homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O intrebare care ma framanta..va rog raspundeti


#1 2007-02-13 20:36:55

Amaria
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-11
Mesaje: 2011

o intrebare care ma framanta..va rog raspundeti

am avut contacte sexuale ..cam dese ..toate protejate cu prezervativ.Ciclul meu menstrual este nergulat..iar acum mia intarzit vreo 6 zile.Mi-a venit...m-a tinut 4 zile(ink continua:)) )In a 2 zi a menstruatiei am facut un test de sarcina de frica..care a ieist negativ..nu prezint nici un simptom de sarcina..totusi..e posibil sa fiu insarcinata?..ma scuzati daca intrebarea mea e penibil..dar ma framanta
Multumesc anticipat pt raspunsuri

p.s.: suna ciudat..dar la un moment dat mam gandit pana si la posibiltatea sa ii fi ramas spermatozoizi sub unghie..si atunci knd a mai introdus degetul(pt preludiu) sa fi ajuns vreun intrus inauntru..:">..si o ultima intrebare..daca te protejezi cu prezervativ..si nu se intmpla incidente precum ruptul acestuia..si daca mainile sunt mereu curate..poti ramane insarcinata?
ink o data multumesc:*


At the top of the world there’s an island.A place where the sun never shines,but the people don’t care.
Because the snow over there is so bright they nearly go blind.

Offline

 



#2 2007-02-13 20:55:57

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: o intrebare care ma framanta..va rog raspundeti

stai linistita...contactele sexuale protejate,cu prezervativ,fara incindente sunt sigure...adica nu-ti fa griji acolo unde nu sunt!

Offline

 

#3 2007-02-13 22:19:32

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: o intrebare care ma framanta..va rog raspundeti

confirm si eu ce a spus ionela k sa te mai linistesti
ti-a venit menstruatia, testul de sarcina e negativ, ce iti trebuie mai mult de atat?


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#4 2007-02-14 08:52:33

morow
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2006-10-29
Mesaje: 1687

Re: o intrebare care ma framanta..va rog raspundeti

Pai nu sa spalat pe mana dupa aia?


Munca innobileaza omul ....dar nici lenea nu-l omoara

Offline

 

#5 2007-02-14 10:42:27

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: o intrebare care ma framanta..va rog raspundeti

Nu ramin spermatozoizi sub unghie....incearca sa gindesti logic. De vreme ce ai ciclul neregulat nu stiu despre ce intirzieri tot vorbesti. Oricum a venit menstra, deci nu inteleg panica


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-14 23:32:04

andrutza_123
Full member
Inregistrat: 2007-02-12
Mesaje: 156

Re: o intrebare care ma framanta..va rog raspundeti

dak te protejezi si iti "intarzie" nu te mai stresa...pana la urma va veni....nu inteleg rostul testului de sarcina  in a doua zi....dak e sa ramai insarcinata si sa ai asa zisa" menstruatie peste"iti poti da seama si dupa culoarea si cantitata micsorata a acesteia....si in cazul de fata dak v-ati protejat,dak ti-a venit,dak ti-ai facut testul...pt ce iti mai ridici aceste semne de intrebare?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.