homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

FARA protectie, vreo parere?


#1 2008-07-13 00:39:25

alex16
Membru
Inregistrat: 2008-07-13
Mesaje: 4

FARA protectie, vreo parere?

M-am culcat cu iubitul meu pentru prima data acum putin timp in urma dar nu am folosit nicio metoda de protectie pentru ca el nu suporta prezervativele iar de aceea, de fiecare data cand urmeaza sa ejaculeze, isi retrage imediat penisul din mine. Credeti ca exista sanse sa raman insarcinata asa? As opta macar pentru niste anticonceptionale.
Spune ca s-ar omori cu mana lui daca m-ar lasa insarcinata.

Offline

 



#2 2008-07-13 00:59:12

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: FARA protectie, vreo parere?

mai bine cu protectie decat sa ajungi la vreun avort ... si pe el nu o sa il doara daca se ajunge la asa ceva , pe tinein schimb da . Anticonceptionale daca cu prezervativ , face domnu nazuri , desi eu daca as fi in situatia ta nu as renunta la prezervativ fara set de analize

Offline

 

#3 2008-07-13 00:59:29

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: FARA protectie, vreo parere?

yo nu cred daca nu a ejaculat in u.....erai in perioada fertila??
mai ast si u rasp de la fetle care se pricep mai bne..yo nu prea...

orq p viitor...yo zc sa iei ac.. wink 
da..din cate am citit yo p forum ar tr sa existe prez si pt el..presupun k e de la latex...ar tr sa fie si pt el ceva wink puss


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#4 2008-07-13 01:01:04

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: FARA protectie, vreo parere?

poti sa ramai insarcinata din pacate, aceasta metoda este foarte riscanta si el poate reuseste sa se controleze, dar si inainte de ejaculare sunt eliberati catiova spermatozoizi pe post de lubrifiant, care sunt suficienti sa ramai insarcinata, pe viitor sa folosesti o metoda adevarata , si prezervativul de ce spune ca nu il suporta??? e alergic sau doar nu ii place?


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#5 2008-07-13 01:15:49

alex16
Membru
Inregistrat: 2008-07-13
Mesaje: 4

Re: FARA protectie, vreo parere?

Nu il suporta pentru ca nu simte nimic cu el si pentru ca ii este incomod.

Si da, sunt in perioada fertila. Mi-am facut un test de sarcina acum cateva zile si a iesit negativ, dar am inteles ca se face dupa 1 sapt de la ultimul contact sexual. Eu l-am facut mai devreme.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-07-13 01:21:44

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: FARA protectie, vreo parere?

sincer faza q nu simte nica is fite tongue e cam imposibil daca stam sa ne gand ca are cativa milimetri grosime prez.... nu crd nici daca ma platesti wink

daca erai in per fertila....si a iesit negativ....nu crd k e..da....mai fa unu cand trebuie wink sau du-te la doctor ar tr sa afle el big_smile

Ultima oara a fost editat de delyutza* (2008-07-13 01:22:44)


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#7 2008-07-13 01:28:52

alex16
Membru
Inregistrat: 2008-07-13
Mesaje: 4

Re: FARA protectie, vreo parere?

Data viitoare, chiar daca nu-i place o sa il rog sa foloseasca prezervativul....nu vreau sa stau dupa fiecare contact sexual cu teama ca sunt insarcinata. O sa il rog sa fol prezervativul macar pana incep sa iau anticoncepionale.
O sa-mi mai fac un test zilele astea, sper sa iasa negativ...ca altfel nu stiu ce o sa fac. neutral

Offline

 

#8 2008-07-13 01:30:47

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: FARA protectie, vreo parere?

si cum te iubeste....o sa-l foloseasca... wink

pana una lata gand si u pozitiv wink


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#9 2008-07-13 01:32:30

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: FARA protectie, vreo parere?

testul de sarcina se face la o saptamana de la intarzierea menstruatiei, sau dupa 3 saptamani de la contactul sexual cu risc, si eu sincer cred ca prietenul tau este putin egoist, si mofturos, eu te sfatuiesc sa nu mai risti pe viitor...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#10 2008-07-13 02:23:28

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: FARA protectie, vreo parere?

ane_mona a scris:

testul de sarcina se face la o saptamana de la intarzierea menstruatiei, sau dupa 3 saptamani de la contactul sexual cu risc, si eu sincer cred ca prietenul tau este putin egoist, si mofturos, eu te sfatuiesc sa nu mai risti pe viitor...

de acord...mi se par fite din aprtea lui ca nu suporta prezervativul.
Si daca vrei sa incepi sa iei Ac foarte bine...dar intai sa-si faca si el niste analize. daca nu suporta prezervativul asta inseamna ca a facut sex neprotejat cu prietenele anterioare...deci exista riscul sa aiba niste boli. ca sa fii si tu linistita...il pui sa faca niste analize si daca totul e ok incepi sa folosesti anticonceptionale...insa pana atunci e bine sa folositi prezervativul, ca sa nu mai stai cu grija.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#11 2008-07-13 02:32:42

biu
New member
Inregistrat: 2008-07-13
Mesaje: 13

Re: FARA protectie, vreo parere?

fiica mea a luat o pastila din anticonceptionalele mele. nu stiti se poate intampla ceva?are 3 ani:(

Offline

 

#12 2008-07-13 05:16:27

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: FARA protectie, vreo parere?

o singura pastila biu nu ridica probleme ai totusi grija cu depozitarea lor de acum in colo sa nu mai aiba acces la ele

alex16 decat sa se omoare mai bine a isi puna un prezervativ wink


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.