homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Chisturi ovariene-14


#248 2008-07-16 14:30:07

drusk33
New member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 34

Re: Chisturi ovariene

Raluk_ a scris:

crys_ty_na a scris:

ralu...daca te taie clar iti face anstezie...calmmmm...nu face nimeni pe viu...si la tine e pe ovar nu pe col...

da crys...dar mi`e frik...tu ma intelegi,stii cum e...nu mai pot...sunt la munk,imi fac treaba teleghidata,vb cu voi si plang...tremur toata...diana tu nu citi ce scriu eu k e mai bine...pune`ti mana la ochisori...
ma gandesc k am o viata inainte..un viitor sot kre ma iubeste si o familie minunata,dar... dar tot mi`e frik

stai linistita raluk k nu ma sperii...mie pur si simpku imi este frica de aia k mio face in coloana...daca miar pune melodiile artistului meu david bisbal mi-as faceo pe cea locala...acum in spirit de gluma ca sa mai ridic moralul pe aici:)).. numai cand ii aud vocea ma vindec...muzik lui de foecare data ma scos din momente proaste
besos

diana


..eu stiu k ma pot depasi...dar tu??sperantza moare ultima..viatza te pune la incercare demonstreaza-i k poti depasi orice obstacol...diana

Offline

 



#249 2008-07-16 14:32:18

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Chisturi ovariene

eu din oradea smile ...si diana...surprinzator dar nu e asa dureros in coloana...e ca si cum ti ar da o injectie obisnuita...doar ca te sperie umpic acul si locatia lol si avand in vedere ca nu esti in tara...merita sa intrebi medicul daca se poate tongue


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#250 2008-07-16 14:37:03

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

crys_ty_na a scris:

eu din oradea smile ...si diana...surprinzator dar nu e asa dureros in coloana...e ca si cum ti ar da o injectie obisnuita...doar ca te sperie umpic acul si locatia lol si avand in vedere ca nu esti in tara...merita sa intrebi medicul daca se poate tongue

dak erai din iasi poate ne intalneam inainte de operatie k vad k esti bunaaaaaaaaaaaaaaaaaa la ridicat moralul...stie cineva de dr Aursulesei de la Sp.Cuza-Voda din iasi?


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#251 2008-07-16 14:38:58

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

drusk33 a scris:

optimisto...probabil k deasta esti asa pentru k ai mai trecut prin operatii..da la mine fiind prima deasta imi este frica...sper sa iasa bine k mama e mai ingrijorata decat mine..dupa mine chistu ar putea sta acolo da stiind k in viitor se poate agrava prefer sa sufar acum..de murit nu mor doar de frica:D...tu cand ai zis k intri in operatie????mie miau zis doctorii k mai mult de 4-5 zile nu stau in spital daca totul decurge bine
kiss

diana

me toooo...doar frik ce e de mine...eu sambata la 12:00 intru in operatie puss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#252 2008-07-16 14:49:56

drusk33
New member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 34

Re: Chisturi ovariene

Raluk_ a scris:

drusk33 a scris:

optimisto...probabil k deasta esti asa pentru k ai mai trecut prin operatii..da la mine fiind prima deasta imi este frica...sper sa iasa bine k mama e mai ingrijorata decat mine..dupa mine chistu ar putea sta acolo da stiind k in viitor se poate agrava prefer sa sufar acum..de murit nu mor doar de frica:D...tu cand ai zis k intri in operatie????mie miau zis doctorii k mai mult de 4-5 zile nu stau in spital daca totul decurge bine
kiss

diana

me toooo...doar frik ce e de mine...eu sambata la 12:00 intru in operatie puss

succes...pana atunci mai vb aici...si imi pov dupa daca tia facut generala sau locala..imi zici si mie senzatia.....cui ii place muzica spaniola ii recomand david bisbal...el este asul meu din maneca:))o voce de neegalat...
pupici

diana


..eu stiu k ma pot depasi...dar tu??sperantza moare ultima..viatza te pune la incercare demonstreaza-i k poti depasi orice obstacol...diana

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2008-07-16 14:52:36

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

drusk33 a scris:

Raluk_ a scris:

drusk33 a scris:

optimisto...probabil k deasta esti asa pentru k ai mai trecut prin operatii..da la mine fiind prima deasta imi este frica...sper sa iasa bine k mama e mai ingrijorata decat mine..dupa mine chistu ar putea sta acolo da stiind k in viitor se poate agrava prefer sa sufar acum..de murit nu mor doar de frica:D...tu cand ai zis k intri in operatie????mie miau zis doctorii k mai mult de 4-5 zile nu stau in spital daca totul decurge bine
kiss

diana

me toooo...doar frik ce e de mine...eu sambata la 12:00 intru in operatie puss

succes...pana atunci mai vb aici...si imi pov dupa daca tia facut generala sau locala..imi zici si mie senzatia.....cui ii place muzica spaniola ii recomand david bisbal...el este asul meu din maneca:))o voce de neegalat...
pupici

diana

dap,o sa te anunt tot aici,dar luni k aksa nu`mi merge pc`ul.david bisbal e hjartahjarta si eu asc mel lui.dak mel lui te relaxeaza iatzi un mp3 ceva la tine si gata smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#254 2008-07-16 14:59:07

drusk33
New member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 34

Re: Chisturi ovariene

Raluk_ a scris:

drusk33 a scris:

