homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce sa fie???????


#1 2007-02-18 20:28:54

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Ce sa fie???????

hmm, nici nu stiu cu ce sa incep... mai intai cu faptul ca de aproape o luna simt, seara cand incerc sa adorm, in jurul stomacului, mai precis in zona buricului, un fel de palpitatii, pulsatii... nici nu stiu cum sa le numesc... spasme??? cred ca da. problema e ca nu le inteleg cauza; alimentatia mea este una sanatoasa si incerc sa nu sar peste mese. se pot datora aceste spasme stresului prin care am trecut in ultima perioada? chiar nu vreau sa imi fac ganduri mai rele. de durut nu ma doare mai nimic, nici stomac, nici burta... foarte rar. ce sa fie?

o alta nelamurire: am observat azi niste scurgeri mai albicioase si mai consistente. mentionez ca iau AC (a 5a pastila, a 2a folie), e normal sa am scurgeri ca acelea specifice ovulatiei? cam asa arata... e posibil sa nu isi fi facut efectul vreo pastila si acum, nu stiu, sa fiu fertila? chiar nu stiu cum sa pun problema neutral pilulele pot da un alt miros decat cel obisnuit urinei?  plsss un raspuns care sa ma scoata din starea mea de neliniste. multumesc


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 



#2 2007-02-18 21:01:24

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: Ce sa fie???????

Alezzone, pastilele modifica cantitatea si aspectul secretiei NORMALE vaginale,nu e in nici un caz ovulatie daca ai luat pastilele corect(stiai asta deja).Urina isi schimba culoarea si mirosul in functie de ceea ce mananci sau in functie de anumite medicamente(nu neaparat antibiotice) sau chiar vitamine.Cat despre pulsatiile de care vorbesti nu stiu ce sa ti zic,mi se mai intampla si mie,mai ales cand mi-am facut nervi cu ceva anume...Calmeaza-te...pastilele sunt sigure,nu esti gravida daca asta iti trece pin capsor


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#3 2007-02-18 21:14:07

andrutza
Vizitator

Re: Ce sa fie???????

spasme mai simt si eu....sunt zbateri de muschi probabil ai vreo lipsa de calciu sau de magneziu.

 

#4 2007-02-19 09:51:02

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: Ce sa fie???????

in sfarsit am acces la comp!!! big_smile multumesc fetelor, mult! sper sa nu fie nimic grav si, asa cum mi-am propus, sa ajung la medic sapt aceasta. pusspuss


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.