homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rasp urgent


#1 2007-02-08 19:14:16

elena.oana22
Membru
Inregistrat: 2007-02-08
Mesaje: 1

rasp urgent

folosesc de 1 an triquilar si pana acum m-am simtit ok cu el. problema mea este alta, nu am  luat 2 pilule pentru ca m-am trezit fara pastile la mine plecata intr-o practica cu facultatea pe  munte stand la un refugiu si neajungand in oras timp de 2 zile. in prospect scia ca indiferent dc ai uitat  sa iei pastila in ziua respectiva sa nu le opresti ci sa continui sa le iei pana la  la perioada de 7 zile cand le opresti.  in a 3 zi am luat pastila dar au inceput si sangerarile. am consultat un doctor  care mi-a spus ca indiferent dc continui sau nu sa le iau pana la final, nu va mai exista protectie in perioada asta. este adevarat? in prospect nu exista referiri cu privire la acest lucru

Offline

 



#2 2007-02-08 19:40:54

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: rasp urgent

este adevarat...dak ai uitat o pastila nu mai eshty protejata si tre sa fol protectie suplimentara...acuma la cele trifazice nu styu cum trebuie procedat...adik cat timp trebuie fol prez...dar o sa te lamureasca una dintre fete sau maine doctoressa....


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2007-02-08 21:59:40

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: rasp urgent

7 zile.


Nobody home

Offline

 

#4 2007-02-09 03:59:02

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: rasp urgent

elena.oana22, sangerarea aparuta dupa ce uiti sa iei pilulele e semn ca eficienta pilulelor a scazut dramatic si poate avea loc ovulatia. acelasi lucru l-am patit si eu acum cateva saptamani, dar eu uitasem o singura pilula fix 12 ore. de asta trebuie protectie suplimentara 7 zile.

Offline

 

#5 2007-02-09 13:43:06

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: rasp urgent

Oricum, regula e ca daca uti sa iei 2 pastile consecutiv in ziua in care iti amintesti inghiti 2 odata, urmatoarea zi, alte doua si apoi cite una pina termini folia. Protectie contraceptiva suplimentara 7 zile(le numeri de cind ai reluat pastilele). Singerarea apare invariabil


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.