homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Yasmin si opamox


#1 2007-02-10 23:29:59

Al3
New member
Inregistrat: 2007-01-20
Mesaje: 14

yasmin si opamox

buna fetelor. e prima oara postez p site si inainte de toate vreau sa va felicit ptr ajutorul kre il oferiti. problema mea este urmatoarea: este prima luna d knd iau yasmin, ieri am terminat prima folie si am avut si contact sexual....inca nu mi a venit menstruatia, azi am facut temperatura si am inceput tratament cu ospamox(kre are amoxicilina). interactioneaza cu efectul contraceptiv? dak da kte zile trebuie sa ma protejez avand in vedere k sunt in prima zi de pauza ( 7 zile sau 14?) ? si plus d asta ginecologul mi a recomandat k de fiecare data knd iau antibiotice sa iau si 3 ovule de gynozol k sa ma protejez d o posibila candida; fac tratament cu ovulele astea si acum ? astept raspunsul vostru

Offline

 



#2 2007-02-10 23:39:23

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: yasmin si opamox

ospamoxul este antibiotic si ai nevoie de protectie suplimentara pe perioada cat dureaza tratamentul si inca 7 zile.contactul sexual de ieri e ok,nu pune probleme,erai protejata.de azi inainte trebuie sa te protejezi suplimentar,nu conteaza ca esti in pauza.despre ovule nu stiu ce sa iti zic...

Offline

 

#3 2007-02-10 23:52:37

Al3
New member
Inregistrat: 2007-01-20
Mesaje: 14

Re: yasmin si opamox

iti multumesc mult ptr rasp. asa stiam si eu dar am vrut sa ma asigur. treaba cu gynozol a fost k at knd i am spus ginecologului k s ar putea sa iau opsen ptr k ma doare gatul(asta acum vreo 2 sapt) ea mi a spus k acesta nu interactioneaza cu yasmin insa mi a zis k at knd iau antibiotice sunt recomandate si niste ovule antimicotice ptr a evita candida. eu nu am mai luat at ospen drept urmare nici gynozol dar nush c sa fac acum dak sa le folosesc sau nu. sper sa reuseasca cineva care se pricepe sa imi raspunda. va multumesc anticipat

Offline

 

#4 2007-02-11 10:12:41

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: yasmin si opamox

Al3, eu am luat flucovim de 150mg (e o singura pastiluta, doza unica) la inceputul tratamentului cu antibiotice pt a ma proteja de candida...poti eventual sa iei o pastiluta acum si inca una dupa o saptamana (daca vrei sa fii mai sigura). costa 70 de mii cutia de o pastiluta.. Nu e scump si mi se pare mult mai comod decat ovulele.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.