homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Citate-3


#39 2007-01-25 21:10:34

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: citate

ma bucur s ate revad, blondutza.


Nobody home

Offline

 



#40 2007-01-25 21:46:48

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: citate

dark_ky a scris:

"Dragostea indelung rabda; dragostea nu pizmuieste, nu se lauda, nu e trufasa. Dragostea nu se poarta cu necuviinta, nu cauta ale sale, nu se aprinde de manie, nu gandeste raul. Nu se bucura de nedreptate, ci se bucura de adevar. Toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda. Dragostea nu cade niciodata... Si acum raman acestea trei: credinta, nadejdea, dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea."

Saru'mana mult de tot!!!! smile

Offline

 

#41 2007-01-26 21:20:09

Cassiopeia
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-09
Mesaje: 9529

Re: citate

caressa a scris:

mi-am pandit sufletul ingerul adoarme demonul s-a trezit
dualitatea e fireasca, unele suflete ucid ca sa traiasca
unii traiesc ca sa iubeasca, cunosc fete care iubesc ca sa traiasca
dualitatea e fireasca, totusi omul mileniului trei nu vrea s-o recunoasca....


asta e pt blondutza cu dedicatzie   wink

bitza?big_smile


Sim y 

Offline

 

#42 2007-01-30 12:26:14

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: citate

Acestea nu sunt tocmai citate..sunt..

Rules for love

Never allow your partner or yourself to denigrate the other.
You must have personal respect and consideration for yourself.
Everyone deserves respect and love, but you can't expect to get it unless you give it.
If you allow your partner to disparage you, expect to hear other damaging words.
Whatever you are willing to accept is exactly what you're going to get.
Be compassionate, understanding, forgiving and merciful.
Patience, kindness, consideration and thoughtfulness can never be in short demand.
Never let a person use names or words to hurt or degrade you or your partner.
Vow to protect yourself from thoughtless, rude, mean or punishing behavior.
If destructive words are being used, for whatever the reason, it must Stop. If not, a relationship can't survive.
Once you've reacted you can then be proactive.
A controlled mouth shows a controlled mind.
Use words for empowerment, encouragement and positive recognition.
Ask for respect. Quietly demand it.
If your lover, partner, parent or friend can't exhibit self control over their mouth, seriously consider looking elsewhere for a relationship.
Pick an appropriate the time to discuss important issues.
This is particularly true if there is an emotional charge where feelings of anger or vexation need to be vented.
Never enter into discussion of personal, private or intimate issues in public.
Wait until you have privacy and the time to tackle issues.
If a person makes a mistake, or does something that disappoints or angers you, belittlement or badmouthing them in front of others will only lead to further resentment, anger and frustration.
Trying to discuss things in bed just before sleep, or while getting ready for bed is simply thoughtless, inconsiderate and a remedy for disaster.
Trying to discuss anything when the other person won't cooperate or take the time to talk is a waste of time. If necessary make a date to talk.
If the person keeps on delaying or avoiding conversation or discussion on issues that are important or significant to you, you may need to put it in writing and place it in their hands.
Talking is good for closure of some issues. And, unless allowed, will create a wound that won't close.
You can never truly waste your thoughts and words on the separated or departed. Life and thought continues.
Romance doesn't just exist, you must make it happen. You must make a sincere effort to keep it alive to help your relationship flourish.
Little things count, it doesn't have to be a dozen roses and champagne all the time.
A favorite piece of candy in a pocket or a little note can mean a lot.
Commit yourself to do something romantic every day.
Show it. Demonstrate it. It's the accumulative total of all the little things that in end adds up to a super special love and romance.


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#43 2007-02-04 23:38:43

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: citate

nu conteaza cat timp traiesti....important e sa traiesti o clipa pt care merita sa mori (goethe)


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-02-05 01:23:34

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: citate

dida imi place la nebunie semnatura ta....asta simt de cand sunt cu prietenul meu....si's putine luni de atunci...dar chiar ne'am gasit8->...eram la inceputul relatiei cand am inceput sa intru pe forum..si'am vazut...si'am zis: Exaaact asha e!! niciodata n'au existat contratimpi....totul curge asha intre noi...parca ne'am asteptat unul pe altul.....
e frumoasa povestea mea...sincer acum ca sunt suparata(si dramatizez) pe el...gandindu'ma de fapt ce am cu el....as spune sa ma mai gandesc la nervii ashtia ai mei;)
scuze pt offtopic!!
semnatura mea......spune o mie de lucruri...imi place la nebunie:D

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2007-02-05 01:25:14)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#45 2007-02-05 22:40:42

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: citate

ms big_smile ma bucur ca esti fericita si ca vati gasit ...vb ta tongue sa fiti fericiti si nu mai fi suparata pe el tongue


