homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Calatorie cu avionul :D


#1 2008-07-07 00:11:17

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

calatorie cu avionul :D

fetele o sa postez un subiect poate cam tampit insa...peste 3 zile urmeaza sa plec cu avionul..destinatia spania..si faza e ca nu am mers niciodata cu avionul big_smile spuneti-mi si mie cam cum e treaba..trebuie sa ajung cam cu 2 ore inainte nu? sa ma prezit la check in? si apoi? spuneti-mi si mie pasii unei calatorii cu avionul stiu ca suna tampit rotfl da macar sa nu mor fraiera:D

Offline

 



#2 2008-07-07 00:19:06

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: calatorie cu avionul :D

2 ore??? eu am ajuns cu juma d ora   lol  oricum e bine o ora...  faci check-in-ul.. si dupa aia vezi exact unde e poarta d la care pleci...  si te plimbi prin magazine pana pleaca avionul. oricum mai verifici din cand in cand sa nu se schimbe poarta. 
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/13954_pict0207.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/13954_pict0210.jpghttp://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/13954_pict0218.jpg

oricum e super fain..  smile


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#3 2008-07-07 00:24:43

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

Re: calatorie cu avionul :D

mama ce super se vede big_smile
asa si cu bagajele ce fac? am auzit eu ceva da nu's sigura big_smile

Ultima oara a fost editat de deea87 (2008-07-07 00:27:41)

Offline

 

#4 2008-07-07 00:27:43

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: calatorie cu avionul :D

si mie mi-a placut cu avionul. desi aveam 18 ani (inca neimpliniti) si-mi era putin frica sa merg singura...mai ales ca aveam si de schimbat avionul in amsterdam, dar m-am descurcat.
Pai te duci cam cu o ora inainte (stiu ca jumatate de ora era pt cursele interne si 1 ora pt cele externe)...vezi in aeroport unde e firma cu care pleci tu (cand am fost eu erau diferite pt Tarom, KMD, British airways, etc...)...scrie mare pe un panou, e sigla...deci vezi usor. Ii dai biletul, zici daca vrei sa stai la geam sau nu...iti da locul (ti-l scrie pe bilet), apoi iti ia bagajul mare...te duci la poarta de unde pleaca avionul tau (scrie in aeroport care poarta e)...apoi astepti sa inceapa "imbarcarea" timp in care te plimbi prin magazine...cand e gata iti controleaza bietul si te duci la avion (te tii dupa ceilalti...eu asa am facut rotfl ). ai apoi te asezi la locul tau si gata. big_smile


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#5 2008-07-07 00:31:10

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: calatorie cu avionul :D

deea87 a scris:

mama ce super se vede big_smile
asa si cu bagajele ce fac? am auzit eu ceva da nu's sigura big_smile

pai alea mari le ia la check-in, ala mic d mana il iei cu tine in avion... dar nu ai voie sa ai cosmetice, foarfece, pile.. chestii d genu...ti le confisca... nu ai cum sa ascunzi nik d ei...ah..
sa nu pui cartuse d tigari in bagaj( mai mult  d unu nu e permis, dar mie knd am plecat in it mi l-au furat in aerop  la noi sad si am plati 4 euro si ceva pachetul )

Ultima oara a fost editat de pitzipoank (2008-07-07 00:31:47)


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-07-07 00:31:35

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: calatorie cu avionul :D

deea87 a scris:

mama ce super se vede big_smile
asa si cu bagajele ce fac? am auzit eu ceva da nu's sigura big_smile

ai un bagaj mare care il iau ei de la inceput (pun o eticheta cu numele tau si destinatia)...si in avion poti sa iei un bagaj mic...dar ai grija sa nu ai in el nimic ascutit, fara forficel, pensete, etc, fara medicamente, ace...am auzit ca acum nici sticle cu apa nu mai ai voie (dar probabil poti cumpara dupa ce treci de control...adica din magazinele de acolo).


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#7 2008-07-07 00:32:12

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

Re: calatorie cu avionul :D

cum adica nu am voie cosmetice?? in ala mic vrei sa spui sau in ala mare? bagaju mic inteleg geanta nu? cam ce nu e voie sa iei cu tine in afara de astea?

Ultima oara a fost editat de deea87 (2008-07-07 00:32:35)

Offline

 

#8 2008-07-07 00:33:08

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: calatorie cu avionul :D

deea87 a scris:

cum adica nu am voie cosmetice?? in ala mic vrei sa spui sau in ala mare? bagaju mic inteleg geanta nu? cam ce nu e voie sa iei cu tine in afara de astea?

in ala mic d il iei in avion

Ultima oara a fost editat de pitzipoank (2008-07-07 00:33:29)


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#9 2008-07-07 00:33:52

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: calatorie cu avionul :D

in ala mare poti sa pui ce vrei (costetice, pile..), doar in cel care il iei cu tine trebuie avut grija (ca ala il ai mereu la tine si poti socate cutitul imediat si sa deturnezi avionul rotfl asa bagajul mare e undeva jos si nu ai cum sa ajungi la el sa scoti arma rotfl ). Cred ca gasesti pe net lista exact cu ce obiecte sunt interzise.

