homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Chisturi ovariene-13


#229 2008-07-16 12:53:34

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

crys_ty_na a scris:

buna diana...bine ai venit printre noi smile banuiesc ca in spania ai fost la medic...de ce natura e chistul?

crys! pusspusspusspusspusspusspusspusspuss  m`am trezit cu asa o pofta de viata si cu un moral de nota 10000000000...pregatire pt operatie smile
oare tre sa imi iau medical?


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 



#230 2008-07-16 12:58:51

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Chisturi ovariene

f bine ralu...asa si trebuie...capu sus big_smile hmmm...medicul ce ti a zis...o sa ai nevoie?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#231 2008-07-16 13:12:33

drusk33
New member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 34

Re: Chisturi ovariene

da bineinteles k am fost la doctor..m-am saturat de ei..cel putin de ginecologi nu mai zic...da unu chiar mi-a pus capas sincer..cu toate k era el privat si avea diplome de la oxford ceeea ce pe mama a impresionato o saptamana dupa controlul ala am fost intro depresie de nu mai imi reveneam...mie doctoritza mia zis k este un chist dermoide adik este format din tesuturi grase,par,ceva din oase marunte si chiar dinti..eu una am ramas paralizata cand mi-a zis...ma tot gandeam cum au ajuns alea acolo...in fine nici nu mai am cuvinte cum sa mai descriu cum m-am simtit...
stie cumva daca  taietura va fii mare sau la fel ca cea de apendicita???
va multumesc pentru k ma cititi

diana


..eu stiu k ma pot depasi...dar tu??sperantza moare ultima..viatza te pune la incercare demonstreaza-i k poti depasi orice obstacol...diana

Offline

 

#232 2008-07-16 13:15:10

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Chisturi ovariene

am inteles... diana stai linistita...sunt sigura ca taietura nu va fi mai mare decat cea de apendicita...eventual mai mica...si se va vindeca frumos...doar ca sa ai grija sa nu expui cicatricea la soare vara asta...in ceea ce priveste operatia stai linistita...esti pe maini bune...mult mai bine decat ai fi fost in tara...multa sanatate iti dorescsi orice intrebari mai ai te asteptam smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#233 2008-07-16 13:28:05

drusk33
New member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 34

Re: Chisturi ovariene

crys_ty_na a scris:

am inteles... diana stai linistita...sunt sigura ca taietura nu va fi mai mare decat cea de apendicita...eventual mai mica...si se va vindeca frumos...doar ca sa ai grija sa nu expui cicatricea la soare vara asta...in ceea ce priveste operatia stai linistita...esti pe maini bune...mult mai bine decat ai fi fost in tara...multa sanatate iti dorescsi orice intrebari mai ai te asteptam smile

ok multumesc mult..sper sa fie ceva usor..eu sunt o fire foarte glumeatza si nu ma las usor batuta da vestea asta m.-a dat peste cap..stiu k nu e ceva grav dar pentru mine o fiintza de 19 ani care nu am fost niciodata internata intr-un spital si nici operata m se pare un pas foarte mare...stiu k sunt pe maini bune ...am ales anestezie general k de cea in coloana imi era frica tare...sper sa iasa bine..am sa va anuntz cand am sa ma internez si dupa va voi spune rezultatele..chiar sunt fff incantata ca am gasit acest forum---

kisss....diana


..eu stiu k ma pot depasi...dar tu??sperantza moare ultima..viatza te pune la incercare demonstreaza-i k poti depasi orice obstacol...diana

Offline

 

 Publicitate


loading...

#234 2008-07-16 13:31:15

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

crys_ty_na a scris:

f bine ralu...asa si trebuie...capu sus big_smile hmmm...medicul ce ti a zis...o sa ai nevoie?

nu stiu crys...il sun imediat si il intreb toate nelamuririle mele k asa il intreb sambata si nu o sa mai inteleg nik din tot ce zice el.
diana...anestezie generala? yikesyikes grater grater nu vreau sa te sperii,dar m`ai pus urat de tot pe ganduri sanatate diana!! puss

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-07-16 13:32:41)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#235 2008-07-16 13:36:31

drusk33
New member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 34

Re: Chisturi ovariene

Raluk_ a scris:

crys_ty_na a scris:

f bine ralu...asa si trebuie...capu sus big_smile hmmm...medicul ce ti a zis...o sa ai nevoie?

