homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Durere burta copil si stare voma-viermi sau altceva??


#1 2008-08-11 10:58:02

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

durere burta copil si stare voma-viermi sau altceva??

Am niste nedumeriri. Fata mea se plange de durere de burtica zilnic de catva zile, nu are pofta de mancare deloc si a avut si stare de voma.Totul a inceput acum cateva zile dupa ce a ingerat niste pate de ficat. Problema e ca si anul trecut cam in aceeasi perioada am avut primul episod dupa ce ingerase o briosa si am dus-o la spital, i-au facut injectii, am fost si internata cu ea, analizele de sange bune, i-am facut si pt tenie si pt giardia, i le-am repetat, toate bune, la ecografie insa i-a depistat ceva la fiere, coleciistul cam alungit, ceva de genul asta, i-au dat un tratament cu fiobilin si sab simplex o sapt., dar uneori se mai plangea si am pus pe seama faptului ca zice ca o doare burta cand nu mai vrea sa manance. Am fost la control de fiecare data si dr. zicea ca nu are nimic. Apoi si-a mai revenit, am zis ca am scapat si acum iar episodul asta.
Poate avea viermi nedepistati la analize? Sa incerc ceva naturist impotriva viermilor, poate din cauza asta?


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 



#2 2008-08-11 13:44:42

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: durere burta copil si stare voma-viermi sau altceva??

si sora mea se plangea cand era mica de asa ceva si avea giardia. daca sunt in intestinul subtire sunt mai dificil de depistat


mami de minuni hjarta

Offline

 

#3 2008-08-11 13:49:28

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: durere burta copil si stare voma-viermi sau altceva??

Nu exista nici o metoda de a-i depista in intestinul subtire? mad

Offline

 

#4 2008-08-11 13:51:03

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: durere burta copil si stare voma-viermi sau altceva??

tot ce am facut pana acum ca si analize nu a iesit nimic
de aceea am primit sfaturi de a ii administra picaturi naturiste impotriva parazitilor, o fi bine?


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#5 2008-08-11 13:52:26

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: durere burta copil si stare voma-viermi sau altceva??

Ce analize trebuie facute Daliana?

Tratamentele naturiste mai mult amelioreaza decat rezolva problema...cred eu.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-08-11 14:07:29

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: durere burta copil si stare voma-viermi sau altceva??

a facut eco, test giardia, copro si antigen giardia si nimic
nu vreau si nici dr nu a recomandat sa ii dam antibiotic  pt asta daca nu a iesit nimic
oare picaturile rezolva ceva?


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#7 2008-08-11 14:10:56

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: durere burta copil si stare voma-viermi sau altceva??

Thx!

Am citit ca tinctura de propolis si usturoiul ar putea ajuta. Incearca si cu picaturile, in functie de cum se simte continui au ba.

Offline

 

#8 2008-08-11 14:29:08

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: durere burta copil si stare voma-viermi sau altceva??

picaturile gasite de mine sunt unele cu tinctura de propolis, o sa incerc cu astea, poate o lasa, daca nu.....


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#9 2010-11-04 11:30:08

cori89
New member
Inregistrat: 2010-06-27
Mesaje: 9

Re: durere burta copil si stare voma-viermi sau altceva??

salut si baetelu meu a avut sintomele aste cu exceptia stari de voma am banuit ca ar ave vermisor si mia indicat cineva sai exclud laptele din alimentatie
dupa ce nu mai bea ata de mult lapte nu mai se vaita de burtica si chiar sia dat drumul si la mancare manaca mult mai bine nustiu ce fost dar a trecut si e k acum nu mai spune cal doare

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.