homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dupa laparoscopie la cat timp bebe?


#1 2008-06-21 19:18:01

pysypisi
New member
De la: BARLAD
Inregistrat: 2008-04-18
Mesaje: 32

dupa laparoscopie la cat timp bebe?

buna fetelor am revenit sa va spun ca am terminat si cu laparoscopia,trompa mea era incalcita si din cauza aceasta nu reuseam sa raman insarcinata,acum mai am o mica problema cu ovulatia,am de luat 5 pastilute clostilbegyt si apoi trebuie sa merg iarasi la iasi sa vad daca si-a revenit ovulatia.Intrebarea mea este cam cat trebuie sa intarzie ciclul menstrual dupa laparo si la cat timp ar fi normal sa ramai insarcinata ?va pup si multa sanatate!puss

Offline

 



#2 2008-06-21 22:28:54

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: dupa laparoscopie la cat timp bebe?

cred ca doctorul ar trebui sa-ti spuna asta, in functie de cazul tau

Offline

 

#3 2008-10-27 16:05:21

thanandar
Full member
Inregistrat: 2008-07-23
Mesaje: 324

Re: dupa laparoscopie la cat timp bebe?

pysypisi a scris:

buna fetelor am revenit sa va spun ca am terminat si cu laparoscopia,trompa mea era incalcita si din cauza aceasta nu reuseam sa raman insarcinata,acum mai am o mica problema cu ovulatia,am de luat 5 pastilute clostilbegyt si apoi trebuie sa merg iarasi la iasi sa vad daca si-a revenit ovulatia.Intrebarea mea este cam cat trebuie sa intarzie ciclul menstrual dupa laparo si la cat timp ar fi normal sa ramai insarcinata ?va pup si multa sanatate!puss

Pysypisi spune-mi si mie cum de ai ajuns sa faci laparoscopie ?
Te-ai simtit rau sau pur si simplu nu reuseai sa ramai insarcinata?
De ce te intreb....cred ca si eu urmeaza sa fac laparoscopie pt ca am mari dureri la ciclu si ma doare constant undeva in zona vezicii si nimeni nu stie ce ar putea fi.
Cat a durat laparsocopia? Ti-a fost rau dupa anestezie? La cat timp ai plecat acasa din spital? te-ai simtit rau dupa operatie?
Multumesc mult si sanatate maxima.
Pup

Offline

 

#4 2008-11-17 16:15:20

pysypisi
New member
De la: BARLAD
Inregistrat: 2008-04-18
Mesaje: 32

Re: dupa laparoscopie la cat timp bebe?

Draga thanandar eu nu am mai intrat de mult pe aici asa ca o sa-ti raspun acum sper sa nu fie prea tarziu.Am mers la laparoscopie pentru ca in urma cu 2 ani si ceva am avut o sarcina extrauterina in urma aceseia nu am mai reusit sa raman insarcinata si atunci am inceput investigatiile cu tot felul de analize si intr-un final dr mi-a recomandat sa fac un control la trompa acesta fiind histerosalpingografia unde s-a vazut ca sunt probleme deoarece nu trecea acel lichid si apoi mi-a recomandat laparoscopia.Asa am si facut m-am internat la Iasi la Cuza Voda la dr Lupascu Ivona,aceasta interventie este ca si o operatie numai ca sunt trei taieturi foarte mici un la buric iar celelalte doua in dreptul ovarelor,de durut nu doare deloc pt ca te anesteziaza deci nu simti nimic,dupa ce te trezesti esti putin ametita si ai o durere suportabila mai deranjant este acea sonda uriara,iar a doua zi te externeaza.Cu aceasta interventie iti da un diagnostic sigur si in acelasi timp te si trateaza.Te asigur ca o sa-ti revii destul de repede,ldureaza doua saptamani si apoi nici nu-ti mai dai seama ca ai fost operata,semnele trec mai greu cel putin la mine asa este si acum mai sunt putin rosii si a trecut atata timp.Iti doresc din suflet sa-ti rezolvi problema.Eu din pacate nici acum nu am reusit sa raman insarcinata dar sper in continuare...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.