nu stiu crys...il sun imediat si il intreb toate nelamuririle mele k asa il intreb sambata si nu o sa mai inteleg nik din tot ce zice el.
diana...anestezie generala? yikesyikes grater grater nu vreau sa te sperii,dar m`ai pus urat de tot pe ganduri sanatate diana!! puss

dap eu am ales...pentru k nu as suporta doar anestezia de la abdomen in jos..sa fiu treaza si sa aud ce vb doctorii??mai bine nu...as asta generala face perfuzie imi pune masca si gata..cel putin asa stiu eu???poate cineva sa ma lamureasca...este grav ca am ales tipu asta de anestezie????pupici

diana


..eu stiu k ma pot depasi...dar tu??sperantza moare ultima..viatza te pune la incercare demonstreaza-i k poti depasi orice obstacol...diana

Offline

 

#236 2008-07-16 13:40:49

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

drusk33 a scris:

Raluk_ a scris:

crys_ty_na a scris:

f bine ralu...asa si trebuie...capu sus big_smile hmmm...medicul ce ti a zis...o sa ai nevoie?

nu stiu crys...il sun imediat si il intreb toate nelamuririle mele k asa il intreb sambata si nu o sa mai inteleg nik din tot ce zice el.
diana...anestezie generala? yikesyikes grater grater nu vreau sa te sperii,dar m`ai pus urat de tot pe ganduri sanatate diana!! puss

dap eu am ales...pentru k nu as suporta doar anestezia de la abdomen in jos..sa fiu treaza si sa aud ce vb doctorii??mai bine nu...as asta generala face perfuzie imi pune masca si gata..cel putin asa stiu eu???poate cineva sa ma lamureasca...este grav ca am ales tipu asta de anestezie????pupici

diana

sunt de aceeasi parere cu tine in leg cu anestezia.dak as putea,si eu vreau tot generala...
eu is mare si tare inainte de operatie...dar knd ajung la usa cabinetului is leoarca toata...mai ales in palme si tremur toata k la break dance smile
hai diana k o sa fie bine...eu am 21 de ani si am avut 6 operatii pana acum:1 de apendice,i la gingie si 4 la picior...si uite`ma ca traiesc...pusspuss  kram


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#237 2008-07-16 13:57:26

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Chisturi ovariene

fetelor...un mic sfat de la o persoana care  a trecut printr o operatie (si prin ambele tipuri de anestezie)...mergeti pe rahi si nu pe cea generala...veti fi oricum prea drogate sa intelge ti ce zic medicii (eu nu mai stiam ce inseamna perforat lol ) si in cel mai rau caz ve ti vb prostii...dar va reveniti mult mai usor decat din cea generala...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#238 2008-07-16 13:59:07

drusk33
New member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 34

Re: Chisturi ovariene

optimisto...probabil k deasta esti asa pentru k ai mai trecut prin operatii..da la mine fiind prima deasta imi este frica...sper sa iasa bine k mama e mai ingrijorata decat mine..dupa mine chistu ar putea sta acolo da stiind k in viitor se poate agrava prefer sa sufar acum..de murit nu mor doar de frica:D...tu cand ai zis k intri in operatie????mie miau zis doctorii k mai mult de 4-5 zile nu stau in spital daca totul decurge bine
kiss

diana


..eu stiu k ma pot depasi...dar tu??sperantza moare ultima..viatza te pune la incercare demonstreaza-i k poti depasi orice obstacol...diana

Offline

 

#239 2008-07-16 14:00:51

drusk33
New member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 34

Re: Chisturi ovariene

crys_ty_na a scris:

fetelor...un mic sfat de la o persoana care  a trecut printr o operatie (si prin ambele tipuri de anestezie)...mergeti pe rahi si nu pe cea generala...veti fi oricum prea drogate sa intelge ti ce zic medicii (eu nu mai stiam ce inseamna perforat lol ) si in cel mai rau caz ve ti vb prostii...dar va reveniti mult mai usor decat din cea generala...

da miau spus si mie cateva persoanede cea locala...da pur si simplu mi-e frica...si cu coloana nui de joaca..miau zis k dupa cea generala te doare capu si poti ramane cu durerile multa vreme...da prefer asa sincer...
pup?k

diana


..eu stiu k ma pot depasi...dar tu??sperantza moare ultima..viatza te pune la incercare demonstreaza-i k poti depasi orice obstacol...diana

