homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Durerile de sani...


#1 2007-01-06 00:09:55

me_Arwen
New member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 60

durerile de sani...

va felicit ink o data pt minunata treaba p care o faceti p acest forum fetelor....
am si eu o mik dilema...nu stiu d c ma dor sanii..nu e o durere prea mare doar knd ii ating...trebuie sa-mi vina p 13 ian..d regula ma dorcu 3 zile inante sa-mi vina...dar mai e ceva pana atunci,oricum dupa c imi trece menstruatia nu ma mai dor...am ciclu regulat...am fost operata d chist ovarian acum 6 luni(desi nu cred k are vreo influenta)...d 3 luni ma dor mereu cu aproape 2 sat inainte d ciclu,km la sf perioadei d ovulatie cred!
sunt putin nelinistita...am mai citit despre cazuri similare si erau cauzate d hormoni...totusi ast parerea voastra care conteza mult pt mine mereu!va pup..10x

Offline

 



#2 2007-01-08 14:10:48

me_Arwen
New member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 60

Re: durerile de sani...

c sa inteleg fetelor??ca e ceva grav si va feriti sa-mi spuneti??am inima kt un purice...grater...ma uit d 2-3 ori p zi si vad k nu am nici un rasp...va rog..spuneti-mi ceva...intre timp am citit si alte chestii p net care m-au nelinistit...ast rasp...

Offline

 

#3 2007-01-30 02:15:14

Kirsten 23
New member
Inregistrat: 2007-01-24
Mesaje: 10

Re: durerile de sani...

Draga mea durerile de sani inainte de menstruatie sunt normale ,zic eu , dar acum depinde cat de mult te dor sanii si cat timp te tine durerea.Si eu am dureri de sani si simt cum mi se intaresc si parca se fac mai mari dar inainte de menstruatie.Am avut o perioada cand ma durea doar un san ,nu stiu cat de normal este cu durerile astea , eu zic totusi ca pot sa fie si periculoase un control nu strica niciodata,dar si eu am teama de doctori si cand citesc pe forum ca exista  atatea boli parca incep sa le simt pe toate.Sper sa-ti raspunda si cineva cu mai multa experienta dar totusi nu te ingrijora mergi la doctor pentru orice eventualitate , daca durerile sunt mai mari.Pupici

Offline

 

#4 2007-01-30 14:58:55

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: durerile de sani...

Durerile de sini in perioada premenstruala nu reprezinta problema cel mai adesea. Cu atit mai mlt cu cit zici ca doar la atingere te dor.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.