateze. A trebuit sa se certe cu doctorita ca sa-i dea sa faca analize hormonale.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#9 2007-01-15 13:01:46

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: SFATURI MEDICALE

va vine sa credeti sau nu insa cu certitudine medicii din Anglia vad lucrurile mult mai corect decit cei de la noi...cauza pentru care nici nu te poarta pe drumuri nici nu te pun sa dai sume uriase de bani pe medicamente sau pe analize inutile.
Durerea ta de sin e posibil sa aiba exact cauza pe care au spus-o medicii si, fara suparare, e firesc fetita sa fie racita in anotimpul asta. Asadar te rog eu frumos mergi la medic


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#10 2007-01-16 11:10:14

angell
New member
Inregistrat: 2007-01-09
Mesaje: 5

Re: SFATURI MEDICALE

imi pare rau dar nu e asa cum spui tu deloc ca sa te conving iti dau exemplu fetita avea temperatura 39,8 si la spital ce remediu i a gasit ca sa i scada temp. unui copil de 8 luni.l m a luat in cab a  dezbracat  ope fetita a deschis geamul a dat drumul la ventilator si a mutat patul in dreptul usii .inchipuiti va ce curent era imi curgeau mie ochii ca sa nu mai spun de fetita.cand am fost in concediu acasa si am povestit la dr l  a care am fost nu i a venit sa creada asa ceva . asa ca imi pare rau dar aici medicii nu au pregatirea celor         din romania

Offline

 

#11 2007-01-16 13:02:11

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: SFATURI MEDICALE

sincer mie nu mi se pare k doctorii nostri sunt mai buni, te pun sa dai bani aiurea pe analize si chiar si tratamente..... am vazut mai demult la stiri o tipa care nascuse pe hol k nu daduse bani la doctor si mai sunt cazuri de genu nush cate.....


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#12 2007-01-16 14:40:20

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: SFATURI MEDICALE

angell, cred ca ai dat tu peste un medic nebun...sigur insa nu sunt toti asa.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.