homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cure scurte de anticoncep= BEBE?


#1 2007-02-02 12:10:11

cryss26buc
Full member
Inregistrat: 2006-12-28
Mesaje: 479

Cure scurte de anticoncep= BEBE?

as vrea sa stiu cum este cu curele astea de antibebe ?cat tre sa iei minim pt a ramane apoi gravida ?si cum influenteaza curele astea fertilitatea??? as vrea sa stiu mai multe am auzit si ca dupa ce le intrerup sa faci polidin 10 zile este adevarat????mss

Offline

 



#2 2007-02-02 12:12:16

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Cure scurte de anticoncep= BEBE?

pai cand intrerupi pastilele se produc ovulatii multiple. adica ai mai multe sanse pe luna sa faci bebe. daca ai luat mult timp, din cauza endometrului foarte subtire nu se fixeaza sarcina si e nevoie de cateva luni sa se refaca. daca ai luat in cure scurte, eddometrul nu are nimic si ramai insarcinata. wink


Nobody home

Offline

 

#3 2007-02-02 12:13:46

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Cure scurte de anticoncep= BEBE?

ce nu pricep eue de ce trebuie sa ne jucam de-a Dumnezeu....eu zic sa lasi facutul de polidin, sa nu folosesti protectie contraceptiva si ai viata sexuala regulata. Va veni si copilul


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2007-02-02 16:21:53

cryss26buc
Full member
Inregistrat: 2006-12-28
Mesaje: 479

Re: Cure scurte de anticoncep= BEBE?

e usor de spus dar numai avem rabdare,poate imi spuneti si cateva pozitii pentru uter retrovers daca puteti....si atunci am mai multe sanse nu? deci voi continua sa i au yasmin inca 2 luni si apoi ma pun pe treaba nu?astept variante(pozitii)multumesc mult wink)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.