homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Retete pt pastile anticonceptionale?


#1 2007-01-29 11:57:46

whiteplum911
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-01-29
Mesaje: 15

retete pt pastile anticonceptionale?

Buna ziua,

Eu nu am mai luat pastile de anul trecut. Am inteles de la o prietena ca acum nu iti mai elibereaza nimeni la farmacie pastile contraceptiva
fara reteta de la medic. Este adevarat? Acum as vrea sa incep sa iau din nou si as vrea sa evit toata tevatura cu alergat dupa medicul de familie
pentru o reteta amarata. Am luat pana acum numai mercilon si m-am impacat foarte bine cu el. Sunt un pic dezamagita ca nu mai exista pe piata si acea
cutiuta ca un mic reminder pe care o ofereau la inceput impreuna cu pastilele.

Multumesc pentru ajutor! smile


"be the change you want to see in the world"

Offline

 



#2 2007-01-29 12:01:05

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: retete pt pastile anticonceptionale?

offffffff, bine ar fi sa le elibereze doar pe reteta. mie insa mi le dau si fara sa o arat (nu stiu daca nu le intereseaza pe farmaciste sau ma cunosc)


Nobody home

Offline

 

#3 2007-01-29 12:01:15

cristina_c
New member
Inregistrat: 2006-06-16
Mesaje: 53

Re: retete pt pastile anticonceptionale?

O reteta din aia este valabila 6 luni, este bine totusi sa eviti neplacerile de la farmacie asa ca du-te din timp la medicul de familie dupa ea.


If you are going through hell, keep going

Offline

 

#4 2007-01-29 15:15:40

whiteplum911
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-01-29
Mesaje: 15

Re: retete pt pastile anticonceptionale?

Uite ca pana la urma am facut rost de ele fara reteta. Motiv de bucurie si de tristete in acelasi timp.

As mai avea o intrebare.
Teoretic exista vreo problema daca incepi sa iei pastilele inainte de prima zi de ciclu? Sau de ce este bine sa incepi sa le iei tocmai atunci?!


"be the change you want to see in the world"

Offline

 

#5 2007-01-29 15:33:31

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: retete pt pastile anticonceptionale?

asteapta prima zi de ciclu. e mai bine. doar asa putem fi 100% sigure ca nu esti insarcinata.


Nobody home

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.