homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sangerari intermenstruale abundente


#1 2007-02-01 16:11:08

Jessy
New member
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 9

Sangerari intermenstruale abundente

Iau anticonceptionale de aproximativ 1 an. Prima data am luat lo-femenal de la planning insa apoi doctorita mi-a recomandat sa trec pe desorelle. Am luat desorelle vreo 3 luni insa nu mi-a fost bine deloc cu ele, sangerari intermenstruale dese si abundente apoi am trecut pe logest. Am avut sangerari intermenstruale primele 2-3 luni, apoi urmatoarele 2 a fost ok, si acum, au inceput din nou. Sunt foarte inchise la culoare ( aproape negru ) cu foarte multe cheaguri. Si in perioada menstruatiei, mi s-a redus foarte mult cantitatea eliminata care e la fel cu multe cheaguri. Mentionez ca luna asta am luat prima pastila cu o zi mai devreme din greseala ( Miercuri in loc de Joi ), sangerarea a intervenit cam dupa a 5-a sau a 6-a pilula. Am si uitat 2 pastile ...a 10-a si a 14-a, iar sangerarea era deja instalata. Si inca este, si sunt la a 16-a pastila. Ce sa fac? De la ce poate fi? Ma dor si ovarele din cand in cand putin. Poate fi o problema grava? Mi-e foarte frica. Mi-am sunat doctorita insa ea este plecata pana la mijlocul lunii februarie din Bucuresti si nu pot lua legatura cu ea. Va rog, ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi. Va multumesc din suflet.

Offline

 



#2 2007-02-01 17:22:57

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Sangerari intermenstruale abundente

nu e nimik grav. Logest are prea putini estrogeni pentru nevoile tale iar desorelle nici el nu era potrivit. Daca zici ca Lo-Femenal a fost contraceptivul cu care te-ai inteles bine, dupa mintea mea Microgynon e solutia contraceptiva pentru tine(daca nu chiar Lo-femenal)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-02-01 17:24:44

Jessy
New member
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 9

Re: Sangerari intermenstruale abundente

Cu Lo-femenalul nu mi-a fost chiar bine, eram balonata mai mereu + senzatie de apasare pe piept. Insa cu desorelle am avut spotting aproape 3 luni continuu, si acum iar, sincer nu prea mai suport. Mi-e frica sa nu fie ceva mai grav. Am si dureri foarte mari in timpul actului sexual..
Imi puteti da si mie un id de messenger sau un nr de telefon pt o programare ceva? Va multumesc mult.

Ultima oara a fost editat de Jessy (2007-02-01 17:25:34)

Offline

 

#4 2007-02-01 17:27:03

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Sangerari intermenstruale abundente

http://forum.anticonceptionale.ro/viewtopic.php?id=363 uite aici nr de telefon


Nobody home

Offline

 

#5 2007-02-01 17:34:29

Jessy
New member
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 9

Re: Sangerari intermenstruale abundente

Multumesc mult. Sincera sa fiu m-am cam saturat de toate problemele astea si cred ca o sa renunt la pastile 1-2-3 luni. Insa cand o sa incep altele sper sa gasesc unele potrivite, sa nu mai sangerez toata ziua sad

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.