homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Trebuie sa le schimb???


#1 2007-02-16 13:55:27

dy_any
New member
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 6

trebuie sa le schimb???

Am inceput sa iau yasmin la recomandarea unui medic ginecolog ...mai am cateva pastile si termin prima folie... dar de cand am inceput sa le iau ma dor sanii si uneori ma doare si burta... e normal...??? sau tre sa le schimb?  ce sa iau in schimb...? doamna doctor nu mia facut nicio analiza pt ami recomanda pastilele doar un control....

Offline

 



#2 2007-02-16 13:57:56

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: trebuie sa le schimb???

in primele 3 luni reactiile astea(dureri de sani, de burtica, spotting) sunt frecvent intalnite si normale deoarece organismul se obisnuieste cu anticonceptionalele! eu sunt de parere ca nu trebuie sa schimbi inca pastilutzele... sa mai astepti cateva luni, mai ales daca durerile nu sunt insuportabile! dar mai asteapta si alte pareri...


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#3 2007-02-16 14:04:50

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: trebuie sa le schimb???

evident nu trebuie schimbate...e nevoie de rabdare. Sinii dor pentru ca cresc iar durerile de burta nu vad de ce trebuie asociate tot cu pastilele...e posibil sa fie o coincidenta


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.