homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Va rog un sfat !


#1 2007-02-19 00:11:20

ana_mia
New member
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 5

va rog un sfat !

Buna..problema mea este urmatoare: dupa ce partenerul ejaculeaza simt o usturime ce imi creeaza un mare disconfort. in cateva minute senzatia de usturime  se diminueaza pana trece.  asta ne-a determinat ca eu sa renunt la pilulele anticonceptionale si sa folosim doar prezervativul.  Vi sa intamplat si voua sau trebuie sa imi fac probleme?

Offline

 



#2 2007-02-19 01:16:52

roxitzu
New member
Inregistrat: 2007-02-07
Mesaje: 13

Re: va rog un sfat !

posibil ca vaginul tau sa aiba un pH usor acid si sperma la randul ei are e usor acida si asta sa fie cauza usturimii...mi s-a mai intamplat si mie, in general in perioada de dupa ciclu cand vaginul e mult mai sensibil...

Ultima oara a fost editat de roxitzu (2007-02-19 01:17:13)

Offline

 

#3 2007-02-19 02:53:46

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: va rog un sfat !

roxitzu a scris:

posibil ca vaginul tau sa aiba un pH usor acid si sperma la randul ei are e usor acida si asta sa fie cauza usturimii...mi s-a mai intamplat si mie, in general in perioada de dupa ciclu cand vaginul e mult mai sensibil...

Offline

 

#4 2007-02-19 09:49:24

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: va rog un sfat !

Sperma nu e acida....e alcalina!!!
Usturimile cu pricina nu sunt normale. Mergi si fa un control ginecologic


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.