homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tratament naturist pt vaginite


#1 2007-02-11 20:46:54

andrutza
Vizitator

tratament naturist pt vaginite

ce parere aveti despre tratamentul naturist in cazul vaginitelor (candida, trichomonas)? sunt eficiente? sau tot la emdicina alopata trebuie sa apelam ca sa ne vindecam? eu am citit pe net cum ca spalaturile cu coada soricelului sunt f bune pt vaginite. O mare eficienta in tratarea trichomonasului o au florile albe de lamaita (Philadelphus coronarius), care distrug in cateva minute acest parazit. Inca din anii "60, la Targu Mures a fost obtinut un extract de lamaita, numit Filadelfina, care desi este mai eficient decat medicamentul Flagyl (care se administreaza de medici), nu este cunoscut. Stiu ca mai exista un tratament homeopat pt candida CANDININUM-, dilutie 9, sunt multe fete care au scapat de candida dupa multi ani de tras cu ea prin homeopatie. Ar fi super sa ne putem face bine prin metodele astea, cel putin dupa mine pt ca eu am luat cand am avut trichomonas doza unica de metronidazol si mi-a fost extrem de rau, barem astea naturale nu au efetce secundare, dar oare or fi eficiente?

 



#2 2007-02-11 20:54:49

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: tratament naturist pt vaginite

incearca sa faci niste instalatii cu iaurt...vreo 4 zile,reface flora!

Offline

 

#3 2007-02-11 20:58:24

andrutza
Vizitator

Re: tratament naturist pt vaginite

dar nu am pb....doar eram curioasa daca or da rezultate ceea ce am scris mai sus.

 

#4 2007-02-12 13:12:36

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: tratament naturist pt vaginite

trichomonas nu se poate trata naturist si nici celelalte boli cu transmitere sexuala...candida insa da


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.