Raluk_ a scris:


me toooo...doar frik ce e de mine...eu sambata la 12:00 intru in operatie puss

succes...pana atunci mai vb aici...si imi pov dupa daca tia facut generala sau locala..imi zici si mie senzatia.....cui ii place muzica spaniola ii recomand david bisbal...el este asul meu din maneca:))o voce de neegalat...
pupici

diana

dap,o sa te anunt tot aici,dar luni k aksa nu`mi merge pc`ul.david bisbal e hjartahjarta si eu asc mel lui.dak mel lui te relaxeaza iatzi un mp3 ceva la tine si gata smile

bineinteles k iau...hihi da as vrea sami bage casca in ureche in timpu operatie:)cer prea mult stiu...pentru un concert de a lui am renuntat la programarea ptr operatie..am fost prostutza da sa meritat...este the best

diana


..eu stiu k ma pot depasi...dar tu??sperantza moare ultima..viatza te pune la incercare demonstreaza-i k poti depasi orice obstacol...diana

Offline

 

#255 2008-07-16 15:02:40

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

drusk33 a scris:

Raluk_ a scris:

drusk33 a scris:


succes...pana atunci mai vb aici...si imi pov dupa daca tia facut generala sau locala..imi zici si mie senzatia.....cui ii place muzica spaniola ii recomand david bisbal...el este asul meu din maneca:))o voce de neegalat...
pupici

diana

dap,o sa te anunt tot aici,dar luni k aksa nu`mi merge pc`ul.david bisbal e hjartahjarta si eu asc mel lui.dak mel lui te relaxeaza iatzi un mp3 ceva la tine si gata smile

bineinteles k iau...hihi da as vrea sami bage casca in ureche in timpu operatie:)cer prea mult stiu...pentru un concert de a lui am renuntat la programarea ptr operatie..am fost prostutza da sa meritat...este the best

diana

suntem offtopic! rotfl


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#256 2008-07-16 15:06:22

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Chisturi ovariene

putem vb oricand ralu aici sau pe mess big_smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#257 2008-07-16 15:30:03

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Chisturi ovariene

gata big_smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#258 2008-07-16 15:32:22

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

crys_ty_na a scris:

gata big_smile

puss ok


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#259 2008-07-16 15:56:33

drusk33
New member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 34

Re: Chisturi ovariene

va dau si eu messul meu asa nu voi mai scrie nebunii offtopic:)))
miss_diana_claudia33

pupik

diana


..eu stiu k ma pot depasi...dar tu??sperantza moare ultima..viatza te pune la incercare demonstreaza-i k poti depasi orice obstacol...diana

Offline

 

#260 2008-07-16 16:06:29

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

cine imi poate zice si mie...ce sunt chisturile pe col?asa mi`a zis dr k am...eu una nici nu am auzit de asa ceva si nici crys nu stie...cine ma poate lamuri???

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-07-16 16:06:54)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#261 2008-07-16 16:07:56

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Chisturi ovariene

rana pe col
chisturi sigur nu

Offline

 

#262 2008-07-16 16:10:23

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

ralluka a scris:

rana pe col
chisturi sigur nu

asta stiam si noi dar mie asa mi`a zis de k am vb acuma cu el...si la rana pe col o cauterizeaza fara anestezie?


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#263 2008-07-16 17:00:53

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Chisturi ovariene

eu asa am cauterizat-o pe aia pe col

nu ai chisturi Naboth?

cred ca astea sunt... chisturi ce se formeaza datorita faptului ca nu se elimina secretiile produse de mucoasa cervicala. Nu sunt periculoase, dar pot obtura orificiul cervical daca se formeaza in jurul lui, in acest caz se cauterizeaza.

Ultima oara a fost editat de ralluka (2008-07-16 17:03:36)

Offline

 

#264 2008-07-16 17:08:13

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

ralluka a scris:

eu asa am cauterizat-o pe aia pe col

aha...cauterizare si yasmine 1 an asa a zis dr. dupa kre sa incep tratament pt bebe big_smilebig_smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#265 2008-07-16 17:10:30

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

ralluka a scris:

eu asa am cauterizat-o pe aia pe col

nu ai chisturi Naboth?

cred ca astea sunt... chisturi ce se formeaza datorita faptului ca nu se elimina secretiile produse de mucoasa cervicala. Nu sunt periculoase, dar pot obtura orificiul cervical daca se formeaza in jurul lui, in acest caz se cauterizeaza.

ti`am zsi ce mi`a zis dr..eu nu a de unde sa stiu ce fekl de chisturi sunt k doar nu m`am palpat eu si nu eu mi`am facut echo.asta e tot ce stiu...nimic mai mult...abia ast ziua de sambata sa scap


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#266 2008-07-17 11:54:14

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

vai fetele ce usturimi am avut aseara dupa contact...si dureri in timpul asta...iar...sa fie de la chisturi si de la cervicita?
doc raspunde`mi te rog si tu pusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.