homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am nevoie de un raspuns urgent


#1 2007-02-08 18:33:26

romina
New member
Inregistrat: 2007-02-08
Mesaje: 7

am nevoie de un raspuns urgent

am observat ca mi s/a umflat gatul,am fost la medic si la prima vedere am niste noduli tiroidieni.trebuie sa fac niste teste de hormoni si as vrea sa stiu dc faptul ca iau anticonceptionale diane 35 imi poate influenta rezultatul la acele teste stiu sigur doar de tsh dar mai tre sa fac si alte teste.pls spuneti/mi ce sa fac dc sa mai iau diane 35 sau nu.

Offline

 



#2 2007-02-08 18:42:41

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: am nevoie de un raspuns urgent

pai nu cred ca e neaparat nevoie sa intrerupi pilulele...cd va iesi rezultatul analizelor vei spune medicului ca iei pastile si el va stii daca analizele au fost infl de pilule sau sunt alte baiuri...parerea mea

ps:si eu sunt mai umflata in zona gatului..mi-am facut analize si mi-a iesit retentie de apa...am luat medicamente dar nu s-a retras nici acum si greseala mea ca nu m-am mai dus la medic sa mai fac si altele

intreaba medicul de familie ca sa stii mai sigur...

Ultima oara a fost editat de puioanca (2007-02-08 18:44:49)


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#3 2007-02-08 18:58:00

romina
New member
Inregistrat: 2007-02-08
Mesaje: 7

Re: am nevoie de un raspuns urgent

la mine sigur sunt noduli tiroidieni dar mai tre sa fac testele de hormoni ,dupa care medicul de familie mi/a zis sa plec la bucuresti la spitalul parhon pt alte analize

Offline

 

#4 2007-02-09 13:52:11

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: am nevoie de un raspuns urgent

romina, fa[ptul ca iei contraceptive va modifica nivelul hormonilor tiroidieni. Spune asadar endocrinologului ca iei contraceptive. Si eu sunt de parere, daca vrei sa ma asculti, sa mergi intii la un consult la un endocrinolog si sa faciapoi analizele pe care ti le va recomanda el


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2007-02-09 23:08:38

romina
New member
Inregistrat: 2007-02-08
Mesaje: 7

Re: am nevoie de un raspuns urgent

pai asta tre sa fac chiar maine la ora 10 si sincer imi este foarte teama pt ca am citit pe net ca poate fi orice inclusiv cancer,dar acum tre sa fac la endocrinolog inca o ecografie si dupa aia si testele de hormoni.pt teste sunt programata miercuri 14 februarie dc din seara asta nu le mai am ma ajuta cu ceva?pls ajutati.ma cu un sfat ca ii este ff teama si sunt si in sesiune ai azi am picat un examen ca nu m/am putut cuncentra la examen m/am gandit numai la asta.va multumesc anticipat.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-10 12:08:37

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: am nevoie de un raspuns urgent

romina, cum a fost la medic?


Nobody home

Offline

 

#7 2007-02-10 13:16:25

romina
New member
Inregistrat: 2007-02-08
Mesaje: 7

Re: am nevoie de un raspuns urgent

da
osa scriu exact valorile ecografiei care am facut/o azi
LTD-11.5/28.3/15mmstructura polinodulara neomogenacu noduli hipoecoseni deseminati pe intregul lobin medie de 7.3/7 mm
ISTMUL TIROIDIAN- 3mm izoecogenrelativ omogen microglanular
LTS-12.6/15.4/14.5 mm structura neomogena prezinta in 1/2 laterala cativa noduli hipoecogeni de talie mica cca 3,5/3 mm in rest aspect izoecogen macrogranular.
sincer nu stiu dc e bine sau nu sau ce e ca mai tre sa fac inca niste teste.dvs imi puteti da o parere despre  rezultatele scrise mai sus.si mai tre sa fac niste analize : T3 ,T 4 , TSH , ATPO.

Offline

 

#8 2007-02-13 14:44:45

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: am nevoie de un raspuns urgent

romina, ai noduli tiroidieni. Fara rezultatele la dozarile hormonale, nu am ce sa zic.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.