homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Citate


#1 2007-01-17 19:50:06

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

citate

stiu ca aveti ceva citate ce poate au mers la suflet sau vau placut mulkt...mie imi place mult ce am scris in semnatura mea ...
voi ? big_smile


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 



#2 2007-01-17 19:56:10

milana
Sr. member
De la: orasul de pe deal
Inregistrat: 2006-09-14
Mesaje: 1177

Re: citate

"Adevarul pur si simplu e rareori pur si adeseori deloc simplu"

smile in fiecare zi gasesc cate unul interesant care simt ca mi se potriveste in momentul respectiv.

Ultima oara a fost editat de milana (2007-01-17 19:56:31)

Offline

 

#3 2007-01-17 19:59:59

dragoste_cu_nabadai
Full member
Inregistrat: 2006-10-21
Mesaje: 870

Re: citate

imi place f mult cel de la semnatura mea.

si imi plec textul urmator:

E seara shi e o linishte stranie
Shi un intuneric de nepatruns
Mi`am dat seama ce bine fac cateva momente..de ..Nimic
Nici Fericire..nici Deceptzie
Pace shi Linishte
Ai privit vreodata Nesfarshitul cerului shi atat?
Daca nu..ieshi acum afara shi priveshte fara sa te Gandeshti la Nimic
Pluteste spre Stele shi Fii una..
Esti Libera shi Imensitatea Cerului  te cuprinde..


"Oamenilor le`as demonstra cat se inseala crezand ca nu se mai indragostesc atunci cand imbatranesc, fara sa stie ca imbatranesc atunci cand nu se mai indragostesc" (G.C.Marguez)

Offline

 

#4 2007-01-17 20:01:38

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: citate

dragoste_cu_nabadai a scris:

E seara shi e o linishte stranie
Shi un intuneric de nepatruns
Mi`am dat seama ce bine fac cateva momente..de ..Nimic
Nici Fericire..nici Deceptzie
Pace shi Linishte
Ai privit vreodata Nesfarshitul cerului shi atat?
Daca nu..ieshi acum afara shi priveshte fara sa te Gandeshti la Nimic
Pluteste spre Stele shi Fii una..
Esti Libera shi Imensitatea Cerului  te cuprinde..

f fain smile


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#5 2007-01-17 20:08:37

blondutza18
Vizitator

Re: citate

"Nu incerca sa schimbi pe cineva spre binele tau pentru ca oricum nu il /o vei putea rupe din lumea lui/ei ..."

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-01-17 20:17:39

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: citate

''Multi pierd micile bucurii asteptand marea fericire''-Pearl S. Buck; ''Niciodata sa nu mergi pe un drum batatorit caci el te conduce doar acolo unde au fost si altii''-Grahan Bell; ''Viata poate fi inteleasa doar privind in urma;dar poate fi traita doar privind inainte''-Soren Kierkegaard; ''Adevarata filisofie este sa inveti sa vezi lumea din nou''-Merleau- Ponty; ''Nu conteaza cat traiesti,important e sa traiesti o clipa pentru care merita sa mori''.

Offline

 

#7 2007-01-17 20:41:55

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: citate

mie imi place la nebunie semnatura mea big_smile


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#8 2007-01-17 20:55:34

persifona
Vizitator

Re: citate

"Singura faptura de care sunt sigur ca ma iubeste. Si ce inspaimantator lucru sa sa stii sigur aceasta, sa stii ca orice s-ar intampla, un om va continua sa te iubeasca. Adica, il vei face etern sa sufere; oricat de mult i-ai dori libertatea, el sa nu se poata niciodata desprinde de tine."

Mircea Eliade- "Intoarcerea din Rai"

 

#9 2007-01-17 21:09:12

delfinutza
New member
De la: sunt din sibiu
Inregistrat: 2007-01-17
Mesaje: 24

Re: citate

" Nu poti poruncii inimii!Dragostea se castiga , respectul se merita. "

Offline

 

#10 2007-01-17 21:23:19

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: citate

Sunt mai multe...
**Nu merita sa plângi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plângi.(Marquez)
**Cea mai stranie forma de a îndeparta pe cineva este a sta lânga el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata.(Marquez)
**Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru ca nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tau. (Marquez)
**Poate ca Dumnezeu va dori sa cunosti multe persoane nepotrivite înainte de a cunoaste persoana potrivita, pentru ca atunci când o vei cunoaste în sfârsit, sa stii sa fii recunoscator.
**Vor exista mereu oameni care te vor rãni, asa cã trebuie sã-ti pãstrezi încrederea si doar sã ai mai multã grijã în cine ai încredere si a doua oarã. Gabriel Jose Garcia Marquez
**Iubeste profund si pasional. S-ar putea sa fii ranit, dar e singura cale de a-ti trai viata pe deplin.
**Si deziluziile isi au rostul lor in viata...te trezesc din vis!
**Doar doua lucruri sunt infinite:universul si prostia umana;in legatura cu universul nu sunt sigur...(A.Einstein)-acum ultimele 2 mi se par cele mai elocvente...big_smile

