homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatia si anticonceptionalele-2


#20 2008-07-14 11:46:43

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: menstruatia si anticonceptionalele

claudia78 a scris:

asa e...aveti dreptate ! acum daca tot mi-ati dat speranta ca m-ati putea ajuta...cum af;u eu id de mess sau mailul...????

ti-am trimis eu mail, pe adresa cu care te-ai inscris pe forum


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 



#21 2008-07-14 12:11:03

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: menstruatia si anticonceptionalele

va multumesc tare mult ! pt tot !

Offline

 

#22 2008-07-17 09:27:18

malina_33
New member
Inregistrat: 2008-05-26
Mesaje: 26

Re: menstruatia si anticonceptionalele

buna ziua... sunt in a 6 a zi de menstruatie si se pare ca am din ce in ce mai mult....mai am de luat 4 pastile si termin folia...sunt foarte curioasa ce mi se va spune astazi incerc sa gasesc un cabinet de planning in constanta..

cred ca am intrat bine pe la editeaza
v-am povestit acum 2 zile ca la a zecea zi de ac mi-a venit menstra ,am crezut ca poate este spooting dar nu ,este ciclu.a trecut aproape o saptamana si am din ce in ce mai mult ...sunt ingrijorata pentru ca nu stiu ce se va intampla peste trei zile ...imi vine din nou menstra? am vorbit la cabnetul de planning din constanta dar medicul este in concediu,iar ginecologul care mi le a prescris in 2 minute nu ma lamureste cu nimic. o sa ma duc maine la alt medic ...trebuie sa fac ceva...

Ultima oara a fost editat de malina_33 (2008-07-17 12:49:13)

Offline

 

#23 2008-07-17 11:33:59

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: menstruatia si anticonceptionalele

stai asa...deci a venit menstra peste folie?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#24 2008-07-17 13:17:07

malina_33
New member
Inregistrat: 2008-05-26
Mesaje: 26

Re: menstruatia si anticonceptionalele

cred ca am intrat bine pe la editeaza
v-am povestit acum 2 zile ca la a zecea zi de ac mi-a venit menstra ,am crezut ca poate este spooting dar nu ,este ciclu.a trecut aproape o saptamana si am din ce in ce mai mult ...sunt ingrijorata pentru ca nu stiu ce se va intampla peste trei zile ...imi vine din nou menstra? am vorbit la cabnetul de planning din constanta dar medicul este in concediu,iar ginecologul care mi le a prescris in 2 minute nu ma lamureste cu nimic. o sa ma duc maine la alt medic ...trebuie sa fac ceva...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-07-17 13:27:08

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: menstruatia si anticonceptionalele

termina folia si tine pauza...in pauza cel mai probabil nu va mai curge sau va fi f putin...si intre timp gaseste alt medic care sa ti prescrie alte pilule...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#26 2008-07-17 13:51:46

malina_33
New member
Inregistrat: 2008-05-26
Mesaje: 26

Re: menstruatia si anticonceptionalele

deci trebuie schimbate pilulele....maine dimineata ma duc la medic si va tin la curent ce noutatile...

Buna ziua....Am revenit dupa mult timp dar cu vesti despre problema mea..am fost la un plannung familial ,mi-am facut si un eco mamar si genital si mi s-a spus ca am chisturi ovariene,unul destul de marisor,iar la sani mici noduli.Pentru sani mi s-a prescris un tratament pe care il vopi face 6 luni.am fost trimisa si la endocrinolog,urmeaza sa ma duc.Cand i-am spus d-ne dr.ca mama mea a avut neoplasm mamar mi-a spus ca eu nu trebuie sa mai iau niciodata pilule,sunt contraindicate.
Cam atat despre mine,dar macar am aflat  de unde veneau toate problemele de sanatate.

Ultima oara a fost editat de malina_33 (2008-11-14 08:27:48)

Offline

 

#27 2008-07-17 14:23:51

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: menstruatia si anticonceptionalele

cel mai probabil...ai mai putea incerca o luna cu astea dar eu zic ca nu are rost sa te chinui...vezi oricum ce zice si medicul...te asteptam cu vesti smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#28 2008-07-18 13:59:18

malina_33
New member
Inregistrat: 2008-05-26
Mesaje: 26

Re: menstruatia si anticonceptionalele

buna ziua,
acum 3 ore m-am intors de la planning...medicul nu a venit dar am stat de vorba cu asistenta care e foarte desteapta,i-am spus ce probleme am si ea a vorbit cu doamna doctor care a spus ca de vina sunt niste medicamente pe care le-am luat APC ce contin fenobarbital,pentru dureri de cap. Saptamana viitoare ma voi duce din nou cand o voi gasi pe dna doctor.va tin la curent, malina

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.