homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Durere in zona stanga


#1 2007-02-19 13:42:50

zapacita
New member
Inregistrat: 2006-05-14
Mesaje: 51

Durere in zona stanga

hello ... am o mica problema, azi a cam inceput sa ma doara in zona stanga sub burta ( nu stiu exact daca acolo e si trompa uterina, rusinica sa`mi fie big_smile) ... cand tusesc, cand ma aplec brusc ... eu am avut si o cistita netratata asta vara, pentru care am luat pastile cam tarziu, pentru ca mi le-a prescris doctorul de familie, eu nestiind ce alt motiv sa-i invoc pt a-mi da trimitere la ginecolog ... Mi-e frica sa nu fie inceput de boala aceea care duce la chist ovarian, intrucat am inteles ca e ereditara ( mama a avut asa ceva ) ... si acuma incerc sa caut sa ma documentez... ma poate ajuta cineva? sa-mi zica si mie ce poate fi, pana o sa-mi iau trimitere la ginecolog? Mersi puss


Nimic nu e fara folos

Offline

 



#2 2007-02-19 14:12:39

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Durere in zona stanga

te pot ajuta eu. In loc sa stai sa dai cu bobi dupa diverse boli ipotetice de ovar, mai bine ai merge la medic. Nu doar ovarul doare acolo si oricum nu doare cind tusesti sau te apleci. Asadar mergi la medic sa vada despre ce e vorba


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-02-19 14:17:27

zapacita
New member
Inregistrat: 2006-05-14
Mesaje: 51

Re: Durere in zona stanga

Multzam fain wink si maik-mea mi`a zis acuma ca s`ar putea sa fie de la rinichi ... mai am si eu o rugaminte mica mica ... ce motive in afara de reglarea ciclului (am de 7 ani si de 5 e regulat big_smile) as mai putea sa`i invoc mamei ca sa ma treaca pe anticonceptionale? -prietenul meu e foarte aiurit si m`am trezit ca aproape era sa am parte de incidente neplacute din cauza ca incerca sa puna el prezervativul- ... mi-e cam rusine sa-i zic ca imi mai fac de cap asa din cand in cand mai des, avand in vedere ca el mai doarme pe la mine ... de boli nu imi fac probleme, pt ca de Hiv l-am testat si suntem impreuna de 2 ani si ceva... asa ca as avea nevoie de un motiv destul de bunicel ... noi discutam liber dar mai intervine si acea retinere pe care o ai fata de parinti ... *cum ar fi sa-i zic : vai ce m-am distrat aseara cat timp dormeai ... big_smile*


Nimic nu e fara folos

Offline

 

#4 2007-02-19 14:21:40

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Durere in zona stanga

cum adica sa te treaca mama pe anticonceptionale???? Mergi frumos la planning si trece-te singura


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2007-02-19 14:29:55

zapacita
New member
Inregistrat: 2006-05-14
Mesaje: 51

Re: Durere in zona stanga

Nu imi da mama suficienti bani ca sa apuc sa-mi iau lunar (am incercat sa strang, dar am nevoie de bani sa si ies la o cafea ... mai rarutz ca-i mai dragutz, dar nu prea primesc bani pt ca vrea sa ma convinga sa ma las de fumat , ca si mult mai fumez ... :-w .. ) asta era ideea ... ca sa pastrez si banii de iesiri , si sa mi le plateasca ea big_smile


Nimic nu e fara folos

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-19 14:33:17

zapacita
New member
Inregistrat: 2006-05-14
Mesaje: 51

Re: Durere in zona stanga

Oricum , eventual daca nu merge cu vrajeala la mama, ma trec singura, ca acum mi-a mai marit "ratia" sau o vrajesc ca-mi trebuiesc bani la scoala ... doar sa nu mi le gaseasca :-w ... stiu, pare un motiv tras de coada, dar nici eu nu prea reusesc sa ma exprim bine acum ... sunt cam obosita

Ultima oara a fost editat de zapacita (2007-02-19 14:36:43)


Nimic nu e fara folos

Offline

 

#7 2007-02-19 15:10:40

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Durere in zona stanga

la planning este posibil sa primesti si aniconceptionale gratis sau exista si anticonceptionale ieftine.Sau poate prietenul te poate sponsoriza...:">

Offline

 

#8 2007-02-19 17:38:25

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Durere in zona stanga

se mai dau si pentru cosuri. daca ai probleme cumva cu cosurile poti sa-i zici ca te-ai dus la dermatolog si ti-a dat antibebe.

Ultima oara a fost editat de Andreea86 (2007-02-19 22:17:18)


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#9 2007-02-19 18:52:57

andrutza_123
Full member
Inregistrat: 2007-02-12
Mesaje: 156

Re: Durere in zona stanga

mah andreea cum crezi k poate sa se duca la mama ei sa-i spuna k vrea sa se duca la dermatologie sa ii prescrie AC pt.cosuri?in primul rand poate nici nu are...si in al doilea rand dak tot e sa se duca sa se duca singura si nu la un dermatolog ci la un planning.....pt k ei de fapt ii trebuie AC pt contraceptie nu pt.cosuri...
si la planning dak esti eleva ti se dau gratis dak nu oricum ti se dau mai ieftin (decat in farmacii)
si in plus zici k fumezi....preturile la AC incep de la 90000....deci nici 2 pachete de tigari....care k poti renunta la ele o data pe luna...

Offline

 

#10 2007-02-19 22:15:51

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Durere in zona stanga

pai ea a intrebat ce motive poate spune mamei ei pentru a lua antibebe. si in afara de reglarea menstruatia eu am spus ca se mai da si pentru cosuri (desigur si contraceptie, dar asta nu vrea sa-i spuna mamei ei).
poate sa se duca la planning sa vada ce antibebe i se potrivesc...si poate are noroc si i se potriveasca ceva care sa fie gratuit sau mai ieftin. Dar nu toate intra la gratuitati (eu iau yasmin, si costa 270 si nu se da nici gratuit nici mai ieftin).


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#11 2007-02-20 10:16:57

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Durere in zona stanga

inca o varianta: ai dureri mari cand vine bucuria. (te prefaci si tu 2-3 luni, si upa vii cu vestea.)


Nobody home

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.