Offline

 

#11 2007-01-17 23:23:21

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: citate

mie imi place semnatura mea big_smile
si observ k si semnatura lu mika este mai mult decat adevarata big_smile

A studia inseamna a te indoi de inteligenta colegului de birou
Munca nu a omorat niciodata pe nimeni" dar, de ce sa risti?
Foarte multi oameni isi petrec viata culcandu-se cind nu le e somn si trezindu-se cind inca le este
Timpul vindeca orice, insa nu e si un bun chirurg plastician
Un semn sigur ca ai imbatrinit este cand, lumanarile de pe tort costa mai mult decat tortul.
Nu e destul sa fii tu norocos, trebuie ca ceilalti sa nu fie

Ultima oara a fost editat de deadrose (2007-01-17 23:26:38)


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#12 2007-01-18 00:12:11

alepsa
New member
Inregistrat: 2006-12-18
Mesaje: 44

Re: citate

nu este tocmai un citat..cred k sunt versurile unei melodii..."it hurts to bleed...the scars hurt more..."imi place f mult si vechiul "carpe diem"...ma caracterizeaza:P"orice optimist nu e decat un prost fericit.desigur pesimistul nu e decat un prost."(louis bernandos)tongue

Offline

 

#13 2007-01-18 09:50:50

Cassiopeia
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-09
Mesaje: 9529

Re: citate

mie-mi place ff mult o poezie de L.Blaga:
"Opreşte trecerea, Ştiu că
unde nu e moarte nu e nici iubire -,
şi totuşi te rog: opreşte, Doamne,
ceasornicul cu care ne măsuri
destrămarea. "

"Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi."-Helen Keller


Sim y 

Offline

 

#14 2007-01-18 10:35:55

eakarina
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-12
Mesaje: 789

Re: citate

"Celui qui t'aime n'est pas celui qui te seche les larmes, mais celui qui ne te fait pas pleurer.Ne changes pas celui qui t'aime pour celui que tu aimes ,car celui que tu aimes ne quittera pas celui qu'il aime." - o stiu din liceu de la profa de franceza dar din pacate nu stiu cine a zis-o.

"E dureros sa stii ca nu mai insemni nimic acolo, unde, candva insemnai totul!" cred ca Socrate

Ultima oara a fost editat de eakarina (2007-01-18 10:38:15)


A gandi e cea mai dificila munca, probabil de aceea o fac atat de putini.

Offline

 

#15 2007-01-18 16:35:37

smiley
Full member
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 169

Re: citate

"Defectul tuturor oamenilor este ca asteapta sa traiasca, doarece nu au curajul ficarei clipe...Toti invatam sa traim dupa ce nu mai avem nimic de asteptat, iar cand traim nu putem invata nimic, pentru ca nu traim in prezentul concret si viu, ci intr-un viitor fad si indepartat."(Emil Cioran)

"Si totusi orele de singuratate, clipele de nefericire, crizele din viata, visele si reveriile, depresia, situatiile limita, obsesiile, muzica, indragostirea-toate ne spun ceva. Tot ce te scoate din rutina vietii tale "reale" iti arata ca, traind fara reflectie despre tine insuti, te duci defapt in jos pe un topogan de senzatii, satisfactii, imagini, barfe, obiecte, minciuna si stralucire, tot mai departe de nucleul viu al fiintei tale. Esti un simplu consumator care se consuma in primul rand pe el insusi. Si vei ramane mereu asa daca viata nu se hotaraste o data sa te dea cu capul de pragul de sus."(M. Cartarescu-"De ce iubim femeile')  <=cam lung dar cred k merita citit, de altfel si cartea big_smile big_smile

Offline

 

#16 2007-01-19 21:13:45

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: citate

nu e citat,e un vers dintr-o melodie a shakirei dar imi place tare mult:
"it should be illegal to deceive a women's heart"

Offline

 

#17 2007-01-20 14:41:06

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: citate

si mie imi place semnatura ta deadrose  big_smile


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#18 2007-01-20 14:45:14

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: citate

cel de la semnatura mea imi place cel mai mult...."what goes around comes around"...asa este si in viatza de zi cu zi..smile


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#19 2007-01-20 17:18:40

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: citate

"Nu poti strange in brate toata lumea. In brate poti strange un singur om;dar cand acela este omul pe care il iubesti strangi in brate toata lumea"- Paul Louis Lampert

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.