homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Doctoressa, yasmin dupa desorelle?


#1 2008-07-26 19:23:20

bonniee
Full member
Inregistrat: 2007-09-22
Mesaje: 116

doctoressa, yasmin dupa desorelle?

Va rog sa ma lamuriti! Am fost la medic si i-am spus ca iau Desorelle de 5 ani fara pauze, iar acum (de 3 luni) am avut ciclu de 2 ori pe luna. Mi-a recomandat o pauza de 3 luni, apoi sa iau Logest sau Rigevidon. Ca sa fiu mai sigura am consultat si un alt medic. Acesta mi-a spus ca am o leziune pe col, mi-a dat un tratament si apoi mi-a prescris Yasmin. Eu ce sa iau acum? Care sunt mai bune? Mi-e frica sa nu-mi dereglez organismul. Cu Desorelle m-am inteles bine, dar trebuie schimbate. Ce-mi recomandati? Multumesc!

Offline

 



#2 2008-07-26 21:25:26

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: doctoressa, yasmin dupa desorelle?

acesti medici banuiesc ca au fost ginecologi...sfatul meu e sa mergi sa vb cu un medic de planning...si sa rezolvi problema cu rana pe col...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2008-07-26 22:51:05

missunshine
New member
Inregistrat: 2008-07-25
Mesaje: 19

Re: doctoressa, yasmin dupa desorelle?

Ma scuzati ca intervin...dar care e problema cu ginecologii?ca am mai intalnit-o si in alte raspunsuri.intreb pt ca nu ma pricep.cei de la planning nu sunt tot ginecologi?


“Du-ma, fericire, în sus si izbeste-mi / Tâmpla de stele, pâna când / Lumea mea prelunga si în nesfârsire / Se face coloana sau altceva / Mult mai înalt si mult mai curând.”

Offline

 

#4 2008-07-28 21:22:55

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: doctoressa, yasmin dupa desorelle?

nu, nu sunt ginecologi
nu e nici o problema cu ginecologii doar ca sunt foarte aglomerati, au multe probleme/paciente/patologii si deseori nu au timp sa se aplece cum trebuie asupra problemelor de contraceptie...


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2008-08-02 20:46:30

missunshine
New member
Inregistrat: 2008-07-25
Mesaje: 19

Re: doctoressa, yasmin dupa desorelle?

Multumesc.Nu stiam.Iar...referitor la al doilea paragraf...sunt de acord


“Du-ma, fericire, în sus si izbeste-mi / Tâmpla de stele, pâna când / Lumea mea prelunga si în nesfârsire / Se face coloana sau altceva / Mult mai înalt si mult mai curând.”

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.