Offline

 

#240 2008-07-16 14:02:06

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

crys_ty_na a scris:

fetelor...un mic sfat de la o persoana care  a trecut printr o operatie (si prin ambele tipuri de anestezie)...mergeti pe rahi si nu pe cea generala...veti fi oricum prea drogate sa intelge ti ce zic medicii (eu nu mai stiam ce inseamna perforat lol ) si in cel mai rau caz ve ti vb prostii...dar va reveniti mult mai usor decat din cea generala...

grater grater crys...acum chiar k am intrat in panica si mi`e si mai frik.mi`a pierit buna dispozitie...a zis asistenta dr(el era in operatie) k nu imi face anestezie...m`a intrebat ce fel de chist am?si i`am zis k nuj,iar ea a zis k: "la chisturile pe col nu iti face anestezie,nu doare".mie dr nu mi`a zis nici ce fel de chisturi am.in biletul de trimitere de aici la iasi mi`a scris dr k diagnostik "tumora mixta ovar bilateral" ce vrea sa insemne asta?k dr de la iasi a zis k intr`adevar e o semi-tumora grater


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#241 2008-07-16 14:04:28

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Chisturi ovariene

ralu...daca te taie clar iti face anstezie...calmmmm...nu face nimeni pe viu...si la tine e pe ovar nu pe col...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#242 2008-07-16 14:05:59

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

drusk33 a scris:

crys_ty_na a scris:

fetelor...un mic sfat de la o persoana care  a trecut printr o operatie (si prin ambele tipuri de anestezie)...mergeti pe rahi si nu pe cea generala...veti fi oricum prea drogate sa intelge ti ce zic medicii (eu nu mai stiam ce inseamna perforat lol ) si in cel mai rau caz ve ti vb prostii...dar va reveniti mult mai usor decat din cea generala...

da miau spus si mie cateva persoanede cea locala...da pur si simplu mi-e frica...si cu coloana nui de joaca..miau zis k dupa cea generala te doare capu si poti ramane cu durerile multa vreme...da prefer asa sincer...
pup?k

diana

genarala e mult mai najpa atunci knd te trezesti.mie dak imi face anestezie vreau de aia locala...incearca sa`ti distragi atentia cu ceva....nu sunt asa optimista,sa stii.mi`e frik si de scos masele...apoi de astea... grater


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#243 2008-07-16 14:08:19

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

crys_ty_na a scris:

ralu...daca te taie clar iti face anstezie...calmmmm...nu face nimeni pe viu...si la tine e pe ovar nu pe col...

da crys...dar mi`e frik...tu ma intelegi,stii cum e...nu mai pot...sunt la munk,imi fac treaba teleghidata,vb cu voi si plang...tremur toata...diana tu nu citi ce scriu eu k e mai bine...pune`ti mana la ochisori...
ma gandesc k am o viata inainte..un viitor sot kre ma iubeste si o familie minunata,dar... dar tot mi`e frik


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#244 2008-07-16 14:16:16

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Chisturi ovariene

ralu scumpo...trebuie sa treci peste frica...sau sa nu o lasi sa te copleseasca...gandeste te ca o faci pt sanatatea ta...ca vei vrea in curand o minune mica...gandeste te ca o faci pt ea smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#245 2008-07-16 14:21:59

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

crys_ty_na a scris:

ralu scumpo...trebuie sa treci peste frica...sau sa nu o lasi sa te copleseasca...gandeste te ca o faci pt sanatatea ta...ca vei vrea in curand o minune mica...gandeste te ca o faci pt ea smile

da iubita...stiu asta...stiu k tre sa fiu strong...k sunt altele mult mai rele in viata kre nu se pot trata,k dupa operatia asta fac tratamment de recuperare si dupa 1 an pot incepe tratamentul pt bebele nostru...doar asta ce ma mai intareste...in rest nimic...


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#246 2008-07-16 14:25:29

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Chisturi ovariene

exact asa trebuie sa gandesti de acum incolo...tot ce faci e pt un scop mult mai mare si vei trece cu bine peste toate kram


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#247 2008-07-16 14:27:38

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

crys_ty_na a scris:

exact asa trebuie sa gandesti de acum incolo...tot ce faci e pt un scop mult mai mare si vei trece cu bine peste toate kram

sa de`a Dumnezeu crys...multumesc mult pt tot pusspuss de unde esti crys?


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.