homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dureri de gambe


#1 2006-10-31 20:18:44

Nectarina
New member
Inregistrat: 2006-10-31
Mesaje: 12

Dureri de gambe

Buna tuturor, va scriu in legatura cu o durere ciudata pe care o simt tot timpul in gambe ori decate ori iau anticonceptionale. Nu am fumat in viata mea, nu am varice, numarul trombocitelor in sange nu sunt crescute si totusi....durerea apare dupa a 3-4-a zi de la inceperea unui nou blister. Momentan mi s-a administrat Yasmin pentru ca mi-a aparut un puf fin pe fata, acnee si a inceput sa-mi cada parul. Inainte luam Marvelon si singura problema pe care o aveam era acea misterioasa durere , e drept, nu foarte puternica, dar prezenta, in gambe. Care ar putea fi cauza? Ingrijorarea isi are locul? Merci mult de tot pentru atentia acordata problemei mele.

Offline

 



#2 2006-10-31 21:53:59

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Dureri de gambe

nu cred k are legatura cu anticonceptionalele
ai stat mult timp in picioare? sau paote lipsa de miscare poate sa fie o cauza (pe mina ma mai dor daca nu ma misc, dar nu numai gambele, ma doare tot tongue)


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#3 2006-11-01 12:07:41

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Dureri de gambe

daca te ingrijoreaza durerea din gambe investigheaz-o mai aprofundat...fa probele de coagulare pentru inceput...desi, si eu inclin sa cred ca nu are de-a face cu contraceptivele


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2007-01-31 14:11:43

berbecutza_ali
Full member
Inregistrat: 2006-07-20
Mesaje: 355

Re: Dureri de gambe

o intrebare am si eu pe subiectul acesta - iau antibebe de 7 ani, de 4 ani marvelon. De vreo luna am senzatia de "picioare grele" atat la gambe, cat si la coapse, pe exterior, pe-acolo pe unde mi-au aparut si niste firisoare de sange. Ce ar trebui sa fac? Ar fi cazul de acele teste de coagulare? (banuiesc ca pt acestea trebuie sa merg la medicul de familie... )
Am icercat sa dorm cu picioarele mai sus decat capul... acasa mi-e bine, dar la servici unde stau pe scaun 7-8 ore simt iarasi senzatia de "plin" in picioare si-mi da o stare de nervozitate...  Un sfat? Multam in avans!


E toamna iar... si ploua picuri mari...
Curand vin si sarbatorile de iarna, cu parfum de portocale, vanile si cozonaci ... de-abia astept momentele astea de liniste, sa ascult colinde... si afara sa NINGAAAAAAAA!

Offline

 

#5 2007-01-31 14:13:48

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Dureri de gambe

neaparat probe de coagulare. Timp de singerare si timp de coagulare-astea sunt


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-01-31 14:16:16

berbecutza_ali
Full member
Inregistrat: 2006-07-20
Mesaje: 355

Re: Dureri de gambe

multumesc mult, o sa trec pe la medicul de famile sa-mi fac analizele, si apoi, in functie de ele... cred ca trebuie si o discutie vis-a-vis de antibebe...


E toamna iar... si ploua picuri mari...
Curand vin si sarbatorile de iarna, cu parfum de portocale, vanile si cozonaci ... de-abia astept momentele astea de liniste, sa ascult colinde... si afara sa NINGAAAAAAAA!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.