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#46 2007-02-08 22:04:11

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: citate

“Totul ne desparte pe mine si pe tine: distanta, oamenii, viata… poate si destinul… Iata ce vreau sa-ti spun: nu ma tem nici de zambetul tau, deci nu ma tem de nimic. Sunt cea mai mica fata a lunii, intre randunele ei, fiindca ma infasor in intregul ei necunoscut. Privirea ta nu ma va gasi nicaieri. Amintirea ta, nu are unde sa ma afle. Glasul tau nu poate sa ma strige caci nu va stii unde. Sunt intre cele patru zari: raspantia lor.
Cu zece ani in urma ti-as fi spus “Cu-cu”. Dar sufletul meu si-a pierdut glasul copilariei. Stii sa asculti? Auzi vantul la fereastra? Auzi pasarile care pleaca si se intorc ducand si aducand primavera? Stii ce-I nostalgia? Privesti uneori pe fereastra fara sa vezi nimic? Sunt pe acolo si intr-acolo, fara fiinta, o apropiere si o indepartare in preajma ta…”
                                   Ionel Teodoreanu - Lorelei


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#47 2007-02-15 22:12:54

blondutza18
Vizitator

Re: citate

caressa a scris:

mi-am pandit sufletul ingerul adoarme demonul s-a trezit
dualitatea e fireasca, unele suflete ucid ca sa traiasca
unii traiesc ca sa iubeasca, cunosc fete care iubesc ca sa traiasca
dualitatea e fireasca, totusi omul mileniului trei nu vrea s-o recunoasca....


asta e pt blondutza cu dedicatzie   wink

pt mine??yikesyikes ooo mersik..tre sa o cetesec de vreo 1- ori sa o`nteleg...cred k se trage de la culoarea parului wink) oricum..am s`o`nteleg pana la urma dak nu chem ajutoare :->pooop

 

#48 2007-02-17 01:54:49

fluturas21
New member
Inregistrat: 2007-02-09
Mesaje: 70

Re: citate

sunt o fana inraita a citatelor ..aforismelor.. cugetarilor!!am in computer si in carnetele ff multe!!!!!plus carti.....maine ma pun sa scriu cateva si pe aici!!!!poate va plac...acum ma pun sa ma uit la un film..deja vu...am auzit ca e fain!!!!kiss all!


"prieteni sunt numai aceeia care arata prietenie!"

Offline

 

#49 2007-02-20 23:40:37

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: citate

Cînd nu mai eşti copil, ai murit de mult***** Nu vom fi oameni obisnuiti, pentru ca avem dreptul sa fim extraordinari! wink
Femeia vede unde bărbatul abia zăreşte

Suma inteligenţei pe planetă este constantă, dar populaţia e mereu în creştere. (Murphy)
Frumuseţea e de suprafaţă, prostia, însă, pătrunde pînă la os. (Murphy)
Tot ce nu mă ucide, mă face mai puternic. (Nietzsche)
Sărbătorile învrednicesc putorile. (Proverb românesc)
Tăcerea este uneori cel mai bun răspuns. (Dalai Lama)
Cu penele altuia te poţi împodobi, dar nu poţi zbura. (Blaga)


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#50 2007-02-21 18:17:56

fluturas21
New member
Inregistrat: 2007-02-09
Mesaje: 70

Re: citate

Din gresaoaNu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar."
(Peter O'Toole)
"Nu judecati oamenii dupa cei cu care se aduna. Nu uitati ca Iuda avea amici ireprosabili."
                                                                                              (Ernest Hemingway)
"Critica este un lucru pe care poti sa-l eviti nespunand nimic, nefacand nimic si nefiind nimic."
(anonim)
"Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti; nu din teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le."
                                                                                 (Gelu Negrea)
"Primul om care a preferat sa injure in loc sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei."
(Sigmund Freud)
"TIMIDITATEA- un defect al oamenilor mari, TUPEUL- defectul oamenilor mici."
                                                                                               (Maurice Coyaud)
Cand cineva te vede are nevoie de o secunda sa fie impresionat , un minut sa se indragosteasca o ora sa ta iubeasca si o viata sa te uite
Cand ai 10 pasi de facut, 9 pasi sunt jumatatea drumului.
                                                                   (proverb chinez)
"Pentru ca un om sa intelega ca este prost, trebuie totusi sa ii mearga mintea........"
                    (Georges Brassens)
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate."
                                          (Jack Penn)
"Toata lumea se plange ca nu are memorie, dar nimeni nu se vaita ca nu are logica."
            (La Rochefoucault)Un trandafir as vrea sa fii sa te sarut printre petale , somnul  sa ti-l veghez pana tarziu , sa te simti si tu o floare ...
"O personalitate este aceea care se daruieste, nu se justifica."
                                                                                                  (Petre Tutea)
“Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte.”
                                                                                                                           (Kirkegaard)
"Daca ceea ce ai de facut pare simplu, inseamna ca nu ai aflat inca totul.
Va veni o vreme si acel timp nu e departe cand sufletele se vor intalni fara intermediul trupurilor       
                       (Donald Westlake)

Dumnezeu a creat toti ingerii , dar unul era atat de dulce si frumos incat ceilalti l-au aruncat pe pamant ; Puiut te-ai lovit

Dragostea e ca un munte pe care-l urci razand si il cobori plangand


"prieteni sunt numai aceeia care arata prietenie!"

