homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce medicamente nu trebuie sa iau?


#1 2007-02-19 19:11:10

Alee
New member
Inregistrat: 2007-02-19
Mesaje: 33

Ce medicamente nu trebuie sa iau?

Buna... am o nelamurire... din 6 februarie folosesc anticonceptionalele Karissa si pana duminik (18 febr) nu am avut contact sexual neprotejat, pe langa pastile. Vreau sa intreb ce pastile nu am voie sa iau, deoarece am luat paracetamol, agocalmin pentru durere d masea ingrozitoare. Au vreo legatura,efect... duminik 18 febr prietenul meu a ejaculat pentru prima oara...in mine... cam la cateva zile d cand luasem paracetamolu...trebuie sa ma ingrijorez? sau sa iau pastila de a 2-a zi? Ce pastile am voie sa iau in caz d o durere d masea...macar in mare daca ma puteti avertiza..stiu k antibioticele reduc efectul... sad astept raspuns.. mersik

Offline

 



#2 2007-02-19 19:19:14

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Ce medicamente nu trebuie sa iau?

ac. interactioneaza cu ac. la fel si barbituricile(pastile de genul distonocalm),paracetamolul,algicalminul nu afecteaza ac. asa ca poti sa stai linistita despre acest subiect gasesti la topicul medixcamente care interactioneaza cu anticonceptionalele ,da un cauta si gasesti


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2007-02-19 19:22:46

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Ce medicamente nu trebuie sa iau?

nu ti fa griji pt ca nici paracetamolul nici algocalminul nu interactioneaza cu anticonceptionalele...nu nevoie de postinor


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#4 2007-02-19 23:48:04

cristi22na
Full member
Inregistrat: 2005-10-23
Mesaje: 169

Re: Ce medicamente nu trebuie sa iau?

http://forum.anticonceptionale.ro/viewtopic.php?id=1662  citeste aici

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.