homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sangerari intermestruale


#1 2007-02-12 09:55:38

aqwa
New member
Inregistrat: 2007-02-12
Mesaje: 6

Sangerari intermestruale

Buna, am si eu o problema. Iau Desorelle de aproape 2 ani. Un medic mi-a recomandat ca odata pe an sa fac pauza de o luna. Acum cam 6 luni am facut o pauza de 3 luni, si de atunci am inceput sa am probleme. Prima data a fost acum 3 luni, cand imediat ce am reinceput sa iau desorelle, am avut dureri foarte puternice in zona uterului. am fost la medicul ginecolog, care mi-a spus ca uterul meu s-a deplasat usor spre stanga si din aceasta cauza am durerile. nu mi-a sugerat nici un fel de solutie sau tratament. acum doua luni, desi luam desorelle, mi-a venit mestruatia cu o saptamana mai devreme. luna aceasta, mi-a venit un fel de mestruatie, la mijlocul administrarii de pastilute. Am o "secretie" sangerie, cu f multe cheaguri, de culoare foarte inchisa, asemanatoare cu cea de luna trecuta. luna trecuta a fost foarte abundenta, ca si in timpul mesruatiei. luna aceasta insa este destul de redusa, fiind suficient un protej-slip. ce ar trebui sa fac?

Offline

 



#2 2007-02-12 10:05:10

Duke
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 1319

Re: Sangerari intermestruale

cred ca ar trebuii sa mergi la medic si sa ii spui care este situatia si probabil iti va da alte pastile.

Offline

 

#3 2007-02-12 12:58:26

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Sangerari intermestruale

asa cred si eu


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2007-02-12 13:03:56

aqwa
New member
Inregistrat: 2007-02-12
Mesaje: 6

Re: Sangerari intermestruale

multumesc de sfaturi, m-am programat deja la medic.

Offline

 

#5 2007-02-19 16:22:48

aqwa
New member
Inregistrat: 2007-02-12
Mesaje: 6

Re: Sangerari intermestruale

Joi am fost la medic, mi-a facut ecograf si mi-a spus ca nu am nici un fel de problema fiziologica. mi-a spus sa iau in continuare folia de desorelle, si luna viitoare sa continui cu aceleasi pastile. Mi-a mai spus ca daca o sa am spotting in continuare, sa trec pe la ea si o sa imi prescrie altceva. Problema este ca spottingul nu a incetat, maine trebuie sa imi vina mestruatia, dar pe deasupra am inceput de sambata sa simt o usoara jena la nivelul ovarelor. sa fi facut si o anexita sau ceva? oare sa mai iau inca o luna desorelle? sau sa cer o a doua opinie? (medicul la care am fost e de la spital, si nu parea prea interesata).

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.