Offline

 

#51 2007-02-21 18:32:49

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: citate

"I'm tired of all this nonsense about beauty being only skin-deep. That's deep enough. What do you want, an adorable pancreas?"

When I was born I was so surprised I didn't talk for a year and a half.

To my embarrassment I was born in bed with a lady.

Human beings are the only creatures that allow their children to come back home.

What can you say about a society that says that God is dead and Elvis is alive?


mami de minuni hjarta

Offline

 

#52 2007-02-21 18:41:23

Meika
New member
Inregistrat: 2006-09-25
Mesaje: 77

Re: citate

poate ma ajuta si pe mine cineva.life is not measured by the breaths we take but by the moments that take our brath away. cine a zis-o?

Offline

 

#53 2007-02-21 18:51:47

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: citate

am dat o cautare pe google -  autor necunoscut


mami de minuni hjarta

Offline

 

#54 2007-02-21 19:18:01

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: citate

Fii tu insuti schimbarea pe care o doresti lumii(Mahatma Gandhi)

Nu ma intereseaza trecutul ma intereseaza viitorul pentru ca acolo imi voi petrece restul vietii(Charles F.Kettering)

Starea de fericire apare atunci cand ceea ce gandesti,ceea ce spui si ceea ce faci sunt una(Mahatma Gandhi)

Sa stii rade adesea si mult;sa castigi respectul oamenilor inteligenti si afectiunea copiilor;sa fii apreciat de criticii onesti si sa poti indura tradarea falsilor prieteni.Sa apreciezi frumusetea;sa scoti ce-i mai bin din ceilalti;sa pleci din lume putin mai bun,fie ca ai crescut un copil sanatos,ai sadit un petec de gradina ori ca ti-ai ridicat conditia sociala;sa fii impacat ca cel putin o viata respira mai usor de pe urma existentei tale-Inseamna ca ai reusit!(Ralph Waldo Emerson)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#55 2007-03-13 20:06:50

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: citate

nashira imi place ststusul tau de pe messenger big_smile


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#56 2007-05-20 20:22:06

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: citate

Singura cale de a descoperi limitele posibilului este de a le depasi pana la imposibil. (Arthur C. Clarke)

Daca nu esti niciodata speriat, stanjenit sau ranit inseamna ca nu risti niciodata. (Julia Sorel)

Succesul vine de obicei la cei care sunt prea ocupati sa-l caute. (Henry David Thoreau)

Valorezi atat cat te apreciezi. (Francois Rabelais, 1532)

Nu supravietuiesc speciile cele mai puternice, nici cele mai inteligente, ci cele mai usor adaptabile. (Charles Darwin)

Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca. Si nu sunt sigur in legatura cu primul. (Albert Einstein)

Singura modalitate sigura de a nu gresi este sa nu ai idei noi. (Albert Einstein)

Teoria descrie ceea ce putem observa. (Albert Einstein)

Niciodata nu accepta sfatul cuiva care nu a avut problemele tale. (Sidney J. Harris)


Fericirea nu e o destinatie. E un mod de a trai. (Burton Hills)

Unii produc fericire oriunde se duc; altii oricand se duc. (Oscar Wilde)

Secretul fericirii este sa ii faci pe ceilalti sa creada ca ei sunt cauza fericirii. (Al Batt, in National Enquirer)

Cel mai bun mod de a te inveseli este sa incerci sa inveselesti pe altcineva. (Mark Twain)

Cultura nu este urmare a scolii ci a dorintei de o viata de a o dobandi. (Albert Einstein)

Nimanui nu-i pasa daca esti trist asa ca ai putea la fel de bine sa fii fericit (Cynthia Nelms)

Daca Dumnezeu nu ar exista, ar fi necesar sa-l inventam. (Voltaire (1694 - 1778))

Nici o problema nu poate fi rezolvata la acelasi nivel de cunostinte la care a fost creata. (Albert Einstein)

Incearca nu sa fii un succes, ci sa fii o valoare. (Albert Einstein)

Prietenii vin si pleaca dar dusmanii se aduna. (Thomas Jones)

In toate diferentele de opinie, adversarul nostru este nebun. (Oscar Wilde)

E mai bine sa stii cateva intrebari decat toate raspunsurile. (James Thurber)

Important nu este unde esti ci spre ce cale te indrepti. (Oliver Wendell Holmes Jr.)

Cel mai trist moment este atunci cand te afli singur in propriul tau interior


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#57 2007-05-20 21:16:35

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: citate

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada! 

Antoine de Saint-Exupery - Micul Print

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.