homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Candida?-2


#20 2007-01-19 22:13:02

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: candida?

sper sa nu comenteze..pb e k l-am intrebat eu azi dk a asa cu alta... si el mi-a zs nu, k i-am zs eu k simt niste mancarimi k o jena...da nu rau.

crys vezi k ti-am luat id-ul, sper s nu t superi.ms mult pt sfaturi fetelor,maine intru p forum s avad si ce-mi zice doctoressa.

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2007-01-19 22:18:25)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 



#21 2007-01-19 22:20:07

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: candida?

nici o pro smile...npc...si chiar n are dc sa comenteze...mai ales stye cum sta treaba cu candida...

ps: si editeaza ca altfel te taxeaza nashira tongue

Ultima oara a fost editat de crys_ty_na (2007-01-19 22:21:26)


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#22 2007-02-11 11:47:25

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: candida?

hmm...eu am avut candida cand eram virgina..acum vreo 3 ani....luasem antibiotice multe zile...
insa..am o intrebare..acum am scurgeri abundente si totusi nu ma mananca nimic(ca atunci). e vreo problema?


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#23 2007-02-11 11:52:11

kukli
New member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 68

Re: candida?

mergi la doctor si faci o lama ca sa fii sigura ca nu e candida..scurgerile abundente pot sa fie si hormonal

Offline

 

#24 2007-02-11 11:56:37

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: candida?

am inteles...zilele astea o sa fac o vizita la medic.
insa imi poti explica cum vine asta cu scurgeri abundente din motive hormonale?:-?


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-02-11 12:07:38

kukli
New member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 68

Re: candida?

pai asta am citit si eu aici pe site...dc gasesc iti dau si tie sa citesti smile

Offline

 

#26 2007-02-12 10:18:27

andrutza
Vizitator

Re: candida?

in urma cu o sapt am facut tratament cu antibiotic, iar aseara am observat ca am o scurgere branzoasa de culoare alba, nu miroase, ma mananca fff putin, simt din cand in cand ca niste piscaturi mici asa smile, dar am ff multa secretie din aceasta branzoasa in interiorul vaginului, cred ca e candida, am facut de la antibiotic. A fost mama la farmacie si i-a recomandat farmacista sa-mi pun niste ovule, macmiror complex de 500 de mg, minim 6 zile, sa ma spal cu ceai de pelin sau de galbenele si sa fac spalaturi vaginale inainte de a pune ovulul. eu nu am nici o sansa sa merg la medicul ginecol zilele astea pt ca toti sunt f ocupati. de aceea, te rog f mult doctoressa sa ma ajuti, ce as putea lua? daca continui cu macmiror e bine? dar cum ramane cu spalaturile vaginale, sunt sau nu recomandate acum? se duce secretia aia abundenta si branzoasa din vagin de la sine sau trebuie sa spal eu inauntru? dupa ovulul de aseara am observat ca azi cand m-am dus la toaleta a curs si niste secretie din aceea.

 

#27 2007-02-12 10:23:45

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: candida?

andrutza, daca tot a mers mama la farmacie si a cerut acolo sfaturi medicale iar farmacista s-a substituit medicului si i le-a dat, iar tu te-ai apucat deja de tratament, fa-l asa cum ti s-a zis. Spala-te in vagin inainte de a pune ovulul(nu stiu daca chiar cu ceaiuri, insa poti si asa)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#28 2007-02-12 10:28:19

andrutza
Vizitator

Re: candida?

eu nu obisnuiesc sa fac asa, sa iau medicament dupa ureche, dar acum chiar nu pot merge la medic decat dupa sapt aceasta si mi-e sa nu se agraveze, oricum tind sa cred ca am candida pt ca mi-a aparut dupa ce am luat antibioticele. sau ar putea fi altceva si sa-mi faca rau aceste ovule?

 

#29 2007-02-12 11:13:46

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: candida?

Nu, si eu cred ca e candidoza, sper doar ca tratamentul sa isi faca efectul


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#30 2007-02-12 11:20:57

andrutza
Vizitator

Re: candida?

multumesc.....oricum o sa merg sapt asta la ginecolg pt lama si daca imi iese voi urma tratamentul medicului.

 

#31 2007-02-12 11:21:50

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: candida?

degeaba mergi saptamina asta, dupa 6 zile de ovule....lasa sa treaca macar o saptamina intre ultima zi de tratament si recoltare


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#32 2007-02-12 11:24:59

andrutza
Vizitator

Re: candida?

pai o sa merg in cazul asta dupa ce o sa-mi treaca menstra ca trebuie sa-mi vina lunea viitoare....va multumesc

 

#33 2007-02-12 11:28:00

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: candida?

asa e cel mai bine


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#34 2007-02-12 11:56:56

andrutza
Vizitator

Re: candida?

acum mi-am adus aminte ca mai vroiam sa va intreb ceva, este posibil ca din cauza candidozei sa am usturimi la urinare si sa fac in cantitate mai redusa? vreau sa mai stiu daca ar fi bine sa ma dau la exterior cu niste clotrimazol. multumesc ca ma ajutati

Ultima oara a fost editat de andrutza (2007-02-12 11:58:35)

 

#35 2007-02-12 11:58:22

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: candida?

nu, ai o cistita


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#36 2007-02-13 21:10:32

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: candida?

imi raspunde si mie cineva va rog?scurgerile au devenit tot mai abundente ..mai ales cand sunt excitata..alte simpotome nu am...n'au culoare si nici miros...adik...n'au miros ciudat:)  sunt prea lubrifiata aproape ca nu mai simt nimic.ce poate fi?seamana cu acelea pe care le aveam cand luam anticonceptionale...si nu'mi mergea bine cu ele...eram f uda tot timpul....


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#37 2007-02-14 10:24:03

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: candida?

Nu te supara insa foarte uda trebuie sa fii in timpul contactului sexual....in lipsa acestei umezeli ai tot soiul de probleme. Nu de umezeala nu mai simti nimic ci din cauza faptului ca, in acelasi timp, vaginul se relaxeaza...daca e prea mult pentru dimensiunile partenerului, contracta tu voluntar muschii perineali, va fi foarte bine. In conditia in care marea majoritate a fetelor se vaita de usturimi si de cistite reactive post-contact sexual, faptul ca tu te vaitii ca te exciti suficient mi se pare de neinteles...ar trebui sa zici merci


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#38 2007-02-14 14:30:36

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: candida?

big_smile big_smile da shtiu...e vorba ca e prima oara cand ma excit in halul asta...da' shtiu ca mai trebuie sa contract muschii...
am crezut ca e o problema ptr ca numai daca ma poopa de 2 ori...si cand dau lenjeria jos e deja uda...uda adica se poate stoarce din ei........plus ca nu sunt doar lubrifiata...curge la propriu pe pat!in fine poate nu shtiu eu...sau poate sunt prea indragostita de ma ud atat de mult..nu shtiu.Multumesc pentru raspuns big_smile am inteles acum..doar ca eu sunt mai precauta din fire...mi'era sa nu fie altceva...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.