homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Stari ciudate AC


#1 2007-02-02 10:12:29

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

stari ciudate AC

am stari ciudate:ma enervez din orice si plang fara motiv,sunt o fire mai indreptata spre melancolie .Ma intreb daca aceste stari nu sunt cumva de la AC ca de cand am inceput sa le iau au aparut si ele.doctoressa ca ma sfatuiti sa fac dar voi fetelor?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 



#2 2007-02-02 10:29:48

alexandra.da
New member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-11-09
Mesaje: 55

Re: stari ciudate AC

e foarte posibil sa fie de la ele, in primele 3 luni mai apar stari de-astea tampite, dar trec... ia niste calciu, s-ar putea s-ajute la starea ta psihica...

Offline

 

#3 2007-02-02 10:35:41

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: stari ciudate AC

pai au trecut 3 luni mai am 2 pastile si termin folia a4a


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#4 2007-02-02 10:37:15

alexandra.da
New member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-11-09
Mesaje: 55

Re: stari ciudate AC

o fi si vremea de vina... a luat-o razna organismul si sufera de 'astenia de primavara'...sad

Offline

 

#5 2007-02-02 10:52:41

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: stari ciudate AC

doctoressa dumneavoastra ce ziceti?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-02 10:59:32

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: stari ciudate AC

ralucaelena a scris:

am stari ciudate:ma enervez din orice si plang fara motiv,sunt o fire mai indreptata spre melancolie .Ma intreb daca aceste stari nu sunt cumva de la AC ca de cand am inceput sa le iau au aparut si ele.doctoressa ca ma sfatuiti sa fac dar voi fetelor?

aceasi problema o am si eu ...tot de 3 luni iau AC si ma cert mereu cu prietenul,tot ce face mi se pare exagerat si plang din orice ...si eu sunt o fire melancolica de fel


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#7 2007-02-02 11:06:51

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: stari ciudate AC

tu ce pastilute iei?si da bocesc din orice inainte nu pateam asa:((


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#8 2007-02-02 11:44:05

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: stari ciudate AC

fetelor, pot fi de vina si contraceptivele intr-o oarecare masura insa principalul vinovat e firea voastra cu inclinatie spre acest tip de comportament. Nu conteaza ce contraceptive iei, toate pot avea acest efect, mai ales daca exista o predispozitie...la fel si sarcina. Sfatul meu este sa cautati solutii in voi, sa modificati acest fel "melancolic" de a fi...riscul mare e ca, fara anticonceptionale sau cu ele, indiferent, penste citiva ani sa fiti luate in evidenta cu depresii majore. Asadar, va rog eu frumos, ginditi-va de pe acum la asta serios, cereti ajutorul unui psiholog, ca nu e nici o rusine si veti vedea ca lucrurile se vor rezolva


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#9 2007-02-02 11:52:24

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: stari ciudate AC

si eu aveam probleme de genul...imi venea sa plang din orice, etc..si am dat vina tot pe anticonceptionale, ca sa imi dau seama pana la urma ca Ac sunt vinovate intr o masura mult prea mica ptr ce mi se intampla..asa ca am analizat bine ce mi se intamplase in ultima perioada, am gasit si cauza, am depasit problema..acum totul e ok. cred totusi ca o sa schimb yasminul cu altceva ptr ca libidoul a scazut , si cu toate eforturile, ramane asa..inainte , de la rigevidon nu aveam nimic in sensul asta!
asa ca fetelor...nimic nu e imposibil daca stiti cum sa abordati problema...si doar in ultima instanta sa dati vina pe anticonceptionale..k s nu ajungeti cum zicea doctoressa mai sus!


Cocorosie!

Offline

 

#10 2007-02-02 22:31:02

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: stari ciudate AC

ralucaelena a scris:

tu ce pastilute iei?si da bocesc din orice inainte nu pateam asa:((

karissa


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#11 2007-02-03 09:17:48

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: stari ciudate AC

angelaflory si eu tot karissa iau:)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.