Ultima oara a fost editat de Andreea86 (2008-07-07 00:34:21)


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#10 2008-07-07 00:36:26

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: calatorie cu avionul :D

si vezi k e , inainte d check-in un loc unde poti infolia bagajul mare. nu mai stiu exact cat costa, dar oricum 1- ti-l salveaza d hoti 2- ti-l salveaza d rupturi, mizerie s.a.. si sa iti pui un lacat serios la bagaj, acum fara gluma.. ti-am zis k mie mi s-a furat.. mi-a strikt incuietoare. folia e perfecta!!

Ultima oara a fost editat de pitzipoank (2008-07-07 00:37:03)


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#11 2008-07-07 00:36:57

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

Re: calatorie cu avionul :D

rotfl2 am inteles...si pot sa mi iau mai multe genti? de exemplu un troller si o geanta sport? si astea sa fie considerate bagajele mari?

Offline

 

#12 2008-07-07 00:37:20

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: calatorie cu avionul :D

deea87 a scris:

rotfl2 am inteles...si pot sa mi iau mai multe genti? de exemplu un troller si o geanta sport? si astea sa fie considerate bagajele mari?

sigur.


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#13 2008-07-07 00:39:13

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

Re: calatorie cu avionul :D

pitzipoank a scris:

si vezi k e , inainte d check-in un loc unde poti infolia bagajul mare. nu mai stiu exact cat costa, dar oricum 1- ti-l salveaza d hoti 2- ti-l salveaza d rupturi, mizerie s.a.. si sa iti pui un lacat serios la bagaj, acum fara gluma.. ti-am zis k mie mi s-a furat.. mi-a strikt incuietoare. folia e perfecta!!

aoleu ce urat. bon si cand ajung la destinatie cum imi recuperez bagajul?

Offline

 

#14 2008-07-07 00:39:54

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: calatorie cu avionul :D

in mare parte stiam ca e voie doar cu o geanta mare (si aia sa fie pana in 20-25kg parca). Si daca depasesti trebuie sa platesti. Stiu ca mama se chinuia sa ii incapa toate in geanta si nici sa nu depaseasca kg. Mai bine iei o genata mare decat 2 mai micute (ca nu cumva sa platesti in plus). iar geanta mica (de avion) trebuie si ea sa se incadreze in niste dimensiuni...dar poate merge ca geanta sport (daca nu e foarte mare) sa o poti lua in avion cu tine.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#15 2008-07-07 00:41:26

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: calatorie cu avionul :D

sunt niste benzi rulante pe care vin bagajele. doar sa te uiti care e d la zborul tau... sau intrebi p cineva care lucreaza acolo. eu cand am ajuns in it asteptam bagajul in cu totul alta parte.. la zboruri interne si vroia iubi sa faca plangere. era vreo 12 noapte, rupti d oboseala, nu ne-am mai uitat . lol


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#16 2008-07-07 00:41:55

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: calatorie cu avionul :D

e o banda rulanta...si pe ea se pun toate bagajele...cand vezi ca e bagajul tau il iei. ai grija sa nu astepti la banda gresita rotfl Asa am facut eu aici in Romania...nu vazusem decat o banda (de fapt erau mai multe)...si am vazut ca scrie Paris acolo...dar am zis ca dupa ce termina cu Paris vine si randul nostru...si cand vad un tip care fusese in avion cu mine avea bagajul. Si ma uit mai bine...mai incolo mai erau si alte benzi...dintre care una cu bagajul meu. rotfl

Ultima oara a fost editat de Andreea86 (2008-07-07 00:43:11)


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#17 2008-07-07 00:42:31

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: calatorie cu avionul :D

pitzipoank a scris:

sunt niste benzi rulante pe care vin bagajele. doar sa te uiti care e d la zborul tau... sau intrebi p cineva care lucreaza acolo. eu cand am ajuns in it asteptam bagajul in cu totul alta parte.. la zboruri interne si vroia iubi sa faca plangere. era vreo 12 noapte, rupti d oboseala, nu ne-am mai uitat . lol

vad ca nu-s singura. rotflrotflrotflrotfl ce tare... rotflrotflrotfl


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#18 2008-07-07 00:43:13

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: calatorie cu avionul :D

Andreea86 a scris:

in mare parte stiam ca e voie doar cu o geanta mare (si aia sa fie pana in 20-25kg parca). Si daca depasesti trebuie sa platesti. Stiu ca mama se chinuia sa ii incapa toate in geanta si nici sa nu depaseasca kg. Mai bine iei o genata mare decat 2 mai micute (ca nu cumva sa platesti in plus). iar geanta mica (de avion) trebuie si ea sa se incadreze in niste dimensiuni...dar poate merge ca geanta sport (daca nu e foarte mare) sa o poti lua in avion cu tine.

noi am mers 2 pers cu 3 bag. destul d mari... si nu ne-a taxat in plus..


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#19 2008-07-07 00:43:46

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: calatorie cu avionul :D

Andreea86 a scris:

pitzipoank a scris:

sunt niste benzi rulante pe care vin bagajele. doar sa te uiti care e d la zborul tau... sau intrebi p cineva care lucreaza acolo. eu cand am ajuns in it asteptam bagajul in cu totul alta parte.. la zboruri interne si vroia iubi sa faca plangere. era vreo 12 noapte, rupti d oboseala, nu ne-am mai uitat . lol

vad ca nu-s singura. rotflrotflrotflrotfl ce tare... rotflrotflrotfl

rotflrotfl


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.