homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebare, tot postinor


#1 2007-01-28 15:32:03

miruna25
Full member
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 431

Intrebare, tot postinor

Am si eu o intrebare legata de Postinor. Stiu ca n-am facut bine, dar, am luat unul si mi-a venit ciclul. Dupa care am luat inca unul dupa 3 saptamani. Acuma am o sangerare, care nu e menstruatia. Sau asa cred. Ideea fiind ca eu vroiam ca la mensturatia urmatoare sa incep sa iau anticonceptionale. E posibil sa fie totusi mestruatia? (nu stiu daca sa incep sa iau pastilele anticonceptionale)-- e foarte putin, nu pare...Si a doua intrebare e daca vor functiona pastilele daca m-am cam dereglat cu postinor-ul...


Always remember that true beauty comes from within: from within bottles, jars, compacts, and tubes :-).

Offline

 



#2 2007-01-28 15:37:54

Duke
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 1319

Re: Intrebare, tot postinor

nu le incepe acum pastilele asteapta pana la urmatoarea menstruatie care cine stie cand va venii.

Offline

 

#3 2007-01-28 17:42:12

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Intrebare, tot postinor

asteapta sa fie menstruatie normala si le incepi din prima zi de sangerare k sa fii protejata de atunci.functioneaza pastilele stai linishtita.daca le iei corect nu ai probl


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#4 2007-01-29 19:49:30

miruna25
Full member
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 431

Re: Intrebare, tot postinor

Multumesc pt. raspunsuri. Sper sa se opreasca sangerarea, e a treia zi si incep sa fiu ingrijorata. Ar trebui oare sa merg la doctor? ma gandesc ca nu are cum sa ma ajute...


Always remember that true beauty comes from within: from within bottles, jars, compacts, and tubes :-).

Offline

 

#5 2007-01-30 00:52:05

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebare, tot postinor

miruna25 a scris:

Am si eu o intrebare legata de Postinor. Stiu ca n-am facut bine, dar, am luat unul si mi-a venit ciclul. Dupa care am luat inca unul dupa 3 saptamani. Acuma am o sangerare, care nu e menstruatia. Sau asa cred. Ideea fiind ca eu vroiam ca la mensturatia urmatoare sa incep sa iau anticonceptionale. E posibil sa fie totusi mestruatia? (nu stiu daca sa incep sa iau pastilele anticonceptionale)-- e foarte putin, nu pare...Si a doua intrebare e daca vor functiona pastilele daca m-am cam dereglat cu postinor-ul...

Doamne cum te joci cu dozajul asta de hormoni,normal ca te dereglezi pt ca postinorul e echivalentul a 10 folii de anticonceptionale. sangerarea ta e posibil sa fie spotting. Parerea mea e sa ast menstra de luna viitoare,te mai curati un pic ca ai luat la un interval f, mic postinorul. Parerea mea...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-01-30 15:03:50

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Intrebare, tot postinor

Intr-adevar miruna, nu are cum sa te ajute


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.