homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O intrebare de rutina


#1 2007-02-09 08:28:21

februarie26
New member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 48

o intrebare de rutina

din discutii purtate cu diferite persoane am auzit ca daca iti lucrezi la dantura are efect asupra administrarii de anticonceptionale, de altfel eu m-am uitat in prospect si nu am gasit nimic legat de acest lucru.
va rog daca se poate cineva sa ma lamureasca si pe mine. multumesc!

Offline

 



#2 2007-02-09 10:06:45

Infinity
Hero member
Inregistrat: 2006-01-02
Mesaje: 3368

Re: o intrebare de rutina

februarie 26 nu te mai lua dupa "gura lumii", pentru ca unii vorbesc in necunostinta de cauza doar pt a arata cat de "informati" sunt. Eu am fost la dentist prin noiembrie-decembrie..si nu am patit absolut nimic (iau si eu anticonceptionale).Atata timp cat nu iti da sa iei antibiotic (pentru o infectie ceva), nu sunt probleme stai linistita

Ultima oara a fost editat de Infinity (2007-02-09 10:07:07)

Offline

 

#3 2007-02-09 10:10:24

februarie26
New member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 48

Re: o intrebare de rutina

multumesc pt raspuns, nici eu nu credeam ca poate influenta cu ceva dar vroiam totusi sa ma asigur ca recunosc m-au lasat cam nedumerita
mai revin cu o intrebare daca se poate, are vreo influenta regularitatea actului sexual asupra administrarii de anticonceptionale, daca nu o faci prea des dar totusi administrezi pastile pt orice siguranta

Offline

 

#4 2007-02-09 10:30:38

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: o intrebare de rutina

chiar daca nu faci sex des si ai optat pt. aceasta metoda contraceptiva trebuie sa iei pastilele asa cum trebuie .deci faci foarte bina ca iei pastile chiar daca nu faci sex asa de des:)))))))))


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#5 2007-02-09 10:55:55

februarie26
New member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 48

Re: o intrebare de rutina

imi doresc copii dar nu in acest moment caci inca vreau sa vad daca persoana de langa mine poate sa-si asume resposabilitatea unei familii,am ales sa iau totusi pastile pt amandoi, sa nu apara o surpriza care sa ne inpinga la lucruri nedorite, inconvenientul este ca din cauza serviciilor ne vedem mai rar si nu pot spune ca am o viata sexuala regulata
multumesc pt raspuns!

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.