homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Eram protejata?


#1 2007-01-30 18:29:46

dragoste_cu_nabadai
Full member
Inregistrat: 2006-10-21
Mesaje: 870

Eram protejata?

Buna ziua.Intru cat am primit raspunsuri diferite vreau sa pun aceasta intrebare si vreau sa va rog sa`mi raspundeti daca stiti.
pe 20 ianuarie am terminat antibioticul (sambata).In urmatoarea sambata adica pe 27 am luat a7a pastila(le`am numarat incepand de duminca de pe 21).PE 28(duminica) inainte cu 2-3 ore de a lua a8a pastila am avut un contact sexual.Eram protejata?
Eu stiam ca sunt protejata inca de sambata dar cineva mi`a zis k as fi protejata de duminica si altcineva mi`a zis ca am dreptate si ca de sambata sunt protejata.Pana la urma de cand am fost protejata?A fost cu risc contactul de duminica?


"Oamenilor le`as demonstra cat se inseala crezand ca nu se mai indragostesc atunci cand imbatranesc, fara sa stie ca imbatranesc atunci cand nu se mai indragostesc" (G.C.Marguez)

Offline

 



#2 2007-01-30 18:45:39

dragoste_cu_nabadai
Full member
Inregistrat: 2006-10-21
Mesaje: 870

Re: Eram protejata?

mersi mult alexia! puss


"Oamenilor le`as demonstra cat se inseala crezand ca nu se mai indragostesc atunci cand imbatranesc, fara sa stie ca imbatranesc atunci cand nu se mai indragostesc" (G.C.Marguez)

Offline

 

#3 2007-01-31 12:52:57

nana.lili
Full member
Inregistrat: 2006-10-30
Mesaje: 197

Re: Eram protejata?

Va rog frumos un raspuns! Antibioticul il iau pe parcursul ultimelor zile din saptamana a-2-a si cateva zile din saptamana a-3-a din folie. Apoi urmeaza saptamana a-4-a, adica pauza dintre folii. Sunt necesare doar 7 zile de protectie suplimentara dupa terminarea antibioticului sau trebuie sa astept pana voi lua prima pastila din folia urmatoare?

Offline

 

#4 2007-01-31 13:24:23

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Eram protejata?

astepti pana inghiti 7 pastile dupa ce termini tratamentul.


Nobody home

Offline

 

#5 2007-01-31 13:35:58

ralucap
New member
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 29

Re: Eram protejata?

buna fetelor...eu iau antibebe yasmine si ma impac destul de bine cu el,chiar daca am mai luat vreo 2 kg in plus,dar nu cred ca e neaparat din cauza lui..acum am o problema cu parul si unghiile fragile si cineva mi-a recomandat ca,mg,zn si as vrea sa stiu daca administarea lor va scadea efectul anticonceptionalelor...a mai luat cineva stiti dc ma va ajuta la caderea parului?merci frumos..pupici

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-01-31 13:38:12

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Eram protejata?

de scazut efectul contraceptivelor nu il scad....despre eficienta tratamentului, nu stiu


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2007-01-31 13:46:06

ralucap
New member
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 29

Re: Eram protejata?

multumesc mult ptr raspuns,deci pot sa iau fara nici o problema ca nu va scadea efectul pastilutelor..de altfel nici pe prospect nu scrie nimic despre anticonceptionale...multumesc..o zii buna..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.