homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prostata (!)


#1 2008-06-12 18:28:21

dt
Full member
De la: analele moldovei.
Inregistrat: 2007-10-26
Mesaje: 635

prostata (!)

Prostata sau "punctul G masculin"

Pentru unele cupluri, prostata reprezinta o simpla glanda ce indeplineste o oarecare functie pentru organism, alte cupluri stiu ca acesta este nivelul la care se produce lichidul prostatic, ce intra in componenta lichidului seminal si, in fine, alte cupluri au mers mai departe in explorarea micutului organ si au gasit ca acesta poate chiar sa furnizeze placere sexuala, ambilor parteneri.

Pentru a ajunge la prostata, mai intai trebuie ca aceasta sa poata fi localizata. Prostata este situata in regiunea pelvina, sub vezica urinara, inaintea rectului si inconjurand uretra, canalul situat pe partea inferioara a penisului, prin care urina se scurge afara din vezica. In exterior, zona dintre anus si organele genitale, care se numeste perineu, se afla in strans contact cu prostata. Stimularea prostatei se obtine atat prin atingerea perineului, cat si prin intermediul penetrarii anale a barbatului, aceasta din urma fiind insa mult mai puternica. In functie de cultura, conceptiile si credintele fiecaruia, penetrarea anala poate oferi placere sexuala indeajuns incat barbatul sa ejaculeze fara ca penisul sa-i fie stimulat, poate crea disconfort, sau poate da nastere unor inhibitii asociate cu gandul ca gestul ar putea sa tina de sfera homosexualitatii.

Pentru ca penetrarea sa poata fi posibila, sfincterul anal trebuie sa fie complet relaxat. Sfincterul anal este un muschi pozitionat la capatul rectului, avand rolul de a tine orificiul anal inchis si de a nu permite eliminarea involuntara a materiilor fecale. Acest muschi este conceput sa se deschida in momentul in care asupra lui actioneaza o forta din interior (dinspre rect). Insa, daca vei apasa cu blandete asupra lui, folosind degetul si o cantitate considerabila de lubrifiant, vei vedea ca acesta se va deschide si prin aplicarea unei forte din exterior, aproape tragand inauntru degetul, catre rect. Odata ce degetul a fost plasat inauntrul rectului (nu mai mult de 5 cm!), varful acestuia trebuie indreptat catre regiunea anterioara a abdomenului (stomac) si va putea fi miscat usor. Masarea prostatei in acest fel activeaza producerea de lichid prostatic si este o sursa de placere nebanuita. Stimularea acesteia provocand foarte usor aparitia orgasmului, prostata si-a castigat in timp renumele de "punctul G masculin".











eu as vrea sa incerc asta cu prietenul meu, dar inca n-am vorbit cu el.... nush...... am auzit tipi care au incercat asta cu prietenele lor si le-a placut si au devenit gay hmm


voi ce credeti ?
popa


cuc.

Offline

 

#2 2008-06-12 18:41:25

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: prostata (!)

io nu stiu ce sa zic dar de la un degetel nu cred ca devi gay. eu i-am propus mai demult la al meu, dar nu a vrut...


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

#3 2008-06-12 19:23:14

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: prostata (!)

al meu nu ar fi de acord in veci vecilor lol


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#4 2008-06-12 19:24:25

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: prostata (!)

nici al meu..da nici eu nu i-as face asa ceva neutral


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#5 2008-06-12 22:20:59

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: prostata (!)

nici al meu nu ar fi de acord si nici eu nu i-as face... cah


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-06-12 22:45:46

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: prostata (!)

nici al meu nu vrea..stia faza cu punctul G,am vorbit de multe ori..da' zice: mai bine lasa lol ma multumesc sa'i masez perineul din cand in cand(ii place tare)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#7 2008-06-14 14:05:46

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: prostata (!)

crys_ty_na a scris:

al meu nu ar fi de acord in veci vecilor lol

la fel

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.