homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Help!!!!!!!


#1 2007-02-16 10:05:13

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

help!!!!!!!

Iau anticonceptionale de 3 ani si am uitat sa iau o pastila - mai mult de 12 ore - si am avut si contact neprotejat!!!!
Ce sa fac????? Au trecut 48 de ore..... Sa iau Postinor???
HELP!!!!!!!


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 



#2 2007-02-16 10:44:11

eakarina
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-12
Mesaje: 789

Re: help!!!!!!!

nu e cazul de postinor.


A gandi e cea mai dificila munca, probabil de aceea o fac atat de putini.

Offline

 

#3 2007-02-16 10:58:30

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: help!!!!!!!

eakarina a scris:

nu e cazul de postinor.

Merci de raspuns, dar esti sigura??? Mi-e foarte frica ca e prima oara cand mi se intampla sa uit de pastila si sa am si contact!!!!
Mai astept pareri.... sper sa nu fie prea tarziu!!!!
Doctoressa, tu ce parere ai???
Merci mult de tot!


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

#4 2007-02-16 11:14:58

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: help!!!!!!!

poi dac iei pastile de 3 ani..sunt sanse mici sa ramai daca ai uitat pastila.eu cand luam cam de un an...trebuia sa ma protejez pana luam 7 pastile...da luasem numa vreo 3 sau 4 si facusem prostioare si nu am avut nimik.


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#5 2007-02-16 11:27:32

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: help!!!!!!!

merci de raspuns....sunt  3 ani de cand iau pastile, dar am facut pauza acum vreo 9 luni...dar presupun ca sunt suficiente si 9 luni - sper!!!!!
Chiar daca contactul s-a produs in acele aprox 20 de ore de intarziere, iar dupa am luat toate pastilele, sa folosesc si prezervativ urmatoarele 7 zile, sau nu e necesar?
Scuze ca sunt stresanta, dar mi-e foarte frica!!!!


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-16 11:38:50

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: help!!!!!!!

alexamelin, in primul rind, NU lua Postinor. In al doilea rind, foloseste prezervativ 7 zile dupa pastila uitata


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2007-02-16 11:54:38

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: help!!!!!!!

doctoressa a scris:

alexamelin, in primul rind, NU lua Postinor. In al doilea rind, foloseste prezervativ 7 zile dupa pastila uitata

Merci mult de tot de raspuns...am sa ma protejez 7 zile ca nu mor!!! Dar mie imi era frica de contactul ala de imediat dupa uitarea pastilei!!! Dar daca zici ca nu e nici o problema, m-am mai linistit!!!
PS: Merci ca mi-ai mutat mesajul, si sorry daca am creat probleme....e prima oara cand scriu, am citit si regulamentul, dar....cred ca mi-e prea frica de ce s-a intamplat!!!!
Merci inca o data pentru promtitudine!!!

Ultima oara a fost editat de alexamelin (2007-02-16 11:57:48)


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

#8 2007-02-16 12:08:39

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: help!!!!!!!

linisteste-te, se intimpla si la case mai mari....nu sunt probleme cu contactul acela


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#9 2007-02-16 12:22:16

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: help!!!!!!!

Multumesc din suflet...mi-ai fost de mare ajutor!!!
Toate sunteti niste dragute!!!!


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.