homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Raceala mare mon cher..:P


#1 2006-12-14 19:57:11

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

raceala mare mon cher..:P

sunt foarte racitaaa..sad nu mai gasesc topicul acela si deasta postez acu un topic nou.nu mai stiu ce ati zis s iau...iau tantum lemon si septolete pt gat,as incepe  siua si cate un paracetamol.vreau s stiu ce este bun pt raceala k vreau sa scap de ea grater(


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 



#2 2006-12-14 20:03:20

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: raceala mare mon cher..:P

coldrex. 3 plicuri pe zi si in 2-4 zile esti ca noua (sau cel putin eu sunt)


Nobody home

Offline

 

#3 2006-12-14 20:08:06

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: raceala mare mon cher..:P

yuuhh am luat din ala mai demult ..are un gust oribilos..sad o s fc un efort si o sa-mi iau maine coldrex,cu gust de capsuni sau lamaie sau alttcva nu au ?


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#4 2006-12-14 20:15:50

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: raceala mare mon cher..:P

lamaie, fructe de padure si cam atat stiu eu.


Nobody home

Offline

 

#5 2006-12-14 21:13:33

Clio
Full member
Inregistrat: 2006-12-03
Mesaje: 133

Re: raceala mare mon cher..:P

blue_elf, cum e tantum lemon?? si eu vreau sa scap urgent de o raceala ce ma pandeste ..


"Nu exista nimic mai bun sau mai rau, gandirea noastra imparte lumea in fericire si nefericire"(Shakespeare)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2006-12-14 21:16:06

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: raceala mare mon cher..:P

pai e ok,mie imi place.iti va amorti un pik limba,gatul.si yo vreau sa scap mai repede de raceala.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#7 2006-12-14 21:18:56

Clio
Full member
Inregistrat: 2006-12-03
Mesaje: 133

Re: raceala mare mon cher..:P

:-< eu sunt absolut disperata sa scap de ea k la mine isi face de cap rau de tot..te mai lasat gatul de la ele? cunosti doktor mom? avea maica mea prin casa si mi a dat , dar inca nu simt nimica..


"Nu exista nimic mai bun sau mai rau, gandirea noastra imparte lumea in fericire si nefericire"(Shakespeare)

Offline

 

#8 2006-12-14 21:27:30

Clio
Full member
Inregistrat: 2006-12-03
Mesaje: 133

Re: raceala mare mon cher..:P

blue_elf esti nascuta in bucuresti?


"Nu exista nimic mai bun sau mai rau, gandirea noastra imparte lumea in fericire si nefericire"(Shakespeare)

Offline

 

#9 2006-12-14 21:36:56

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: raceala mare mon cher..:P

dap in buc.mnascuta si  crescuta si locuiesc tot aici hihi.la doctor nu am fost,tre sa-mi fac un exudat faringial si unu nazal...p mine m-a lasat gatu ,acu iau septolete albastru si vd k e my bine.1 data nici nu puteam vb.

o sa-mi bag piciorusele in apa incalzita cu sare grunjoasa k am auzit k face bine si dupa iau un paracetamol si m bag in pat.

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2006-12-14 21:37:46)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#10 2006-12-14 21:48:06

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: raceala mare mon cher..:P

si eu am fost racita.am scapat zilele astea.am avut si eu probl cu gatul.am luat faringosept( da degeaba).asa k m-am dus cu cerutu prin camin:D sa vad cine are niste miere.mi-am facut ceaiuri de tei cu miere si lamaie.si de a2a zi am inceput sa simt skimbarile.pastile am luat modafen.in primele 2 zile una dimineatza si una seara.iar dupa aia inka 3 zile numai seara cand ma bagam la somn.si cate un dush cald pe zi.da baga ceai cat de mult.de tei dac se poate:D


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#11 2006-12-14 21:53:22

Clio
Full member
Inregistrat: 2006-12-03
Mesaje: 133

Re: raceala mare mon cher..:P

animalutza, ce e modafen? blue_elf, semeni cu o tipa la maxim...


"Nu exista nimic mai bun sau mai rau, gandirea noastra imparte lumea in fericire si nefericire"(Shakespeare)

Offline

 

#12 2006-12-14 21:57:19

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: raceala mare mon cher..:P

modafenu nu e antibiotic deci pot sa-l iau nu?sunt crizata cu protectia  si daeia tongue.eu beau ceai de musetel cu lamaie si miere.cu cine seman clio?poate ma stii pote te stiu tongue


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#13 2006-12-14 22:46:31

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: raceala mare mon cher..:P

nu e antibiotic.contine ibuprofen si inka niste kestii.e k nurofenul.is pastile pt raceala si gripa...dadea reclama pe la tv.e putin mai ieftin decat nurofenul.12 comprimate costa 88mii in iasi iar nurofenul e 120mii.


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#14 2006-12-15 18:51:46

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: raceala mare mon cher..:P

vad k mi-a mai trecut.aseara am luat un paracetamol k ma simteam kam rau..mi-am pus picioarele in apa fierbinet cu sare,mi-a fct masaj mama,paracetamol si in patutz, smile


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#15 2006-12-15 19:17:35

Clio
Full member
Inregistrat: 2006-12-03
Mesaje: 133

Re: raceala mare mon cher..:P

Blue_elf, cu o tipa din orasul meu care acum e la facultate in primul an.. dar semanati enorm.. cel putin judecand dupa poza pe care o ai ca avatar acum.. merci de explicatii fetele! se pare k incep si eu sa scap de raceala...


"Nu exista nimic mai bun sau mai rau, gandirea noastra imparte lumea in fericire si nefericire"(Shakespeare)

Offline

 

#16 2007-02-01 14:48:18

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: raceala mare mon cher..:P

de dimineata ma simt foarte rau :ma doare capul ,imi bubuie urechile,ma dor ochii,imi vine sa vomit,sunt ametita ,febra nu am termometrul arata 37 cu cateva grade,sa fie un debut de raceala sau gripa?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#17 2007-02-01 14:59:05

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: raceala mare mon cher..:P

aproape sigur


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#18 2007-02-01 15:07:25

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: raceala mare mon cher..:P

oooofffff si sunt si in sesiune......traiasca coldrexul atunci


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.